جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز ٢۳ امرداد ۱۳۸۸

خطیب جمعه قم: قوه قضاییه باید متهم کنندگان نظام به آزارجنسی زندانیان را مجازات کند
قم - امام جمعه موقت قم تصریح کرد: قوه قضاییه متهم کنندگان کشور و اسلامی به آزار و اذیت جنسی زندانیان را باید محاکمه و به اشد مجازات برساند.

 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام " سید محمد سعیدی" در خطبه های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به طرح اتهام نادرست و بی اساس مبنی بر آزار واذیت جنسی بازداشتی های رویدادهای پس از انتخابات افزود: مطرح کنندگان چنین اتهام سنگینی به نظام جمهوری اسلامی باید توسط قوه قضاییه محاکمه و به اشد مجازات برسند.
وی گفت:چنین اتهام بزرگی اگر حتی به یک شخص نسبت داده شود سزاوار پی گیری و محاکمه است حال آنکه افرادی نظام اسلامی را به این جرم متهم می کنند.
امام موقت جمعه قم گفت:متاسفانه این اتهامات پیامدها وعواقب نادرستی را برای نظام بدنبال داشته است.اگر کسانی با دولت مخالف هستند چرا دیگر به این بهانه و با این اتهامات نظام را متهم می کنند.
آیت الله سعیدی، تنها راه حل از بین رفتن این اختلافات پذیرش عملی ولایت فقیه به عنوان یک حجت شرعی و همچنین تن دادن به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عنوان کرد.
وی در ادامه از همه گروه ها و جریان ها خواست تا مطیع و فرمانبردار ولایت فقیه باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دادگاه متهمان اغتشاشات اخیر آنان را از عوامل انگلیس وآمریکا دانست و تصریح کرد:این متهمان دراعترافات خود به همکاری سفارتخانه های انگلیس وفرانسه با اغتشاشگران اعتراف کرده ا ند پس قوه قضاییه باید با محاکمه قانونی این جاسوس ها تودهنی محکمی به ابرقدرت ها از جمله آمریکا وانگلیس بزند.
وی آمریکا و انگلیس را به عنوان شرکت کنندگان و عوامل اصلی اغتشاشات آتش بیار معرکه خواند و خطاب به سران آنها تصریح کرد: حواستان باشد چه اندیشه ای را داشته اید و در برابر چه نظام وملتی قرار گرفته اید.
وی اروپایها را از جمله ضربه خوردگان از اسلام و نظام اسلامی قلمداد کرد و در ادامه از دولت خواست تا در برابر کینه توزی و توطئه های آنان موضعی در شان ملت و نظام اسلامی بگیرد.
خطیب موقت قم در ادامه با اشاره به در پیش بودن زمان معرفی وزرا از جانب رییس جمهوری، تشکیل یک کابینه متدین، متعهد وکار آمد را از اولویت های دولت برشمرد و دولت و مجلس را در تعامل مثبت با یکدیگر بر سر این موضوع مهم فرا خواند و درعین حال گفت که البته این به معنای نفی استقلال قوه مقننه در این زمینه نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت های هفته سالگرد، ارتحال میرزای شیرازی و کودتای 28 مرداد را از جمله نقاط عطف تاریخ ملت ایران بر شمرد و این وقایع را از نمونه های آشکار دخالت های پیر خرفت استعمار انگلیس و همچنین آمریکا در ایران دانست که هرگز از یاد ملت ایران نخواهد رفت.
وی در ادامه برپایی جشن های نیمه شعبان را از نشانه های توجه ملت ایران به مهدویت دانست و با اشاره به ظهور منجی عالم بشریت آن را نیازمند پی نمودن مسیرهایی دانست که با عجله و شتاب طی نخواهد شد.
تاکنون در زندانهای ایران در زمینه آزاد جنسی خبری ندیده بودم .واژه کلیدی :آزار جنسی و واژه کلیدی :زندانیان