جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ٢۳ امرداد ۱۳۸۸

طلایی: طراحی کودتای داخلی با بیگانگان و اجرای آن توسط عوامل داخلی بود
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: هنگامی که در دادگاه می پذیریم و بیان می‌کنیم که کودتای مخملی توسط بیگانگان، سرمایه گذاری و هدایت شده و عناصر داخلی نیز آن را اجرا کرده اند، مساله مهمی است.

 

"مرتضی طلایی" روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص دخالت‌های بیگانگان در وقایع اخیر و تحریک آشوب‌ها تاکید کرد: باید با دولتهای غربی مثل خودشان رفتار کنیم و نباید در برابر کوچکترین توهین آنها گذشت کنیم.
وی افزود: ما در برابر هیچ دولتی که قصد کوچکترین اهانت به ما داشته باشد، حق کوچکترین کرنش نداریم، مسوولان و به ویژه مردم باید پاسخ آنها را بدهند.
وی به تمدن چندین هزار ساله کشورمان اشاره کرد و افزود: روزی که آنها نبودند ما بوده‌ایم، کسی حق ندارد به ملتی که چنین پیشنیه‌ای دارد، توهین کند.
عضو شورای شهر تهران به عزت، حکمت و مصلحت بنابر فرمایش مقام معظم رهبری تاکید کرد و ادامه داد: این سه رکن سیاست خارجی ما بر اساس بیانات رهبرمان به شمار می‌رود و با رعایت این سه اصل باید با تمام کشورهای طرف مقابل، هوشمندانه و آگاهانه رفتار شود.

** از دست غربی ها هیچ کاری ساخته نیست
عضو شورای اسلامی شهر تهران با متذکر شدن این موضوع که غربی‌ها و اروپایی‌ها هیچ کاری ‌نمی توانند، انجام دهند، تصریح کرد: ما اگر به دست خودمان به خود ضربه نزنیم از دست آنها هیچ کاری ساخته نیست.
طلایی گفت: باید قبل از اینکه به فکر چگونگی رفتار از طریق سیاست خارجی با آنها باشیم باید در درون به انسجام، همبستگی، یکپارچگی و تلطیف فضای داخلی توجه و مردم را به عنوان سرمایه و پشتوانه نظام در صحنه حفظ کنیم.
وی موارد ذکر شده را بزرگترین اقدام عملی و شعار مرگ بر دشمن دانست و اضافه کرد: شعار مرگ بر آمریکا را باید با کار، تلاش و فعالیت در عرصه جامعه نشان داد و شعار صرف، هیچ فایده ای ندارد.

** رویکرد احمدی نژاد مثبت است
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه رویکرد احمدی نژاد مثبت است، ادامه داد: وی در خصوص واگذاری 23 وظیفه‌ای که در قانون برنامه سوم و چهارم برای واگذاری آن پیش بینی شده بود، در کمیته زیربنایی دولت دستور داده است و بر همین اساس زیرمجموعه ها باید این دستور را عملیاتی کنند.
طلایی در خصوص دادگاه اغتشاشات اخیر نیز گفت: در فضای موجود از انعکاس این موارد بازتاب مثبتی در بدنه جامعه نمی‌بینیم هر چند که این اعترافات برای ما قابل توجه است و به ما هشدار می‌دهد که دقت بیشتری داشته باشیم.
وی توضیح داد: این سوال مطرح است که چگونه دشمنان توانسته‌اند تا این حد پیش بیایند در حالی که ما بدان توجهی نکرده باشیم؟

**کودتای مخملی هشدار است
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: این موضوع برای ما هشداری جهت دقت بیشتر به شمار می‌رود، هنگامی که در دادگاه می پذیریم و بیان می‌کنیم که کودتای مخملی توسط بیگانگان، سرمایه گذاری و هدایت شده و عناصر داخلی نیز آن را اجرا کرده اند، مساله مهمی است.
به گفته وی، به نظر می رسد این موضوع برای آینده باید مورد توجه قرار گیرد که بیش از این آسیب نبینیم.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر با دقت، تدبر و تعمل بیشتر بررسی کنیم، بودجه‌ای را که دشمنان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده‌اند، کجا خرج شده، ممکن است موارد دیگری به دست آوریم.

** شهرداری، شورای شهر و دولت باید با هم تعامل کنند
وی در خصوص تعامل شورای شهر و شهرداری با دولت دهم گفت: انتظار این است که هم دولت، هم دوستان مدیریت شهری و شورای شهر که بنده نیز عضو آن هستم، همه دست به دست هم دهیم تا تهران را به عنوان پایتخت کشورمان از معضلاتی که مردم را رنج می‌دهد برهانیم و برای رفع موانع و مشکلات آن کمک کنیم.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه تاکنون نشانه‌های مثبتی در خصوص تعامل دیده نشده، اضافه کرد: همه وظایفمان مشخص است به همین دلیل باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم و البته حرفی هم نباید بزنیم که مردم را ناامید کنیم.
وی اختلاف نظر شهرداری و وزارت کشور را مثال زده و اظهار داشت: این اختلاف نظرها باید بین دو ارگان حل شده و نباید برای مردم بیان شود.

** انتقاد شدید از انتشار نامه کروبی
عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد شدید از نامه مهدی کروبی به هاشمی رفسنجانی در خصوص هتک حرمت بازداشت شدگان، گفت: انتشار این نامه، دقیقا خلاف امنیت ملی، مصالح نظام، انقلاب و دین اسلام بود.
طلایی ضمن ابراز ناراحتی در این خصوص تاکید کرد: ببینید دشمن بر چه نقاطی دست گذاشته است؟ از یک طرف اقتدار، مقبولیت و اصل نظام را در جامعه به چالش می‌کشد و از سوی دیگر دین را نیز می‌خواهد به چالش بکشاند.
وی افزود: ممکن است فردی احساس نگرانی کرده و دست به نوشتن چنین نامه‌ای زده است، اما انتشار دهندگان این نامه کاری انجام داده‌اند که دشمن آن را می خواست.
عضو شورای شهر یادآور شد: آقای کروبی گفته دو نسخه از این نامه نوشته شده، آیا این به نفع جامعه است که نامه ای این چنین، منتشر شود؟
وی تاکید کرد: انتشار این نامه دقیقا کاری است که دشمنان ملت جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند.
طلایی تاکید کرد: انتشار نامه‌های این چنین باورهای اعتقادی مردم را نشانه گرفته است و عده‌ای هم می گویند به به، عجب حرفی زده، و عجب نامه ای نوشته است.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اظهار نظرش در خصوص این نامه از منظر شهروندی و یک چهره اجتماعی است نه چهره سیاسی، اضافه کرد: چنین نامه‌ها و سخنانی، شهروندان ما را دچار سردرگمی، سوالات و ابهامات می‌کند که اکنون نیز چنین اتفاقی افتاده است.
وی تاکید کرد که باید دقت کنیم دشمن در این زمینه‌ها هزینه کرده است.
   به نظر  بنده خون شهدای راه حق و آزادی نخواهد گذاشت که گزندی به این انقلاب برسد هر  چند ممکن است شاهد جا بجایی قدرت باشیم اما انقلاب اسلامی پاینده خواهد ماند و بعنوان یک آرمان تا ابد در دلهای عاشقی که برای آن بهترین و عزیزترین فرزندان خود را ابراهیم وار تقدیم کردند باقی می ماند. کرد شبستری.واژه کلیدی :سردار طلایی و واژه کلیدی :مخملی