جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ٢۸ آذر ۱۳۸۸

هاشمی رفسنجانی؛از خرداد 67 تا آذر 88
محمدجعفر بهداد:عراقی ها خشم ونفرت خود را نسبت به آقای هاشمی پنهان نمی کردند و البته به همان میزان بر دلبستگی آزادگان نیزنسبت به آقای هاشمی و تمایل آنها برای دفاع از ایشان در برابر دشمنان کینه توز افزوده می شد.

 

4/3/1367 – شلمچه – عده ای از رزمندگان اسلام پس از یک نبرد سنگین و نفس گیر و تحمل مجروحیت به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمدند . بعثی ها علاوه بر ضرب و شتم ، از رزمندگان اسیر ایرانی خواستند ابتدا علیه امام و سپس بر ضد آقای هاشمی رفسنجانی شعار دهند . اگر چه آزادگان از همان روزهای آغازین دوران اسارت به عراقی ها فهماندند حلقه ارادت شان نسبت به امام عزیز و مسئولان خدمتگزار گسستنی نیست و زیر بار خواسته های بعثی ها نرفتند ، اما برای آنها حقه و کینه دشمن نسبت به هاشمی رفسنجانی جالب بود . عراقی ها خشم ونفرت خود را نسبت به ایشان پنهان نمی کردند و البته به همان میزان بر دلبستگی آزادگان نیزنسبت به آقای هاشمی و تمایل آنها برای دفاع از ایشان در برابر دشمنان کینه توز افزوده می شد.

* * *

18/9/1388 – سخنان دشمن پسند آقای هاشمی رفسنجانی در مشهد ، پاره شدن عکس امام عزیز به دست اوباشی که از سوی ایشان " معترضین " لقب گرفتند ، تهاجم سیاسی و رسانه ای دشمنان و مزدوران داخلی شان علیه نظام و رهبری و همزمان ، حمایت آنان از مواضع جدید آقای هاشمی ، غیرتمندان عرصه های سیاست و فرهنگ و رسانه را این بار به نقد موضع گیری های دشمن شاد کن و کنایه آمیز هاشمی رفسنجانی نسبت به نظام و ملت بسیجی ایران واداشت .

* * *

اینک نشسته ام و ضمن مرور خاطره آن روزهای شلمچه و رویداد تلخ این روزها ، سخنان دور اندیشانه رهبر انقلاب در تاریخ 20 خرداد 1375 و در جمع فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله ( ص ) را مطالعه می کنم تا یک بار دیگر از رهبر انقلاب بشنوم :
" مهم تر از درس های عاشورا ، عبرت های عاشوراست ... دنیا یعنی چه ؟ یعنی پول ، خانه ، شهرت ، مقام ، اسم و شهرت ، پست و مسئولیت و یعنی جان . اگر کسانی که برای جانشان راه خدا را ترک می کنند ، آن جایی که باید حق بگویند ، نمی گویند، چون جانشان به خطر می افتد یا برای مقامشان یا برای شغلشان یا برای پولشان یا برای محبت به اولادشان ، برای محبت به خانواده شان ، برای محبت به نزدیکان و دوستانشان ، راه خدا را رها می کنند ، اگر عده اینها زیاد بود – آن وقت واویلاست ! آن وقت حسین بن علی ها ، به مسلخ کربلا خواهند رفت ، به قتلگاه کشیده خواهند شد ! یزیدها سر کار می آیند و بنی امیه بر کشوری که پیغمبر به وجود آورده بود ، هزار ماه حکومت خواهد کرد و امامت به سلطنت تبدیل خواهد شد... اکثر خواص دوران امیرالمومنین (ع) – خواص طرفدار حق ، یعنی کسانی که حق را می شناختند ، کسانی بودند که دنیا را بر آخرت ترجیح می دادند . نتیجه این شد که امیرالمومنین (ع) ‌مجبور شد 3 جنگ راه بیاندازد ! عمر 4 سال و 9 ماه حکومت خود را ، دایما" در این جنگها بگذراند ! آخرش هم به دست یکی از آن آدم های خبیث ، به شهادت برسد ... از هر طرف حرکت می کنید ، به خواص می رسید . تصمیم گیری خواص در وقت لازم ، تشخیص خواص در وقت لازم ، گذشت خواص از دنیا در لحظه لازم ، اقدام خواص برای خدا در لحظه لازم ، اینهاست که تاریخ را نجات می دهد ، ارزشها را نجات می دهد ، ارزشها را حفظ می کند . باید در لحظه لازم ، حرکت لازم را انجام داد . اگر وقت گذشت ، دیگر فایده ندارد ... وقتی که از خون ترسیدیم ، از آبرو ترسیدیم ، از پول ترسیدیم ، به خاطر خانواده ترسیدیم ، به خاطر دوستان ترسیدیم به خاطر راحتی و عیش خودمان ترسیدیم ، به خاطر پیدا کردن کاسبی ، برای پیدا کردن یک خانه دارای یک اتاق بیشتر از خانه قبلی ، وقتی به خاطر این چیزها حرکت نکردیم ، بله ، معلوم است ، 10 نفر مثل امام حسین هم که بیایند و سر راه قرار بگیرند ، همه شهید خواهند شد . همه از بین خواهند رفت ، کما این که امیرالمومنین (علیه السلام ) شهید شد ، کما این که امام حسین (علیه السلام ) شهید شد . خواص ، طبقه خواص ! عزیزان من ، ببینید شما کجایید . اگر جزو خواصید – که البته هستید – پس حواستان باشد."واژه کلیدی :خواص و واژه کلیدی :شلمچه و واژه کلیدی :محمد جعفر بهداد