جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ٢٧ امرداد ۱۳۸۸

رییس اداره سیاسی سپاه:میرحسین موسوی در دادگاه حاضر شود
..........................................................................................
رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواستار حضور میرحسین موسوی در دادگاه شد و با اشاره به دوران اصلاحات گفت: مدیریت دوره دوم خرداد در دست کسانی بود که به آسانی به دشمن این پیام را رساندند که ما بدنبال تغییر در نظام هستیم. دشمن متوجه شد که خاتمی عقیده سکولار دارد هرچند که روحانی بوده ، دم از امام خمینی زده و با بیت امام ارتباط دارد.

 در گزارش اختصاصی ایرنا آمده است: ،سردار سرتیپ پاسدار دکتر یدالله جوانی که با موضوع«تحلیلی بر مسائل جاری کشور در حوزه سیاسی »در همایش روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سخنرانی می کرد ، اظهارداشت: انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری شرایط جدیدی را بر فضای سیاسی کشور حاکم ساخته، به گونه ای که برای فهم بسیاری از اتفاقات پیش رو ، چه در حوزه مسایل داخلی و چه در حوزه مسائل منطقه ای و بین المللی ، نیازمند شناخت درستی از شرایط جدید هستیم.
رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دومین جلسه محاکمه بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: اخیرا سازمان مجاهدین انقلاب طی بیانیه ای از محاکمه کسانی که در انقلاب نقش داشته در کنار سلطنت طلب ها گله کرده است. باید دید که آیا دادگاه این اشخاص را در کنار سلطنت ها قرارداده یا به مرور زمان آنها به هم نزدیک شده اند؟
سردار جوانی با بیان اینکه کشورهای غربی بدنبال نامزدی در انتخابات بوده اند که علاوه بر امکان ورود به چرخه رقابت باید اهل تغییرات مورد نظر آنها باشد ، تصریح کرد: دشمنان به این نتیجه رسیدند که اگر ظرفیت قدرت سیاسی را چنین شخصی در دست بگیرد ، نظامی دینی در ایران تغییر و جامعه به سمت سکولاریسم خواهد رفت.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برخی گفتنی هایی را که باید گفته شود بیان نمی کنند و گفتنی هایی که نباید گفته شود بیان می شود ، ادامه داد: همه ما در معرض آزمایش های مهمی قرار گرفته ایم. مقام معظم رهبری فرمودند که مردم در این امتحان سربلند بیرون آمده اند اما متاسفانه برخی از خواص و نخبگان در این آزمایش مردود شدند.
رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بخشی از اعترافات هدایت آقائی که هنوز جلسه محاکمه وی برگزار نشده است اشاره کرد و گفت:هدایت آقایی در اعترافات خود بیان کرده که راهبرد و استراتژی شان تسلط بر قدرت به هرقیمتی بود. وی ادامه داد: مدل برنامه ریزی شده برای انتخابات درست همان مدل براندازی نرم بود. درست همان نقشه هایی که در کشور های انقلاب رنگی رخ داده را می خواستند در ایران انجام دهند.
وی به بیان اتفاقات پیش آمده در کشورهایی که انقلاب رنگی درآنجا رخ داده پرداخت و گفت : دقیقا همان اتفاق ها در ایران در حال روی دادن بود. ابتدا با بی اعتمادی مردم و سیاهنمایی نسبت به انتخابات آغاز شد . سپس موسوی در تمامی صحبت هایش وضعیت کشور را نگران کننده توصیف و از گرانی ، تورم و قانون گریزی بعنوان دلیل حضور خود در صحنه انتخابات یاد می کرد. هدایت آقایی در اعترافاتش اعلام کرده که در مترو نظر سنجی انجام می دادیم اما زمانی که گزارش را به موسوی ارائه می کردیم به او می گفتیم که برای کل کشور است. وی با بیان اینکه با القای بحث تقلب در انتخابات بدنبال نگه داشتن مردم در خیابان ها بودند ، افزود: جای تاسف دارد که برخی از اشخاصی که چنین توقعی از آنان نمی رفت در این مسیر حرکت کنند.این اتفاق به این خاطر افتاد که نتوانستیم از تجربه صدر اسلام به درستی استفاده کنیم.
رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه فکر نکنید اگر موسوی در انتخابات پیروز می شد ، چنین حوادثی رخ نمی داد، گفت: این سامان دهی و انتخاب رنگ سبز صرفا بدلیل پیروزی در انتخابات نبود.آنها می خواستند از نیروی کف خیابان برای تغییر ات استفاده کنند. اگر موسوی در انتخابات پیروز می شد ، لایحه حذف نظارت استصوابی را به مجلس ارائه می داد. زمانی که این لایحه به شورای نگهبان ارسال می شد قطعا شورا با آن مخالفت می کرد آنگاه موسوی دستور می داد که نیروهای کف خیابان بیرون بیایند.
رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: ابطحی در اعترافات خود اعلام کرده که موسوی خوئینی ها قبل از انتخابات در جلسه ای اعلام کرده که فتنه تقلب را تا زمان جر زنی نباید پایین کشید .موسوی باید در دادگاه حاضر شود تا با روشنگری امکان تکرار این مسئله در آینده وجود نداشته باشد. سردار جوانی انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم را از حیث مشارکت مردمی انتخابات بی نظیری در تاریخ انقلاب دانست و گفـت: تاکنون سابقه نداشته در انتخاباتی 85 درصد واجدان شرایط شرکت و رییس جمهور منتخب 24 میلیون رای داشته باشد.
رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان تصریح کرد: نباید فکر کنیم آن 13 میلیون نفری که به موسوی رای دادند به دنبال براندازی هستند. ما باید با برطرف کردن ابهامات ، اشخاص را از اصل موضوع آگاه و عوامل اصلی این فتنه را محاکمه کنیم هرچند که بسیار محدودند.
سردار جوانی در ادامه گفت: وضعیت پس از انتخابات به تعبیر مقام معظم رهبری فتنه عمیقی بود.
وی افزود: به حمد ا... با هوشیاری نهادهای انتظامی و امنیتی و درایت و قاطعیت معظم له شعله های آن فروکش کرد. اما بن این آتش هنوز خاموش نشده و می‌تواند در شرایط دیگری دوباره برافروخته شود.لذا باید برای جلوگیری و دفع آن هوشیار باشیم.

با مطالعه این مطلب نا خودآگاه ، خاطرات بولتنهایی که تحت عنوان تحلیل در دهه اول انقلاب بوسیله سپاه پاسداران انقلاب اسلای تهیه، چاپ و به صورت ویژه منتشر می گردید افتادم.

  با ذکر این خاطره تداعی شده می خواهم بگویم که ریشه ها هنوز وجود دارد و تجربه ها هر روز افزون تر می شود. بدون پشتوانه نمی توان چنین تحلیل هایی داشت.

نشریان تحلیلی آن زمان نیز بهترین مرجع برای نیروهای نظام به خصوص قشر دانش آموز و دانشجو و خود پاسداران بود. این درحالی است که دو مجله پیام انقلاب و امید انقلاب نیز از دیگر انتشارات روابط عمومی سپاه بودند که در تیراژ بالایی منتشر و بوسیله دانش آموزان بسیجی در سطح مدارس و معابر بین اقشار مختلف مردم توزیع می شدند.

  جناب سردارصفوی یکی از تحلیل گران پر و پا قرص پیام انقلاب بودند که مطالب ایشان هواداران خاص  خود را داشت.

خلاصه این است که می گویم ریشه دار بودن نیز بسیار عالی است. آخه نمی شود با زود آمدن ریشه در خاک برد. آن هم خاکی که هر ریشه ای را نمی پسندد.

ما ریشه درخاک داریم . کرد شبستری.
واژه کلیدی :یدالله جوانی و واژه کلیدی :تحلیل سیاسی و واژه کلیدی :روحانیون