جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٩:۳٠ ‎ق.ظ روز ٩ مهر ۱۳۸۸

  مدیر عامل ایرنا یا همان خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران، در مطلبی که روی خروجی این رسانه قرار گرفته از مواضع اخیر رییس مجلس خبرگان رهبری بعنوان یک گام مثبت نام برده و خواستار شفاف سازی بیشتر نامبرده به خصوص در زمینه اظهار
برائت جستن از فعالیتهای سیاسی و اقتصادی فرزندان و اطرافیان نزدیک به خود شده است.
   این فعال رسانه ای و جوان قلم بدست و با آتیه تاکید کرده است:  " هاشمی رفسنجانی برای خروج از دایره نگاه منفی جامعه نسبت به خود راهی جز جبران خسارات را ندارد."
  از آنجایی که این نوشته بعنوان مواضع مدیر عامل خبرگزاری دولتی و به تعبیر دیگر سخنگوی رسمی دولت نیز مطرح است، خبرنگار جیرفت سی تی برای دسترسی اقشار مختلف آن را روی خروجی خود قرار داده است:
" انتظار مردم از هاشمی رفسنجانی "
 محمد جعفر بهداد:
آقای هاشمی رفسنجانی ، در حال تلاش برای خروج از دایره نگاه منفی جامعه نسبت به خود است و نفس این امر چنانچه در قالب اصلاح مواضع و رفتارهای غلط گذشته و نیز جبران خسارات وارده به اعتماد عمومی صورت بگیرد ، مغتنم و امیدوار کننده است.

به عبارت دیگر پس از آنکه افکار عمومی به علت عملکرد آشکار و نیمه آشکار آقای

هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ، فاصله معنا داری از وی و اطرافیانش گرفت ، اینک تنها راه باقی مانده برای ایشان جهت ترمیم وجهه خویش در نزد لااقل بخشی از جامعه ، اقدام عملی در مسیر اصلاح رویکرد و عملکرد انتخاباتی اش می باشد . آیا مواضع یک هفته گذشته این سیاستمدار کهنه کار در تمجید از نظام و قانون و امام برای ترمیم چهره مخدوش او کافی و باور پذیر بوده است ؟
مواضع اخیر آقای هاشمی رفسنجانی ، اگر چه گام مثبتی محسوب می شود ، اما مخاطب را راضی نمی کند ، زیرا مردم از کسی که پس از ایفای نقش ایجابی در تقویت جریان قانون گریز و آشوب طلب ، نهایتا" در برابر اغتشاشگر ی بستگان ، اطرافیان و جریان انتخاباتی مورد حمایتش سکوت تشویق آمیز کرده بود ، توقع دارند که حداقل این سه جمله را از آقای هاشمی رفسنجانی بشنوند : 1- انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم کاملا" قانونی و سالم برگزار شد و هیچ خدشه ای به نتیجه آن وارد نیست 2- خرابکاری های خیابانی پس از انتخابات ، کار اوباش و اغتشاشگران بود نه " معترضین " 3- حساب فرزندانم از من جداست و تخلفات و خیانت های سیاسی یا اقتصادی آنها باید رسیدگی شود .
این موضع گیری آقای هاشمی رفسنجانی به مخاطب ثابت خواهد کرد این شخصیت خوش سابقه ، حفظ نظام را بر پی گیری سلایق سیاسی ، علایق خویشاوندی و منافع اقتصادی اش ترجیح می دهد ، وگرنه تاکید مکرر بر ضرورت حفظ " اصل ولایت فقیه " ، " بیعت با روح امام " و ارائه طرح موسوم به " برون رفت از وضعیت فعلی کشور " ، نشانه هایی برای جبران خسارات ناشی از مواضع بد و سکوت بدتر ایشان در قبال تحولات سیاسی قبل و شورش های خیابانی بعد از انتخابات ارزیابی نمی شود ، زیرا افکار عمومی ، نخبگان مردود در فتنه انگیزی پس از انتخابات را برای ایفای نقش " ناصح و ناجی بزرگ " صالح نمی دانند ، بلکه از ایشان انتظار دارند ضمن عذرخواهی به خاطر کجروی ناشی از " فعل " یا " ترک فعل " ، همچون حجاریان ، ابطحی ، آقایی ، عطریانفر و ... به تصحیح دیدگاه های غلط و انحرافی خود بپردازند و شجاعت پذیرش خطاهای خود و اعضای باند سیاسی یا خویشاوندی شان را داشته باشند .
به نظر می رسد آقای هاشمی رفسنجانی به علت قرار گرفتن در میان حلقه ای از عناصر نادان یا کینه توز ، درک این واقعیت را برای خود برای خود دشوار ساخته که دادن یک نشانی غلط به نام " جریانی مرموز " ، نمی تواند ذهن جامعه هوشیار ایرانی را از یک متن روشن به یک حاشیه ای ساختگی و گمراه کننده منحرف سازد . مردم می پرسند اعضای این " جریان مرموز " ( !) چه کسانی هستند که از طراحان ، مجریان ، تحریک کنندگان و حامیان مالی کودتا گران مخملی علیه نظام و دولت مردمی و مکتبی خطرناک ترند ؟ !
این نوع موضع گیری ها نه تنها ایرانیان را قانع و خاطر جمع نمی سازد ، بلکه به علت آنکه از فحوای آن نوعی پا فشاری بر مواضع و رویکرد غلط قبلی قابل دریافت است ، به نا امیدی و دلواپسی جامعه نیز دامن می زند . مردم ، اتفاقا" از این نوع موضع گیری های پر ابهام گلایه دارند و از قضا همان کسانی که این روزها به عنوان " ریش سفید اصولگرایان " برای ایجاد وحدت ملی به صحنه آمدند باید پاسخگوی چنین رفتارها و مواضع غیر صادقانه خویش باشند تا خدای ناکرده به نفاق و فریبکاری متهم نشوند .

   تحریراینگونه مطالب لازم به نظرمی رسد، اما به شرطهم و شروطها.

 اما بهتر است بدون جانبداری از حزب و گروه و دسته بندیهای معمول جامعه تنها با در نظر گرفتن رضای خدا قلم فرسایی کرد، با سابقه ای که آقای محمد جفعر بهداد دارند

و از آنجایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند: "خبرگزاری جمهوری اسلامی باید به منزله نبض نظام عمل کند" مردم و خوانندگان اخبار و گزارشهای ایرنا نیز با این دیدگاه نگاهی به خروجی های آن دارند.

   به همین دلیل است که این نوشته روی این خروجی قرار گرفته است. و همینطور نوشته های دیگر .   کرد شبستری.
واژه کلیدی :محمد جعفر بهداد و واژه کلیدی :جریان مرموز