جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۸:۱۱ ‎ق.ظ روز ٢۳ آبان ۱۳۸۸

   از وقتی که فیلم های تخیلی را تماشا می کردم این سووال را مطرح می کردم که آیا اینها شدنی است و آیا روزی به واقعیت می پیوندد. بعد که فیلم جنگ ستارگان هالیود را تماشا کردم دراین زمینه عمیق تر شدم.

   در جنگ نفت اول که شاهد لشکر کشی آمریکا و متحدینش به خلیج فارس و دشت های لم یزرع عربستان و اردن بودیم تا جنگ دوم نفت که بازهم از همین طریق صورت گرفت انواع اسلحه ها مورد آزمایش قرار گرفت.

  هنگام انفجار برج های دوقلوی اقتصادی نیویورک که بحث های زیادی پیرامون آن هنوز جریان دارد و پس از آن حمله همه جانبه رسانه ای و نظمی و حتی جاسوسی آمریکا،

انگلیس، کانادا، استرالیا و چند کشور کوچک و بزرگ دیگر  حمله ای همه جانبه با هدف نابود کردن القاعده که آمریکا مدعی بود تخریب برج های دوقلو بوسیله آنان صورت گرفته و همچنین هم دست آن گروه طالبان به رهبری آمریکا صورت گرفت.

   حمله ای همه جانبه با استفاده از سلاح های جورواجور که بعضی از آنها را تنها در جنگ ستارگان و فیلم های تخیلی مشاهده کرده بودم.

   چندین سال از اشغال خاک همسایه فارسی زبان ما یعنی افغانستان که تا قبل از آن طالبان تربیت شده توسط اطلاعات ارتش پاکستان قلاده آنان را بدست گرفته بود و براین بود که تاریخ نداشته خودش را با داشته های این کشور پارسی زبان بازسازی و حتی نوسازی کند می گذرد.

   امروز صبح شنبه خبری به نقل از بی بی سی شنیدم که به مناسبت سفر چند روزه اوباما رییس جمهوری آمریکا به قاره آسیا که می گفت: آمریکا هنوز از لحاظ نظامی و اقتصادی بعنوان یک ابرقدرت مطرح است.

   اما با توجه به ازدیاد سازمانهای حقوق بشر غیر انتفاعی و همچنین برخی حرکت های کشورهای عضو سازمان ملل آمریکا برای به پیش بردن برنامه های خود نیاز به سلاح هایی دارد که عملکردی کاملا طبیعی داشته باشند، چگونه؟ به این طریق که یک دفعه می گویند نوعی بیماری بخشی از کره خاکی را فرا گرفت و بعد می بینیم که واکسن و یا داروی شفابخش آن بوسیله آمریکا تولید شده در حالیکه می دانیم که از قبل اینطور بوده و طبق برنامه ریزی این کار صورت گرفته اما از کشور ثالثی به نام برزیل .

   تا اینجای کار را داشته باشید اما طبیعی تر از زلزله حادثه دیگری سراغ دارید ؟ اگر دارید بیان کنید. آیا تاکنون شنیده اید که طرحی تحت عنوان " هارپ " از حدود یک دهه قبل بوسیله دانشمندان آمریکایی در قطب شمال آغاز و نتایج مهمی نیز در پی داشته که می تواند تمامی سلاح های کشورهای دیگر را نیست و نابود کند البته از نوع  الکترونیک آن را و حتی دیواری دفاعی با استفاده از مصالحی بعنوان امواج ایجاد کند که هر سلاحی قادر به عبور کردن از آن نیست.

   این تخیلی نیست و سناریوی فیلم جدید جنگ ستارگان نیز نیست بلکه واقعیتی است که اول مردم بم از توابع ایران و بعد یکی از استانهای کشور پهناور چین و دو سالی است که هرمزگان واقع در سواحل خلیج فارس و دریای عمان شاهد آن است.

   در راستای اجرای طرح " هارپ ) آمریکا قادر است در هر نقطه ای از کره زمین که بخواهد زمین لرزه هایی با ریشترهای مختلف در عمق های مختلف  ایجاد کند . تا قبل از این برای پی بردن به نفت و گاز از نوعی آزمایش اینگونه ای و آن هم با استفاده از ماشین آلاتی مخصوص حدااکثر در عمق 3کیلومتری زمین انجام می شد.

  اما در " هارپ" آمریکا با ارسال امواج مخصوص به ارتفاع بیش از 350کیلومتری سطح کرده زمین و برخورد آن با لایه ای آیونوسفیر هنگام برگشت آن ( انعکاس هر صدایی بازخوردی دارد) و برخورد آن با زمین گاهی تا اعماق 40 کیلومتری و یا بیشتر زمین فرو می رود و این موجب بروز صداهای مختلفی در سطح زمین می شود که یکی از اثرات آن زلزله هایی با ریشترهای مختلف است.

   از دیگر اثرات آن اختلال در سیستم عصبی و فکری آدم ها است طوریکه تا مدتی به هم می ریزند بدون آنکه بدانند آنان را چه شده است.

   همه رسانه ها هم اعلام می کنند که زلزله شده است و در سطح بوده و همین سطحی بودن آن موجب شده که صداهای زیاد ناشی از آن را بیشتر حس کنیم.

   اما این همان سلاح کاملا طبیعی است که هم اکنون در دست آمریکا است هر چند که خیلی ها بخواهند منکر آن شوند تا جایی که زلزله اخیر تهران را اعلام نکنند و نگویند که تنها ظرف مدت 2هفته گذشته تاکنون بیش از 20زلزله در کشور به خصوص هرمزگان رخ داده اما این یک واقعیت است.

   بمی ها می گفتند که مدت یک ماه صداهای مختلفی را از زیر زمین می شنیدند که حتی سالمند ترین ساکن بخش نرماشیر که حدود 105سال از عمرش را دراین شهر گذارنده بود به یاد نداشت و ندارد.

   همه مردم بدون هر گونه کم و کاستی تعریف های یکسانی از زلزله بم داشتند وی بر این باور بودند که انفجارهای مهیبی صورت گرفته و موجب زلزله بم شده است.

   بنده بطور حضوری با بسیاری از آنان صحبت کردم حتی نزدیک ترین دوستان من که به نوع با انواع مواد منفجره آشنایی داشتند و از نزدیک شاهد انفجار راکت های بعثی ها در هشت سال دفاع مقدس بودند گفته های مردم را تایید می کردند.

   اما زلزله اخیر بندرعباس که قدرت آن نزدیک به پنج ریشتر اعلام شد نیز بنده را بر این داشت که پیرامون زلزله ها به اینترنت مراجعه نمایم  یک سایتی که متعلق به آمریکا است با زبان اصلی محل وقوع همه زلزله های جهان و فاصله آن را با مرکز کشور و نزدیک ترین شهر اعلام می کند که بسیا جالب است.

درحالیکه در کشور ما خبری نیست اینگار نه اینگار که اتفاقی افتاده است. به خصوص که مدیران استان نیز با انجام چند مصاحبه به ربط به موضوع قولهای همیشگی را مطرح کردند که گویی سالهاست بعنوان دیپیلمات انجام وظیفه می کرده اند.

     اما از مطلب اصلی دور نشویم دراین زمینه بعدا توضیح خواهم داد.

   آمارها را که نگاه کردم دیدم که " هارپ) واقعا طرحی طبیعی یا همان سلاح طبیعی مخرب آمریکایی های است که به تازگی توانسته اند با هدایت امواج ذکر شده بازخورد آن را تحت کنترل خود در بیاورند طوریکه در هر نقطه ای از زمین که بخواهند زلزله ایجاد کنند و تا مدتی آن کشور را درگیر بازسازی و رسیدگی به زلزله زدگان کند.

  اگر حقیقت دارد که دارد و ایستگاه آن در قطب در حال فعالیت است چرا اینطور عمل می کنیم. تازگی شنیده بودم که یکی از دولتمردان آمریکایی گفته بود که آمریکا هم صبری دارد که ممکن است لبریز شود.

  هر چند ما فرزندان کربلا و زادگان عاشورایی هستیم اما باید بگویم در جنگ تحمیلی هست ساله بعثی ها علیه ملت ایران حتی یک گلوله ساخت آمریکا تحویل عراق نشد و این تانک های تی 72 ضد گلوله روسی بودند که در سطح وسیع تحویل عراق می شدند.

  فرانسه ای که امروز صنعیت خودروسازی ما ا قبضه کرده و میلیاردها دلار پول این مملکت را به جیب می زند هواپیمای لیزینگی و اجاره به شرط تملیک در اخیار صدام قرار می داد و چین نیز به سهم خود کمک های زیادی به ماشین جنگی صدام کرد.

  همیشه مدعی هستیم که آمریکا به صدام گفت که بر علیه ایران وارد جنگ شود و چراغ سبز نشان بعثی های عراقی وابسته و جیره خوار شوروی سابق داد.

   چرا نمی خواهیم واقعیت ها را بپذیریم  و همانطور که امام راحل گفت همه پلها را پشت سرتان خراب نکنید امروز با آمریکا مذاکره را آغاز نکنیم بدون هر گونه واسطه ای زیرا امروز در بهترین موقعیت قرار داریم که ممکن است در آینده صاحب آن نباشیم و آنان بخواهند از دریچه دیگری با ما وارد گفت وگو شوند که نیاز نباشد لاریجانی حرف از لولو بزند که همه مترجمان در ترجمه آن وامانده بودند.

   چرا زلزله های هرمزگان دهها برابر بیشتر از یک دهه قبل از آن است در حالیکه زلزلزه خیز ترین نقطه جهان تنها در مقایسه یک دهه  اخیر با دهه قبل از آن شاهد افزایش تنها چند زلزله بیشتر است.

    نیازی به بمب شیمیایی و بمب های اتمی نیست. چرا علت سرنگونی هواپیماهای ایرانی طی سال جاری تاکنون به درستی اعلام نشده ؟  بله کاملا درست است ممکن است نتوان مسایل محرمانه را  روی خروجی رسانه های قرار داد اما دلایل اعلام شده نیز چندان منطقی به نظر نمی رسد و تنها موجب عصبانی شدن افکار عمومی می شود که فکر می کنند برخی ها آنان را نادان می پندارند.

   اما چه باید کرد ؟ سال قبل در همین وبلاگ گفتم که بهترین راه این است که ما با چند کشور وارد معامله بشویم و  سوخت مورد نیاز رآکتورهای خود را با درصد کمی غنی سازی برای آنان بفرستیم و با طی کردن یک چرخه قانونی سوخت کاملا غنی شده را تحویل بگیریم تا بدبینی برخی کشورهای مدعی اینکه ایران دنبال ساخت سلاح هسته ای است برطرف شود که این مسئله بهترین گام در جهت شفاف سازی نیز محسوب می شود.

   اما باز از اخبار می شنویم که نمی خواهند با مردم بطور شفاف صحبت کنند این مسئله امسال به این صورت که اورانیوم 5درصد را بدهیم و 20درصد بگیریم جز مصوبات ژنو بود که ایران نیز آن را قبول کرده بود.

  اما یکی از دولتمردان ما می گفت ما این پیشنهاد را داده ایم و قبول آن برعهده کشورهای مدعی است.

   باز هم از مطلب اصلی دور شدم ؟

   خوانندگان عزیز و محترم اینشاالله که آمریکا هیچ غللطی نمی تواند بکند. زیرا جریان سازی فرهنگ جهاد و شهادت و انتشار گروههای جهادی در مقابل هارپ هر کس از دریچه ای ساخت خودش به مسایل نگاه می کند در صورتی که باید از دریچه جهان به مسایل کلی نگریست و با تحلیل محتوای سخنان دیگران در مورد خودمان تصمیم بگیریم .  تصمیمی که در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود که بوسیله رهبر فرزانه انقلاب حتما اعلام خواهد شد. چیزی که ملت ها سالهای زیادی است در انتظار آن به سر می برند و لحظه شماری می کنند.

  امیدواریم که از این پس شاهد زلزله هایی باشیم که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده و تا جایی پیش برویم که جمهوری اسلامی ایران نیز برای جنگ با ساکنان دیگر کرات آسمانی که ممکن است قصد نابود کردن زمین را دارند به طرح هارپ آمریکا بپیوندند زیرا ایرانیان از ضریب هوشی بالایی برخوردارند و به خوبی می دانند که در صف افراد قوی باید ایستاد و کارها را پیش برد و خود را نیز قوی کرد تا جایی که بعنوان یک فرمانده بخشی از یک طرح را در دست گرفت.

  اما شما را به خواندن این مطلب علمی سفارش می کنم  موفق و موید باشید از برادر عزیزم نیز تشکر می کنم. نویسنده این مطلب شبستری است که با اشتباه ممکن است به نام گیلانی روی خروجی این وبلاگ قرار بگیرد.

  " زمین لرزه سلاح جدید و طبیعی آمریکا "

هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفیر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی (با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF) تاسیس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگارن" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.
( توضیح آنکه: جنگ هایی که از امواج "رادیویی"، "لیزر" و "نیروی مغناتیس" برای صدمه به نیروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و این اسم را از فیلم Star War گرفته اند)

آیونوسفیر چیست و کجاست؟

لایه ی آیونوسفیر در بالاترین لایه ی اتموسفیر (Atmosphere) قرار دارد.
هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)


این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.

لایه آیونوسفیر چه ربطی به هارپ دارد؟
سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.

این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (١٨٠ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ۵٠/٢٣متر) تشکیل و برروی زمینی وسیعی به مساحت ٢٣٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گردیده است.

این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)
آنتن های هارپ در آلاسکااصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمین قادر اند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمین نیز وارد میشوند و عملکرد آن بمانند "رادیو ترموگرافی" (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه "رادیو ترموگرافی" به داخل زمین فرستاده میشود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز میگرداند و ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.

با این تفاوت که رادیو ترموگرافی سیستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لایه های زیر زمینی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سیستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لایه های زمین را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد) تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند! بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود, تاثیراتش بر روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. هدف از استفاده از این قدرت چیست؟

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)از نمودار فوق متوجه می شوید که آیونوسفیر گداخته شده (به رنگ قرمز دیده می شود) و سپس مثل یک قلب شروع به تپش میکند و از این تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه تولید شده که پس از اصابت به زمین به داخل آن نفوذ مینماید و در توضیحات زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه از این فرکانس فوق کوتاه و نیرومند، زمین زلزله و خرابی تولید میگردد.

برای درک چگونگی ایجاد زمین لرزه یک مثال بزنم: وقتی شخصی صحبت میکند، اول تارهای صوتی او میلرزند (مثل لرزش های ایجاد شده در آیونوسفیر). از این لرزش فرکانس صوتی تولید شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را میلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لایه های زیر زمین به سبب اصابت فرکانس های تولید شده از آیونسفیر) و سپس در گوش صدا تولید شده و شنونده آنرا به شنود..

خوب حالا که چی؟
با کمی فکر کردن می توان متوجه این شد که تکنولوژی هارپ "با ویژگی معادن یابی" برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و یک ترموگراف برای این کار کافیست. با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفیر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا، می باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کنیم. این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را میتوان برای هارپ به شمار آورد....
ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آیونوسفیر، پس از ورود به عمق دریا میتوانند صدمات جانی برای موجودات دریایی، به خصوص نهنگ ها و دلفین ها را در بر داشته باشند.
توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ به شرح زیراند:

١- ایجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از ١ تا ٢٠ هرتس به توسط آیونوسفیر، که با برخورد امواج هارپ تولید شده و سپس به زمین فرستاده می شود و تا اعماق ٣۵ کیلومتری زمین نفوذ نماید که پس از برخورد به لایه های مختلف زیر زمینی تولید صدا نموده و در پی آن ایجاد زلزله می نماید. برای تعاریف "فرکانس باند" ها به اینجا اشاره کنید.

٣٠ دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چین در سال ٢٠٠٨، واکنش گذاختگی آیونوسفیر در آسمان مشاهده میشد و در پی آن زلزله هولناک ٨ ریشتری در آنجا بوقوع پیوست. فیلم کوتاهی از این گذاختگی را تماشا کنید.

var sid=134;var vid=15923;

 

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)٢- با قابلیت تکنولوژی "ترموگرافی" می تواند کلیه اطلاعات معدن های زیر زمینی کره زمین را در اعماق کم شناسایی کند و کلیه تاسیسات زیر زمینی کشورهای دیگر را دقیقا زیر مطالعه قرار دهد.

٣- ایجاد سونامی، خشکسالی، آتش فشان، سیل ها، طوفان هایی نظیر طوفان کاترینا در نیواورلئان (New Orleans) طوفان گانو عمان .

۴- انتقال نیروی برق از محل تاسیسات هارپ به نقطه ی دیگر از زمین و همچنین انتقال برق از زمین به ماهواره ها.

۵- ایجاد اختلال و کنترل فرکانس های نوری مغز در سطوحی به وسعت شهرها و کنترل انسانها از راه دور و ایجاد "غش" و تولید "وهم" در مغز انسانها.

۶- ایجاد اختلال در جریان برق و قطع برق شهری و اختلال در کار کامپیوتر هواپیماهای مسافربری (مقاله ای از شرکت بوئینگ (Boeing) در این رابطه بخوانید)، جت های جنگنده، کشتی ها، زیر دریایی ها و غیره.

٧- ایجاد انفجار های عظیم زیر زمینی با قدرت بمب های اتمی و بدون تولید اشعه های رادیو اکتیو (Radioactive).

٨- اختلال درعملکرد طبیعی آیونوسفیر که چرخش زمین را در کنترل دارد. احتمال بسیار میرود که درصورت دستکاری های متناوب تاثیراتی در حرکت چرخشی زمین ایجاد گردد، بدین صورت که یا چرخش را سرعت بخشیده و یا کند نماید.

٩- ایجاد دیوارهای رادیویی ضد هواپیما و ضد موشک..
می توان به راحتی گفت که همه اسلحه های جنگی معمول و متداول امروزه در مقابل با این تکنولوژی جدید کاملا متروکه به شمار میایند به گونه ای که "هارپ" میتواند با یک عملکرد کلیه کامپیوتر های یک هواپیما را از فواصل دور از کار انداخته و آنرا سقوط دهد.

با دقت متوجه میشوید هارپ استفاده های زیادی بعنوان تهدید و یا سرکار گذاشتن کشورها دارد. مثلا می خواهند به کشوری حمله کنند در این صورت برای جلوگیی از مزاحمت احتمالی کشور همسایه برای آنها زمین لرزه آورده و با سرکار گذاشتن آن کشور، برنامه های شوم خود را اجرا کنند.در این مقاله ما فقط به نکته ١، یعنی فقط در رابطه با ایجاد زلزله بتوسط هارپ می نویسم.

در ابتدا نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه هایی که در بیست سال اخیر در ایران رخ داده اند. این اطلاعات را از وب سایت "پژوهشگاه زلزله شناسی ایران" به دست آوردم. این نمودار با توجه به تعداد زمین لرزه های بالای 3 ریشتر تهیه گردیده است.
نکته ی مورد توجه اینجاست که سیستم هارپ در سال ١٩٩٨ (١٣٧٧) تکمیل شد و این مصادف با سالیست که از آن به بعد به تعداد زمین لرزه ها در ایران اضافه شده است.

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)


همان طوری که مشاهده می کنید، تعداد زمین لرزه هایی که در ایران در بیست سال اخیر آمده است رو به بالا بوده.. محاسبات من اینگونه نشان میدهد که:
٧/٢٠٨ میانگین بین دهه ی ١٣۶٧-١٣٧٧
۴/۶٣٩ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧

افزایش در دهه اخیر برابر با : ۴/٢٠۶ درصد
برای مقایسه نگاهی می کنیم به تعداد زمین لرزه های بیست سال اخیر در نیوزیلند که یکی از زلزله خیز ترین کشورهای دنیا می باشد. اطلاعات را از وب سایت "جی ان اس - نیوزیلند" به دست آوردم.

٣/١۵۵٩٣ میانگین بین دهه ی ١٣۶٧-١٣٧٧
٢/١۵٢٠۶ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧

کاهش در دهه اخیر برابر با : ۴۶/٢ درصد
اگر به نمودار زلزله در آلاسکا، که مجموعه ی هارپ در آن واقع است دقت کنیم متوجه افزایش بسیار غیر طبیعی را در سال ١٣٨١ مشاهده می کنیم که تعداد زمین لرزه ها به یکباره چهار برابر سال های قبل می شود. این تغییر ناگهانی شاید به دلیل آزمایشات تحقیقاتی مسئولین هارپ در این ایالت باشد. اطلاعات زیر از از وب سایت "مرکز اطلاعاتی زمین لرزه آلاسکا" به دست آمده است.

٩/۴٧٧٣ میانگین بین دهه ی ١٣۶٧-١٣٧٧
۴/١٨۶۵٨ میانگین بین دهه ی ١٣٧٧-١٣٨٧

افزایش در دهه اخیر برابر با : ٨/٢٩٠

چرا درصد زلزله ها در عمق ١۴ کیلومتر در ایران اینگونه بالا رفته اند؟
در حین جستجو ها به یک عدد ویژه ای برخورد کردم که به نظرم غیر واقعی رسید. سئوالی برایم پیش آمد که چگونه اغلب زمین لرزه ها در چند سال اخیر در ایران در عمق ١۴ کیلومتر اتفاق افتاده اند؟ و وقتی نگاهی به دهه قبل انداختم متوجه شدم که عملا درصد زمین لرزه ها در این عمق یا صفر بودند و یا حد اکثر تا دو درصد.

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)


یاد آور می شویم: زمین لرزه های خطر ناک در لبه های "رگه گسل" یا "Fault lines" تولید میگردند.

ارگ بم ما چه شد؟
هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)

بم بعد از ٢٠٠٠ سال ایستایی؟!


در اواخر آذر ماه ١٣٨٧ در اینترنت به دنبال مطالبی در مورد زلزله در ایران بودم، که به تالار گفتگو وب سایت پی سی ورلد رسیدم. در آنجا به مطلبی که شخصی با نام "عادل کهن" (adelkohan) در مورد وقوع زلزله های پی در پی بندر لنگه نوشته بود برخورد کردم که در زیر مشاهده می کنید:

من ساکن بندرلنگه هستم، شهری کوچک در کنار خلیج فارس.
دو هفته قبل زلزله زیاد میومد که کمتر از 3 ریشتر بود. این زلزله ها تا دو هفته ادامه داشتند. در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشد و در این دو هفته ماهی ها میمردند و بعضی ها هم سوخته بودند. بعد چند روز بوی بد (مثل بوی فاضلاب) از طرف دریا به سمت شهر اومد.
در اخبار استان گفته بود که این به خاطر جلبک های سمی در دریا است (که من در این ٢٧ سالی که در بندرلنگه بودم جلبک سمی نشنیده بودم). بعد از این اعلام کرد که ماهی های بعضی مناطق استان را کسی مصرف نکند.
من یک تکه از فیلم حادثه عجیب که در دریا رخ داده می گذارم و نگاه کنید.
من خودم وقتی یک هفته زلزله پشت سر هم میکرد گفتم حتما کوه آتشفشان توی دریا است. حالا نظر دوستان چیه......

برای تماشای این فیلم کوتاه به اینجا اشاره کنید
هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)
این کلیپ کمتر از یک دقیقه است و تماشای آن به شما توصیه می شود. هنگام تماشا به قرمزی روی سطح آب دقت کنید.


دلفین های ما چه شدند؟
هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)


در سال ١٣٨۶ , ١۵٢ دلفین در خلیج فارس به طور غیر منتظره در دو نوبت به فاصله یک ماه مرده و به ساحل دریا کشیده شدند. دسته ی اول شامل ٧٩ دلفین و دسته دوم هم ٧٣ دلفین بود.

دلیل های مختلفی برای مرگ این دلفین ها آورده شد ولی اگر از من می پرسید هیچ کدام قانع کننده نیستند. این دلفین ها کاملا مشخص است که سوخته اند! اینکه "خودکشی" کرده اند، یا اینکه به خاطر "فعالیت های صیادی" مرده اند جوابگوی سوختگی بدن های آنها را نمیدهد!

به گزارش خبرگزاری آفتاب "علت مرگ ٧٣ دلفین دیگر که یک ماه پس از حادثه نخست رخ داد را نیز این کارشناسان بین‌المللی در گزارش خود، ‘عوامل طبیعی’ اعلام کرده‌اند که در این گزارش هنوز عوامل طبیعی ناشناخته است و می‌تواند ‘شوک’ یا ‘استرس’ باشد که در نتیجه آن یکی از دلفین‌ها به سمت ساحل آمده و مابقی نیز به دنبال آن آمده‌اند یا یکی از آن‌ها برای شکار ماهی به سمت ساحل آمده و بقیه نیز آمده‌اند و در ساحل که شیب ملایمی دارد، گیر کرده‌اند." ٢/١٢/١٣٨۶

آیا پاسخ به سئوال مرگ دلفین ها در خیلج فارس "هارپ" نیست؟

 

هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)

این سوختگی نیست؟؟؟؟؟؟


هارپ (HAARP) یک پروژه ایست که مسئولین اعلام کردند برای "بررسی و تحقیق" درباره لایه ی آیونوسفیر بر پا شده است. ولی در واقع این یک سلاح پیشرفته ی جنگی جدید است که کلیه ی اسلحه های صده ی قرن بیستم را فلج می کند.

هزینه های این پروژه مشترکا از طرف نیروی هوایی آمریکا، نیروی دریایی آمریکا، آژانس تحقیقاتی پروژه های دفاعی پیشرفته ی آمریکا و دانشگاه آلاسکا است. لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، شوروی و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سیستم رادیویی هواپیما ها و نهایتا سقوط آنها استفاده میگردد.

نتایج:
همانطور که گفته شد ارتعاشات رادیویی هارپ باعث سرخ شدن لایه آیونوسفیر شده و این لایه را به نوسان در می آورد.
این نوسانات به نوبه خود موجب صدا با فرکانس های کوتاه از ١ تا ٢٠ هرتس می شوند که فرکانس
(Extremely Low Frequency/Ultra Low Frequency ELF/ULF) نام دارند. این فرکانس ها پس از نفوذ به زمین، زمین زلزله ایجاد می کنند.
با توجه به ازدیاد درصد زلزله در سطح ایران در دهه اخیر نسبت به دهه پیشین که متجاوز به ۴/٢٠۶ % بوده است میتوان به وجود تاثیرات دیگری در ایجاد زلزله های مصنوعی پی برد، خصوصا آنکه این ازدیاد پس از آغاز فعالیت های هارپ واقع شده اند.

پیشنهادات برای پیش اخطار:
اینکه همه باید در مورد هارپ و ماهواره هایی که دارای چنین تکنولوژی هستند کاملا آگاه و مطلع باشند هیچ شکی نیست و قصد من در جمع آوری این اطلاعات صرفا به همین منظور نیز بوده است. بنابراین تقاضای ما از شما خواننده ی محترم با فروتنی چیزی جز این نیست که آنچه را که در این مقاله خوانده اید به دیگران انتقال دهید.
برای پیشگیری و دریافت پیش اخطار از این قبیل زلزله ها میتوان ایستگاهایی در حوزه های وسیع تاسیس و بکار گرفت و با اندازه گیری فرکانس صداهایی که از آسمان می آید به بروز این زلزله پی برد.
زمان دریافت پیش اخطارهای ELF بین ١۵ دقیقه تا ٣ ساعت قبل از وقوع زلزله متغیر است. زلزله ی چین 30 دقیقه پس از مشاهده ی سرخی آیونوسفیر به وقوع پیوست.
اندازه گیری فرکانسELF/ULF در جاهایی که خالی از فرکانسهای مزاحم دیگر از قبیل برق فشار قوی، فرودگاه ها، ایستگاه های رادیویی و تلفنی میباشد، انجام پذیر است.

نمونه ای از یک دستگاه ELF/ULF سنج دستی و یک دستکاه Magnetometer را در زیر مشاهده میکنید.
هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!)هارپ چیست؟ (مقاله غیر رسمی!) 

نویسنده :علیرضا از آقای علیرضا نیز بسیار متشکرم که این مطلب را روی وبلاگی که اسم آن به خاطرم نیست قرار داده و امیدوارم که در آینده شاهد مطالبی بهتر و جالب تر از ایشان باشیم. شبستری.واژه کلیدی :هارپ و واژه کلیدی :زمین لرزه آمریکایی و واژه کلیدی :آیونوسفیر و واژه کلیدی :امواج رادیویی