جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٢۳ ‎ب.ظ روز ٥ امرداد ۱۳۸۸

فهرست نامزدهای تصدی وزارتخانه ها و معاونتهای رییس جمهوری در دولت دهم منتشر شد.
فهرست کاندیداهای اصلی وزارت خانه ها و معاونت های ریاست جمهوری در دولت دهم که از سوی هیات مشورتی رییس جمهور جمع بندی شده است؛ به دکتر احمدی نژاد ارائه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری "ایران خبر" ، این فهرست محصول مطالعات و جمع بندی های اولیه هیات 10 نفره مشورتی انتخاب کابینه است که از سوی احمدی نژاد برای ارائه مشورت به وی در این خصوص تشکیل شده و خبر تشکیل آن برای اولین بار سی و یکم تیرماه از سوی ثمره هاشمی دستیار ارشد رییس جمهور اعلام شده بود.
بر این اساس برای وزارت خانه ها و معاونت های ریاست جمهوری بین 5 تا 10 پیشنهاد مطالعه و به عنوان لیست اولیه جهت جمع بندی اعضای کابینه در اختیار رییس جمهور قرار گرفته است.
لازم به ذکر است که در لیست ارائه شده در خصوص وزارت اطلاعات، بانک مرکزی و معاون اول رییس جمهور کاندیدایی معرفی نشده است.
پیش از این نیز 4 معاونت از سوی رییس جمهور منصوب شده بودند.
فهرست کاندیداهای اصلی وزارت خانه ها و معاونت های ریاست جمهوری در دولت دهم به شرح زیر است:

معاونت توسعه منابع و سرمایه انسانی رییس جمهور:

ابراهیم عزیزی، رحیمی، سعدون زاده، کامران دانشجو، مرتضی تمدن

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی:

برقعی، عزیزی، حسینی، ممبینی، میرکاظمی، محرابیان

سازمان تربیت بدنی:

علی آبادی، علی سعیدلو، رحیمی، واعظ آشتیانی، صولت مرتضوی، مرادی، رویانیان، سجادی

معاونت اجرایی رییس جمهور:

علی سعیدلو، سید مهدی هاشمی، رحیمی، شیخ الاسلامی

معاونت حقوقی و امور مجلس رییس جمهور:

رحیمی، عزیزی، فضل الله موسوی، سید احمد موسوی، فروزنده، کدخدایی، تمدن،محمد رضا علیزاده، احمد علیزاده

معاونت علمی و فناوری:

واعظ زاده، زاهدی، لنکرانی، علی احمدی، دانشجو، داودی

سارمان حفاظت از محیط زیست:

سلطانخواه، آجورلو، سلیمان پور، اشرفی پور، امین زاده، دانیالی، اسکندری، فضل ا... موسوی، یزدی

مرکز امور زنان و خانواده رییس جمهور:

طبیب زاده، سلطانخواه، وحید دستجردی، امین زاده، خزعلی، خانم سیف، فردوسی پور، سجادی، دانیالی، نوابی نژاد

وزارت خانه ها:

وزارت تعاون:

عباسی، علی احمدی، شیخ الاسلامی، موسویان، دکتر پور محمدی، سعدون زاده، فروزنده، اسکندری، سید مهدی هاشمی

وزارت کار و امور اجتماعی:

قلعه بانی، جهرمی، علی احمدی، قربانی، ترقی، بوربور، دانشجو، محصولی، ده مرده، عباسی، عبدالوهاب، سعدون زاده، شیخ الاسلامی

وزارت بازرگانی:

میرکاظمی، جلیلیان، خالدی، فاطمی، خلیلیان، مخبر، آبرومند، سعیدلو

بهداشت و درمان و آموزش پزشکی:

لنکرانی، عین الهی، شاهین محمد صادقی، متولیان، علویان، محققی، اعتمادیان، نوحی، ریاض، صدر، نجابت

فرهنگ و ارشاد اسلامی:

حسین محمدی، ضرغامی، ثمره هاشمی، فضائلی، خواجه پیری، حدادعادل، مرتضی نبوی، سرافراز، دکتر حسینی، احمد زاده، ده نمکی، رحیمیان، پورحسین


علوم، تحقیقات و فناوری:

زاهدی، دکترحسینی، دکترتائب، دکتر دهمرده، دکتر دانشجو، دکترشیخ الاسلامی، دکترافروز، دکتر علی احمدی، دکتر مخبر دزفولی، دکتر رازقی، دکتر مسلمی نائینی، دکتر قربانی، دکترشجاعی فرد، دکتر نوروززاده، دکترمتکان، دکتر سهراب پور، دکتر فرهاد رهبر، دکتر رهایی

آموزش و پرورش:

علی احمدی، دکتر حسینی، دکترشیخ الاسلامی، حسین استاد آقا، حاج علی اکبری، سید مهدی امینی، حجت الاسلام ذوعلم، حجت الاسلام محمدیان، دکتر افروز، ناصر باهنر، ملکی، نوروززاده، حسین مظفر

امور اقتصادی و دارایی:

پرویز داودی، حسینی، پورمحمدی، صادق خلیلیان، عرب مازار، زاهدی وفا، میرکاظمی، صمصامی، بهمنی، دکتر پژویان، دکترفرزین، پاشایی فام

رفاه و تامین اجتماعی:

شیخ الاسلامی، مصری، سید مهدی هاشمی، احمدیان، فروزنده، باقری، ریاض، ده مرده

دادگستری:

الهام، بختیاری، احمد علیزاده، فیروز اصلانی، فضل الله موسوی، سعید مرتضوی، محمد رضا علیزاده، سید احمد موسوی، مجید دوستعلی، کدخدایی، سعدون زاده

دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

اسلامی، نجار، فرهی، بکایی، جراحی، محصولی، وحید، مهدی زاده، احمدیان

راه و ترابری:

بهبهانی، علی آبادی، سید مهدی هاشمی، نیکزاد، رستم قاسمی، مدد، سعیدمحمد، پیل پایه، عابد، خواجه علی، نامجو، سعیدی کیا

مسکن و شهرسازی:

سعیدی کیا، علی آبادی، تسنیمی، نیکزاد، سید مهدی هاشمی

ارتباطات و فناوری اطلاعات:

سلیمانی، مخبر، صادق ذبیحی، خسروی، غفاریان، کهزادی، کرم پور، شیرانی

نفت:

نوذری، سعیدلو، میرکاظمی، قلعه بانی، محرابیان، جشن ساز، محصولی، علی آبادی، نجار، هدایت، تائب

نیرو:

فتاح، علی آبادی، شیخ الاسلامی، مخبر، تمدن، رستم آبادی

جهاد کشاورزی:

اسکندری، خلیلیان، جهانسوز، بوربور، سعیدی کیا، اجلالی، جلالی، خلفایی، مقدسی، ابراهیمی، فلسفی، محمد اسماعیل نیا

امورخارجه:

جلیلی، متکی، ثمره هاشمی، بروجردی، صنعتی، سلطانیه، موسوی، داودی، شیخ عطار، صفری

کشور:

محصولی ، سعیدلو، سید مهدی هاشمی، حجت الاسلام تقوی، رحیمی، نجار، مصلحی، حسینیان، شریعتی، تمدن، دانشجو، رویانیان

صنایع و معادن:

رستم قاسمی، محرابیان، عزت الله اکبری، فاطمی، قلعه بانی، نجار، بذرپاش، جهانگرد، ویسه، تائب، واعظ، شجاعی فرد، ابطحی

شایان ذکر است مهندس مجتبی ثمره هاشمی دستیار ارشد رئیس جمهور پیش از این با اشاره به طرح ارائه شده از سوی دکتر محمود احمدی نژاد تحت عنوان طرح خدمت گفته بود: این طرح شامل اعضای کابینه نیست چون اعضای کابینه تعداد معدودی هستند. بلکه این طرح شامل بسیاری از مدیران دولتی و شرکت هایی می شود که تحت نظر دولت می باشند.
ثمره هاشمی تصریح کرده بود: ملاک هایی که در دولت مطرح است اعتماد، پرنشاط بودن، تخصص داشتن، اعتقاد به کار، وقف مردم بودن، اعتقاد به مسئله عدالت و تلاش جهت اطلاع از وضعیت تمام نقاط مختلف کشور و امثال آن است.

  اینشاالله که با درایت خوبی که در جناب آقای دکتر سراغ داریم بتوانیم از افراد دانشمند شجاع، مدیر و مدبر و به خصوص مردمدار در کابینه ۴٠میلیونی استفاده کنیم که مجبور به برکناری آنان در طی یک دوره کوتاه مدت چهار ساله نباشیم.

   زیر حدود یکسال از از این چهار سال صرف شناسایی محل خدمت و پاسخگویی به تبریکات و همچنین مطالعه پیرامونی آن می گذرد ، سال دوم با توجه به شناخت حاصله نسبت به گزینش و چینش نیروهایی می پردازد که از جاهای مختلف حالا فرقی ندارد که از کجا! کشف کرده است. و در سال سوم نیز برنامه ارایه می کند بدون در نظر گرفتن چشم انداز ٢٠ساله و برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور. و بالاخره در سال چهارم نیز در فکر پست بعدی است.

   البته از حق نگذریم تعدادی از وزرای کابینه دولت نهم نیز خوب کار کردند و هر چند برگه استعفای خود را قبل از وزیر شدن تحویل داده بودند اما این سووالی بود که از بسیاری از قلم بدستان در مورد انتخاب یکی از بهترین وزرای کابینه دولت نهم بعمل آوردند که جملگی این پاسخ را دادند: هر نوع قضاوتی نیازمند معیار و اطلاعات خاص خودش است که ما درحال حاضر به اینها دسترسی نداریم . اما عملکرد ایرنا بهتر از دیگران بوده و این را اکثر حکمای قلم بدست و با تجربه های خاک خورده صحن تئاتر تایید می کنند.

   اما با توجه به تذکر کتبی  رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای و اخلاق ایشان که با کسی تعارف ندارد ‌و بدون در نظر گرفتن ملاحظات جنبی و حاشیه ای همیشه در مواقعی که لازم دانستند ورود کرده اند و همه ما شاهد بوده ایم که چگونه بسیاری از مسایل که به نظر دیگران لاینحل می نموده ، به خوبی و خوشی حل شده است.

  این بار نیز جناب آقای دکتر بایستی با در نظر گرفتن جمیع جهات نسبت به معرفی وزرای کابینه دهم اقدام کند زیرا مجلس هشتم را نیز باید در نظر داشته باشد که قبلا پیامهایی خاصی با فرکانسهای سیاه و سفید و با ولتاژ بالا برای نامبرده و نزدیکان به وی مخابره کرده اند.

   اشکالی ندارد هرچه است رییس جمهوری با پشتیبانی انتخاباتی با ۴٠ میلیون شرکت کننده و رای  نزدیک به  ٢۴میلیون از شهروندان و ساکنان روستاهای نیمه محروم  این دوره قدرتمند تر از گذشته وارد صحنه خواهد شد همانطوریکه مشاهده کردیم در معرفی معاونان خود بدون در نظر گرفتن هرگونه ملاحظه کاری چه اقدام شجاعانه ای بعمل آورد .

البته با اقدام به موقع خود پایبندی خود را به ولایت مطلقه فقیه نیز نشان داد که این مسئله موجب نزدیکی بیشتر دکتر به رهبر فرزانه انقلاب و پیروان ولایت فقیه می شود و خوهد شد.

ما هستیم و شما نیز زنده خواهید بود و به کوری چشم استکبار جهانی و منطقه ای شاهد شکوفایی همه بخشها به خصوص دریانوردی، دفاعی، قلم زنی و قلم فرسایی و کتابت بسیاری از کتابها خواهیم بود که چه بسا نانوشته های زیادی را در آنها مطالعه و یا مشاهده خواهیم کرد.

  البته ممکن است مجددا شاهد بروز و ظهور دهخدایی دیگر نیز باشیم تا برای الفاظ جدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بتواند لغت نامه ای نو تالیف کند تا آیندگان برای تفسیر متون بجای مانده از دهه هشتاد با مشکلی مواجه نشوند.

   خوشا به حال آنانکه کمر همت بسته اند تا به خلق خدا که امام روح الله (ره) از آنان بعنوان ولینعمت مسوولان (ما) نام برد خدمتی بایسته بکنند . زیرا در این صورت است که هر شب آسمانی مملو از ستاره های درخشان را که همان شهدای کشته شده در راه آرمانهای خود بودند مشاهده خواهیم کرد که هر ستاره یک شهیدی است که راه را به ما نشان می دهد تا به بیراه نرویم همانطوریکه بزرگراه شهید  چمران، همت، صیادشیرازی و تی کوچه های بن بستی که به نام شهیدی گمنام نام گذاری شده ذهن ها دورافتاده ما را به یاد آن دوران ‌و آن آسمانیان می اندازد. سرتان را بالا نگه دارید آنان را خواهید دید شهدا همان ستاره ها هستند فقط دیدن آنان و لختی آساییدن چشم در چشم آنان دوختن چشم بصیرت و دلی روشن ضمیر می خواهد که به گمانم بایستی وزاری کابینه دولت نهم بیش از دیگران از این امتیاز بهره مند باشند.

متشکرم : نویسنده این متن: محمد آرمان و شجاع حیدری از استان کرمان ، روستای دشت کوچ.

نتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 606044
واژه کلیدی :محمد آرمان و واژه کلیدی :اعضای کابینه و واژه کلیدی :جیرفت و واژه کلیدی :گمنام