جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ٧ مهر ۱۳۸۸

حاشیه های مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها/
بی توجهی دانشجویان به تجمع کم رنگ سبز پوشان در دانشگاه تهران
همزمان با مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها در دانشگاه تهران، تجمعاتی از سوی سبز پوشان در این دانشگاه برگزار شد که مورد بی توجهی سایر دانشجویان این دانشگاه قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، در آغاز ورود به دانشگاه تهران، عده ای سبز پوش با دادن دست بندهای و بادکنک های سبز تلاش می کردند که توجه دانشجویان را به خود جلب کرده و آنان را با گروه های خود همراه کنند که با عدم استقبال بسیاری از دانشجویان مواجه می شدند.

**این افراد که تعداد آنان در ابتدا به 300 نفر نمی رسید با در دست داشتن بادکنک ،دست بندهای سبز و لباس های سبز شعارهای تخریبی علیه منتخب مردم سر می دادند.

**در ابتدای تجمع این افراد از سمت دانشکده ادبیات به سمت دانشکده فنی و پزشکی حرکت کردند و با شعارهای "دانشجو حمایت حمایت" از دانشجویان می خواستند که به آنان ملحق شوند ولی با عدم استقبال بسیاری از این دانشجویان و نگاه های معنا دار آنان مواجه شدند.

**این افراد با زدن ماسک و پوشاندن چهره خود نمی خواستند شناخته شوند.

** عده ای از این افراد با گرفتن دست های یکدیگر شعار "موسوی زنده باد کروبی پاینده باد"،"یا حسین میر حسین" سر می دادند.

**در این بین عده ای از دانشجویان در مقابل سبزپوشان شعارهای "منافق حیا کن، دانشگاه را رها کن"،" مرگ بر شوروی را مطرح کردند که آمریکا فراموش شود"، موسوی و اسرائیل پیوندتان مبارک"، "مرگ بر اسلام آمریکایی" ،دانشجوی مسلمان بازیچه نیست"، مرگ بر ضد ولایت فقیه" سر دادند.

** در این بین سبز پوشان با دیدن دانشجویان معترض به خود، با هو کردن سعی کردند که آنان را متفرق کنند.

**تریبون آزاد توسط دانشجویان در دانشگاه برپا شد و به آنان اجازه داده شد که نظرات خود را بیان کنند.

**سبز پوشان هنگامی که در داخل دانشگاه تجمعشان با استقبال مواجه نشده به سمت درب اصلی دانشگاه تهران حرکت کردند و از پشت میله های درب اصلی دانشگاه فریاد می زدند تا توجه مردم خیابان را به خود جلب کنند.

**در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها در دانشگاه تهران"کامران دانشجو" وزیر علوم و مرضیه وحید دستجردی" وزیر بهداشت و درمان حضور داشتند.
  خلاصه هر چه باشد از بیکاری قبل از ترم ها بهتر است. خود را ساخته اند و بعد شعار داده اند. هر کسی چیزی می گوید اما تریبون آزاد بهتر از همه آنها است. دانشجویان زمانی بعنوان روشنگران جامعه بودند و همه حرکت ها از دانشگاه آغاز می شد. در سالهای گذشته عده ای گفتند که احزاب از دانشجویان سوء استفاده می کنند و با همین شعار حساب شده به دانشگاهها هجوم بردند که با تاکید مقام معظم رهبری موضوع با شدت در حال پیگیری است.
اما تریبون آزاد نشان داد که دانشجویان نه تنها بازیچ احزاب نیستند که خود دارای فکر ی حزب ساز هستند. بهتر است که بگذاریم فقط دانشجویان در محیط مقدس دانشگاه ازطریق تریبون آزاد حرف هایشان را بزنند به شرطی که متهم نشوند و بدون هرگونه ترس و یا هراسی با هیجان خاصی که در این سن و سال وجود دارد فریاد بزنند زیرا سکوت بدتر و ترسناک تر از فریاد است. بای همه آتش ها را در معرض دید عموم قرار داد زیرا آتش زیر خاکستر خیلی بد است و ممکن است پای بسیاری را بسوزاند که ما نمی دانیم و نمی توانیم حدس بزنیم.
   از قدیم گفته اند که دانشجویان استکبار ستیز و دشمن استکبار هستند و همیشه مردم را علیه آنها بسیج کرده اند . روحانیون نیز منکر این مسئله نیستند. شریعتی و مطهری و یا کاشانی و مصدق وهمینطور و و و تا حال حاضر این دو قشر بعنوان آگاه کننده مردم و رهبری موج های خروشان انجام وظیفه کرده اند. بهتر است که تریبون آزادی نیز در حوزه های علمیه گذاشته شود و از دانشجویان بطور آزاد دعوت کنند. در تریبون آزاد دانشگاهها نیز ازطلبه های خودجوش دعوت کنند تا همه حرف دلشان را بزنند.
فقط این را بگویم که نگذاریم که پای نظامیان به تریبون آزاد باز شود حال این تریبونچه در حوزه باشد ویا دانشگاه صنعتی شریف فرقی نمی کند. اما این تریبونی که در دست صدا و سیما است نیز  چندان در شان دانشجویان نیست . باید قدم به قدم آموزش ببینیم و بعد که توانستیم منطقی باشیم و درست عمل کنیم، آنوقت صدا و سیما بیاید و فیلم تریبون آزاد را برای دیگر بینندگان پخش کنیم.
پخش اینگونه ای تریبون آزاد نه به نفع صدا و سیما است و نه سودی برای نظام جمهوری اسلامی که نتیجه تلاش رهبران دینی و دانشگاهی و همچین به زمین ریختن خون هزاران هزار شهید است دارد.
   شهدا خون خود را به پای درختی ریختند که ثمره آن ولایت فقیه است. علیا ولی الله .
ولایت علی بار دیگر بدست شیعیان ایران پایه گذاری شد. بگوییدیا علی و دست در دست یکدیگر بگذاریم  و به سوی جامعه ای تهی از خودبینی، خودخواهی ، طمع ورزِی، کینه وتنها خود را دیدن و دیگران را دشمن دانستن حرکت کنیم.
  تنها رضای خدا را در نظر داشته باشیم و به رضایتمندی دیگران کاری نداشته باشیم.ثابت کنیم که از پیروان ولی الله یعنی حضرت علی (ع) هستیم . راستی تا کنون چند بار کتاب نهج البلاغه او را ورق زده ایم و تنها یکی از خطبه های آن امام همام را مطالعه کرده ایم؟
   دانشجو دانش آموز نیست و طلبه نیز بعنوان طالب درس بایستی تنها دست به کتاب ببرد . شبستری گیلانی .واژه کلیدی :سبزپوشان و واژه کلیدی :دانشگاه تهران و واژه کلیدی :تریبون آزاد