جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ روز ۱٦ آذر ۱۳۸۸

فولاد در هرمزگان بدون نیاز به پیمانکاران خارجی درحال تولید است

   بندرعباس – رییس هیات مدیره و مدیرعامل فولاد جنوب گفت: خط تولید این واحد بدون حضور پیمانکاران خارجی در حال فعالیت است.

    احمد دنیانور دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: با خروج بیش از 140نفر کارگر و کارشناس اهل کشور هندوستان در حال حاضر با بکارگیری نیروهای بومی آموزش دیده این واحد در حال تولید است.

   وی ادامه داد: طبق قراردادی که با طرف خارجی داشتیم ساخت و تحویل کارخانه با ما  و بهره برداری و تولید برعهده  شریک خارجی بود.

   دنیا نورتصریح کرد: یازده ماه زودتراز برنامه زمان بندی شده کارخانه را به بهره بردار(طرف خارجی) تحویل دادیم اما آنان بنا به دلایل مختلفی بعد از هفت ماه خط تولید را تعطیل و کارگران را به حال خود رها کردند.

   به گفته مدیر عامل فولاد جنوب این واحد صنعتی تنها نیمه دوم سال قبل کار کرد و پس از آن تا اویل آبان ماه امسال به دلیل ، قطع آب و برق و همکاری نکردن کارگران و پیمانکاران خارجی تعطیل بود.

   دنیا نور اظهارداشت: به رغم میانجیگری سفیر هندوستان و سرکنسول آنها در بندرعباس پیمانکاران هندی حاضر به ادامه کار نشدند و برای جلوگیری از ورشکستگی با همکاری اداره کار، صنایع وو منطقه ویژه خلیج فارس با انتقال یک تیم از فولاد خوزستان تولید را شروع کردیم.

    وی یادآورشد: هم زمان با آنان هندی ها نیز با قیمت بالاتر کار را شروع کردند درحالیکه بطور هم زمان70نفر نیروی بومی جذب شده با هدف فرا گیری کاردر کنار آنان فعالیت خود را شروع کردند.

    دنیانور بیان داشت: هندی های شاغل دراین واحد اول آذرماه امسال با دریافت کامل حق و حقوق خود تصفیه حساب و به هندوستان بازگشتند و از اوایل ماه جاری تاکنون مدیریت و خط تولید فولاد جنوب با تیم ایرانی درحال انجام است.

   این درحالی است که به گفته مدیر عامل فولاد جنوب طبق قرارداد، تیم تولید کننده هندی بایستی تیرماه سال89 ادامه کار می دادند.

    این مدیر صنعتی بیان داشت: این تنها کارخانه ذوب آهن در استان هرمزگان است .

 وی علت رکود اقتصادی فولاد جنوب را از زمان افتتاح تا آذرماه امسال دو آفت سقوط قیمت فولاد ( بازارجهانی) از تنی یک میلیون و 200هزارتومان به 375هزارتومان و همچنین قطع پنج ماهه برق  عنوان کرد.

    دنیا نور اداه داد هرچند شرکای ما تیم قوی بودند اما در کشور خودشان و نه ایران و به همین دلیل نتوانستند به موقع نسبت به حل مشکل قطع شدن برق و آب عمل کنند.

    وی تاکید کرد تولید فولاد با استفاه ازآهن قراضه آن هم با فن آوری کوره های القایی برای اولین بار بوسیله فولاد جنوب و با همکاری شرکای هندی انجام شد.

   رییس هیات مدیره فولاد جنوب تاکید کرد: سهم شریک هندی به قوت خود باقی است اما نه در تولید و نه در مدیریت هیچگونه مداخله ای ندارند.

   وی مجددا تاکید کرد: هرچند قطع پنج ماهه برق بیش از50میلیارد ریال به این واحد صنعتی نوپا آسیب جدی وارد کرد اما  با پشت سرگذاشتن مشکلات آب ، برق، کارگران داخلی و خارجی مدیریت ایرانی مدت دو ماه  است که بطور رسمی کار خودش را در فولاد جنوب آغاز کرده است.

   رییس هیات مدیره و مدیرعامل فولاد جنوب هرمزگان با اعلام اینکه با بکارگیری 70نفر نیروی بومی و یک تیم از فولاد خوزستان درحال تولید هستیم تصریح کرد از سال آینده شاهد بومی شدن تیم مدیریت و تولید این واحد صنعتی خواهیم بود.

   وی یادآورشد: نیروهای بومی در خصوص فراگیری تجربی کار و مدیریت صنعتی توانایی های بالقوه ای دارند که بایستی به فعل تبدیل شود.

 
واژه کلیدی :دنیا نور و واژه کلیدی :فولاد جنوب