جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:۱۳ ‎ب.ظ روز ٢۸ اسفند ۱۳۸٧

403579 زمان مخابره: 28/12/1387 - 1:36:1 GMT: 3/17/2009 10:06:01 ب.ظ
رییس مجمع عمومی سازمان ملل: احمدی نژاد در ایران بسیار پرطرفدار است
 رییس مجمع عمومی سازمان ملل می گوید تصویری که آمریکا از ایران و رییس جمهوری این کشور در رسانه های غربی ارائه می دهد, متضاد با واقعیت ها است.
"میگوئل دسکوتو بروکمان" که در ماههای اخیر بخاطر بیان مواضع مستقل خود , توسط اسرائیلی ها بارها تهدید به ترور شده , روز سه شنبه دستاوردهای سفرش به سوریه , فنلاند, چین, بحرین, سوئیس و ایران را تشریح کرد.
وی گفت:دولت آمریکا پیوسته کوشیده تا مخالفان سیاستهای خود را در عرصه جهانی دیو نشان دهد اما در عوض دیکتاتورها و دوستانش را به عنوان افرادی خوب به مردمش معرفی کند.برای مثال مارکوس و پینوشه که حتی آمریکا در آن زمان یکی از مقامات خود را فرستاد تا از پینوشه به خاطر خدماتش قدردانی کند.
وی افزود: من برای شرکت در دهمین اجلاس سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) به تهران دعوت شده بودم .
"تصاویری که برایمان در آمریکا مجسم کرده اند با واقعیت بسیار مغایرت دارد<در اینجا شخصیتها برعکس جلوه داده می شوند که نمونه آن محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران است. ما در اینجا مطالب ناخوشایندی را در ارتباط با احمدی نژاد می شنویم و با خود می گوییم چرا آنان این چنین صحبت می کنند".
وی افزود: ما در غرب با دیگران مانند مردم قرون وسطی رفتار می کنیم.
رییس مجمع عمومی سازمان ملل اظهارداشت:در نشست اکو تمام کشورهای همسایه ایران, برای آن کشور احترام بسیاری قائل بودند,شناختی که همه از ایران دارند برگرفته شده از کمکهای همیشه مثبت اش می باشد.
"برای مثال ایران میزبان سه میلیون و 500 هزار پناهنده افغانی بوده و برای آنان مکانهای خاصی را ترتیب داده است.
پناهندگان افغانی به طور قانونی و یا حتی غیر قانونی در ایران اقامت دارند و ایران بر طبق نظریه اسلامی که باید با خارجیان به خوبی رفتار کرد, اجازه کار و زندگی داده و آنان به کارهای گوناگون اشتغال دارند که این امر بسیار عالی است".
بروکمن گفت : اما ما در عوض چیزهایی که در اینجا مشاهده می کنیم مخالف مطالبی است که تبلیغ می شود.
وی افزود:عده ای می گویند چون من در ارتباط با بعضی از مسائل قاطع صحبت می کنم پس فرق قائل می شوم ولی من می گویم اگر برادر خونی خودم نیز مرتکب اشتباهی شود باید آنرا گوشزد کنم.
این مقام ارشد سازمان ملل اظهارداشت:برنامه اصلی من انجام به وظایفم به عنوان رییس مجمع عمومی سازمان ملل می باشد.
وی گفت:در حال حاضر ما در برهه زمانی مهمی به سر می بریم. برای آمریکا جهان اهمیت دارد و برای جهان نیز آمریکا به دلیل نفوذی که در دنیا دارد از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
رییس مجمع عمومی سازمان ملل افزود:ما در غرب بدون هیچگونه تاملی وارد مسائلی می شویم که درک درستی از آنها نداریم و بدتر آنکه حاضر نیستیم و نمی خواهیم تا آن مسائل را فهمیده و درک کنیم".
بروکمن تاکید کرد: حتما این مطلب را شنیده اید که در غرب اول شلیک می کنند و بعد دنبال این می روند که به چه چیزی شلیک کرده اند و می گویند نمی دانیم آن چیزی که مورد هدف قرار داده ایم انسان بوده یا گوزن . روش غرب برای حل مشکلات جهانی نیز همین گونه است, البته اگر مایل باشند تا مسئله ای را حل کنند!
رییس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اولین کسی که حوادث دارفور را نسل کشی نامید جرج بوش بود و حال می توانید تصور کنید که آلکاپون با اداره پلیس تماس بگیرد و بگوید من یک شیشه شیر را از فروشگاه دزدیده ام!
وی درباره ضرورت بازپرداخت بدهی های سنگین آمریکا به سازمان ملل نیز که در هفته گذشته از سوی دبیر کل مورد تاکید قرار گرفت , اظهارداشت امیدوارم که همکاریهای بهتری را از آمریکا مشاهده کنیم,آمریکا یکی از اعضا سازمان ملل است و اصلا معنای عضویت یعنی چه؟ یعنی اینکه به مسئولیتهایی که وجود دارد اهمیت داده شده و به آنان احترام گذاشته شود, این مطالب طبق منشور سازمان ملل است.
رییس مجمع عمومی سازمان ملل اظهارداشت اما آیا آمریکا از این امر پیروی می کند؟ آمریکا برای سازمان ملل زبان درازی می کندمثلا در شورای امنیت می گوید یا باید با ما برای حمله همراه شوید و یا اینکه علیه ما هستید و باید منزوی شوید.
بروکمن تصریح کرد:پیشگیری از جنگ یکی از اصلی ترین اصول منشور سازمان ملل است و باید از جنگ جلوگیری شود نه اینکه برخی کشورها جنگ را ترغیب کنند.
وی افزود: آمریکا فکر می کند گوی بلورینی را دارد که در آن آینده کشورها و نیات آنها را می بیند اما حتی آیا به دلیل اینکه کشوری در آینده شاید اعمالی را انجام دهد باید به آن کشور حمله کرد؟
رییس مجمع عمومی سازمان ملل گفت:سازمان ملل به آمریکا نیاز دارد ولی به آمریکایی که با سازمان ملل و نه علیه آن باشد. آمریکا موظف و متعهد به داشتن مذاکرات چند جانبه و احترام گذاردن به تمام اعضا ی دیگر سازمان ملل می باشد.
در این نشست کوتاه خبری از وی سوال شد طی هفت ماهی که از ریاست شما در مجمع عمومی می گذرد چه مطالبی آموخته اید؟
دسکوتو بروکمن تصریح کرد, بزرگترین مطلبی که طی این هفت ماه فراگرفته ام این است که دنیا به سازمان ملل نیاز دارد ولی به سازمان "ملل متحد" نیاز دارد نه سازمانی که موضع گیری می کند و این به معنای داشتن تعهد به برقراری صلح, قطعنامه های ضد خشونت و همچنین داشتن تعهد به منشور سازمان ملل می باشد.
این مطلب را نیز دریافته ام که بزرگترین تهدید این است که بخواهند از خشونت به منظور رفع مشکل و راه حل استفاده کنند.
""وقتی به عده ای می گوییم گفتگو کنند, پاسخ می دهند "خیر" چون بسیار متعصب هستند. آنان می گویند ما با کشورهای وحشی وارد گفتگو نمی شویم و این رویه ای است که باید از میان برداشته شود"".
یک خبرنگار اسرائیلی از بروکمن سئوال کرد"احمدی نژاد گفته است یکی از اعضای سازمان ملل باید از روی صحنه جغرافیا محو شود. آیا این مطلب طبق منشور سازمان ملل است؟"
رییس مجمع عمومی سازمان ملل گفت:من این مطلب را نشنیده ام اما اگر وی چنین چیزی گفته باشد لحظه ای بوده و این نکته را توجه داشته باشید که میان عنوان کردن و عمل کردن تفاوت وجود دارد.بعضی ها بدون گفتن حرفی, دست به همان اعمال می زنند و به عبارتی عمل می کنند که این امر بسیار بدتر است و توجه داشته باشید که کلمات آنچنانی , کسی را نمی کشد.
از وی سوال شد فکر می کنید با این تعاریفی که از احمدی نژاد رییس جمهوری ایران کردید, آیا به او کمک نکردید که بار دیگر در انتخابات پیروز شود؟
دسکوتو تصریح کرد:به این مطلب فکر نکرده بودم ولی احمدی نژاد در ایران بسیار پر طرفدار است و من هم در جایگاهی نیستم که از کسی حمایت کنم . این ملتها هستند که باید از روسای خود پشتیبانی کنند
  به راستی که دکتر احمدی نژاد قهرمان و پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی است، آمریکایی که برای رسیدن به اهداف خودش بدها را خوب و خوبها را بد و زشت معرفی می کند و از طریق رسانه های صهیونیستی لحظه ای از بمباران اطلاعاتی ملتهای دنیا و به خصوص مردم آمریکا دست برنمی دارد.
  امروز شاهد هستیم که انقلاب اسلامی ایران تحت بدترین و شدیدترین تبلیغات استکبار قرار گرفته طوریکه دهها ایستگاه رادیویی و تلویزیونی با پخش برنامه های فارسی سعی دارند افکار عمومی را در کشور ایران منحرف و افراد بی تفاوتی بار بیاورند که در مقابل حفاظت از آرمانهای والای این نظام هیچگونه واکنشی نشان ندهند.
   اما همه ما می گوییم که خدایا خانواده شهدا را دشمن شاد نکن.
  اللهم ارزقنا شهادت فی سبیل الله . تا ظلم و ستم است مبارزه نیز است و تا مبارزه وجود دارد شهادت و جانبازی نیز خواهد بود.
 امروز با دهه ششم هجری قمری هیچ تفاوتی ندارد زیرا در آن زمان معاویه در یکی از ملاقاتهایش با حضرت امام حسن(ع) گفته بود: از اینکه نام پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) هر روز هفت مرتبه از مناره ها ی مساجد پخش می شود ناراحت است و می خواهد کاری کند که این صدا محو شود و بجای آن از معاویه نام برده شود. این سخن را هنگامی که امام حسین از کاخ معاویه (درزمان صلح) برگشته بود با برادرش حضرت امام حسین(ع) در میان گذاشت. هر چند که با پیش بینی ائمه معصومین و کمک خداوند، معاویه و فرزند او یزید به این نیت پلید نرسیدند اما با تبلیغاتی که به راه انداختند توانستند تا حدودی نسبت به بی تفاوت کردن مردم نسبت به عترت پیامبر موفق شوند . و امروز تاریخ در حال تکرار شدن است زیرا آمریکا و دوستانش سعی دارند با تبلیغاتی که می کنند نسبت به بی تفاوت کردن مردم ایران تلاش بیشتری کنند تا از طریق فریب خوردگان داخلی نسبت به تضعیف انقلاب اسلامی همت گمارند و در آخر .....! ا ما این دعای مردم  مستجاب خواهد شد: خدایا به حق اولیاء درگاهت سوگند می دهیم و به حق اصحاب یمینت و به حقیقت قسمت می دهیم که نگذار خانواده شهدا دشمن شاد شوند.
 و از خداوند می خواهیم افرادی را که در هر پست و مسوولیتی هستند که آگاهانه و یا از روی نا اگاهی با کارهایی که می کنند قصد ضربه زدن به این نظام را دارند خدایا دست آنان را  ارشاد و اگر قابل ارشاد نیستند بمیران ، ملت ایران ملتی صلح طلب است و تاریخ نشان داه که هیچگاه به خاک دیگران به چشم طمع نگاه نکرده و زیر بار زور و ظلم نیز نرفته است. امروز نیز آزادمردان این سرزمین کهن نخواهند گذاشت که بار دیگر آمریکا بر این کشور دست اندازی کند و برای آنان تصمیم بگیرد. بلکه فرزندان آرش کمانگیر خود پیکان در کمان می گذارند و در فضای آبی آسمان رها می کنند و فریاد برمی آورند که ای آزادی دوستت داریم، استقلال بدست آمده با خون شهدا ی عزیز این سرزمین را نخواهیم فروخت و از آن با خون خود و با زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و شهادت حفاظت خواهیم کرد. هشت سال دفاع مقدس مردم ایران با دست خالی در مقابل تانکهای تی ٧٢ ضد گلوله و میگهای پیش رفته روسی و موشکهای ساخت فرانسه و اطلاعات آواکسهای آمریکایی مستقر در فرانسه و میلیاردها دلار کمکهای اهدایی حاشیه نشینان عرب خلیج فارس گویای این ادعای ما است که هیچگاه زیر بار ننگ و ذلت نخواهیم رفت حتی اگر به کشته شدن هزاران نفر از بهترین نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با بمبهای شیمیایی منجر شود. به پیروی از سیدالشهدا حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفایش بر سر وعده خود که همان ادامه راه شهدا است ایستاده ایم . اما آن عده از سوء استفاده کنندگان نیز بدانند که روزی نه چندان دور دست های آنها رو خواهد شد و ملت ایران آنان را به سزای اعمال ننگین خود خواهند رساند. درخت تنومند جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران هزار شهیدو جانبازی آبیاری شده که هنوز میلیونها نفر هستند که نخواهند گذاشت این درخت افسرده شود. این سخنان رییس مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشان از صداقت و درست کرداری مردم ایران دارد. مردمی که بر سر ارزشهای خود و نظام جمهوری اسلامی با هیچکس تعارف و معامله ای ندارند و نخواهند داشت. با همه دوست هستند و اگر به آنها بی احترامی بشود پاسخی قاطع به آنان خواهند داد.واژه کلیدی :امام حسین(ع) و واژه کلیدی :شهید و واژه کلیدی :امپریالیسم و واژه کلیدی :آرش