جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱٦ شهریور ۱۳٩٥

گم شدن 3 فروند نفتکش در دولت احمدی نژاد!

در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در کنار دکل‌های مفقود شده، و همچنین غیب شدن میلیاردها دلار پول نفت ملت شریف و رای دهنده و دهها تخلف دیگر، سرنوشت سه فروند کشتی نفتکش ایرانی نیز تا این لحظه نامعلوم است.

چهارم شهریور ۱۳۹۵

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از خبرگزاری ایلنا  حاکی است: در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در کنار دکل‌های مفقود شده، سرنوشت سه فروند کشتی نفتکش ایرانی نیز تا این لحظه نامعلوم است.

در دولت محمود احمدی‌نژاد 8 فروند نفتکش غول پیکر ایران بدون امضای قرارداد حقوقی در اختیار یک تبعه یونانی قرار گرفت که نامبرده با سوء استفاده از موقعیت، هر 8 فروند کشتی نفتکش را به همراه محموله‌های نفتی موجود در آن در اختیار گرفت و از حوزه جغرافیایی کشور خارج کرد.

بر اساس این گزارش، با پایان دولت احمدی‌نژاد و روی کار آمدن دولت جدید، پس از برکناری مسئولین مرتبط با این تخلف و فعالیت های مداوم دولت یازدهم، 5 فروند از این کشتی‌ها به کشور بازگردانده شد. اما 3 فروند از این نفتکش‌ها کماکان مفقود است.
در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این سه فروند نفتکش توسط تبعه یونانی به فروش رسیده  و در نتیجه بالغ بر یکصد میلیون دلار از اموال ملی از بین رفته است!

لازم به ذکر است با پیگیری مقامات مسئول، تبعه یونانی مذکور با ترفندی خاص به ایران آورده شد که به محض ورود، در فرودگاه امام خمینی دستگیر شد و در حال حاضر پرونده در دادستانی تهران در حال رسیدگی است.
واژه کلیدی :گم شدن سه فروند نفت کش و واژه کلیدی :نفتکش ایرانی و واژه کلیدی :تبعه یونانی و واژه کلیدی :8فروند نفت کش
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز ٥ شهریور ۱۳٩٥

ماجرای گم شدن 30 میلیون دلار از زبان دکتر اسحاق جهانگیری

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از خبرگزاری ایسنا حاکی است.

معاون اول رییس جمهوری در جمع منتخبان قزوین  با بیان اینکه پرچم مبارزه با فساد را اعتقادی برداشته‌ ام تاکید کرد: عده‌ای هر دروغی را جعل کردند تا شاید من را در راه مقابله با فساد وادار به عقب‌نشینی کنند.

اسحاق جهانگیری اظهار کرد: ما ایستاده‌ایم که این دولت قانون‌مدار باشد تا کشور قانون‌مند شود.

عزم ما برای مبارزه با فساد جدی است هرچند عده‌ای هر دروغی را جعل کردند تا شاید من را در راه مقابله با فساد وادار به عقب‌نشینی کنند اما این پرچمی که من برداشته‌ام اعتقادی است چرا که می‌دانستم فساد در کشور سیستمی شده است.

وی با اشاره به پرونده فساد نفتی یادآور شد: هنوز ابعاد قضیه بابک زنجانی باز نشده اما حتی یک نفر از آن‌هایی که روی حقوق‌های میلیونی معرکه گرفتند نیامدند این قضیه را باز کنند. در حالی که می‌توان از این داستان ده‌ها فیلم ساخت و کتاب نوشت.

جهانگیری اضافه کرد: یک جوان با زد و بند دو میلیارد و 700 میلیون دلار که بخشی از آن نفت و بخشی از آن پول است را به دست آورده، مدعی شده که چون تحریم هستیم دلار را به من بدهید تا بین پیمانکارها توزیع کنم و بعد از آن مدعی شده که بانکم تحریم شده و نمی‌توانم توزیع کنم. در حالی که اصلا چنین مساله‌ای نبوده است.

وی ادامه داد: آن بانک که کاغذی بوده و باید مشخص شود چه کسانی نوشته‌اند و امضا کرده‌اند که این حجم از پول در اختیار این بانک قرار گیرد. ساده‌ترین مساله این است که این شخص اعدام شود. البته قبول داریم که باید مجازات شود ولی از آن مهم‌تر این است که این پول به کشور بازگردد و مساله مهم دیگر اینکه مشخص شود چطور چنین اتفاقی شکل گرفته است. آیا آن زنجیره پاره شده یا حلقه‌های این زنجیره هنوز هستند و همچنان ژست انقلابی می گیرند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به یک فساد اقتصادی دیگر خاطرنشان کرد: به خاطر آزرده نشدن خاطر مردم خیلی از مسائل را نمی‌گوییم. زمانی گروهی تصمیم گرفتند که در دوران تحریم از یکی از کشورهای خارجی پول بیاورند. در بانک مرکزی آنجا 130 میلیون دلار تحویل آن‌ها دادند و همان‌طور در هواپیما نشستند و وقتی به ایران بازگشتند 100 میلیون دلار به بانک مرکزی تحویل دادند. وقتی هم پرسیده می‌شود که 30 میلیون دلار چه شد می‌گویند نمی‌دانیم گم شده است. تا این لحظه هم گم شده است.

وی با بیان اینکه عده‌ای اصرار دارند اقتدار دولت را به چالش بکشند، اظهار کرد: این عده اگر دلسوز هستند اشتباه می‌کنند چرا که اگر دولت ضعیف شود نظام ضعیف می شود آن هم در منطقه‌ای که ما قرار داریم. بخش عظیمی از منطقه به نام داعش و تکفیری‌ها درگیر است و قطعا برنامه اول‌شان جمهوری اسلامی بوده است. در شرایط متلاطم این‌چنینی نیروهای مسلح ما به خصوص سپاه انصافا درخشیدند و باید قدرشان را بدانیم ولی حتما دولت مقتدری هم باید سر کار باشد اما عده‌ای به اشتباه فکر می کنند اگر دولت ضعیف شود خودشان قدرت پیدا می‌کنند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: توفیقات اقتصادی دولت زیاد بوده و آن‌ها که اصرار می کنند دولت را ناموفق نشان دهند ظلم می کنند. البته با توجه به شرایطی که وجود داشت مانند رکود تورمی، پایین آمدن قیمت نفت و مشکلات دیگر قطعا هنوز مشکلاتی وجود دارد و این‌ها واقعیت‌هایی است که حل‌شان زمان نیاز دارد اما مردم به خوبی احساس می کنند که باید تیمی برای کشور برنامه ریزی کند که می تواند با برنامه‌هایش به کشور کمک کند.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: گاهی اوقات فضای غبارآلودی درست می شود که بعضی‌ها می گویند آیا کار درستی کردیم رای دادیم یا نه اما باید بدانیم دولت در شرایط سختی روی کار آمد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در مسائل بین المللی مساله هسته‌ای، اقتصاد، سیاست داخلی، مشکلات زیادی در ابتدای دولت وجود داشت. قانون‌گریزی باب شده بود و فساد سیستمی در کشور حاکم شده بود و مردم شرایط بدی را تحمل می‌کردند. در این شرایط مردم می گفتند پس دولت کجاست؟ چه کار می‌کند و چرا اوضاع بدتر می‌شود؟

جهانگیری ادامه داد: در سال 92 با فضای خوبی که مقام معظم رهبری ایجاد کرد انتخاباتی برگزار شد و آقای روحانی سر کار آمد. برنامه‌های این دولت در همه زمینه‌ها با موفقیت پیش رفته است. موفقیت برجام و حل شدن مساله هسته‌ای به دست آمده در حالی که من فکر نمی‌کردم بتوان قطعنامه‌های شورای امنیت را لغو کرد اما آقای روحانی به دلیل تسلطی که داشت می گفت باید لغو شود و اگر لغو نشود ما گرفتار می‌شویم. البته در توافق، طبیعی است که در جاهایی طرف مقابل دبه دربیاورد و این هوشیاری، پیگیری و اصرار ما را می‌آورد که دستاوردهای برجام در زندگی مردم هویدا شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین یادآور شد: در بخش داخلی کافی است یک لحظه خرداد 92 را با امروز مقایسه کنیم. ممکن است گفته شود فلان گروه نباید باشد ولی بعضی حرف‌ها فقط حرف است و جریاناتی که نظام و رهبری را قبول دارند باید حضور داشته باشند.

وی اضافه کرد: اگر همه مدیران کشور با گرایش‌های مختلف به صحنه بیایند باز هم مشکلات این کشور زیاد است و نباید راضی باشیم که اگر دولت دست ما افتاد جناح مقابل کاملا حذف شود چرا که این ظلم به مردم و نظام است.

جهانگیری افزود: درست است وقتی کسی که به صحنه می آید مدیرانی را بیاورد که از نظر فکری به او نزدیک باشند اما کسی حق ندارد در دولت مسئولیتی قبول کند و علیه دولت کار کند. ما باید تحمل‌مان را بالا ببریم و این فرهنگ را جا بیندازیم که شرایط را برای حضور همه کسانی که ذیل نظام جمهوری اسلامی کار می‌کنند فراهم کنیم.

جهانگیری را به خوبی می شناسم و به او اعتماد و اعتقاد دارم همچون خورشید تابان عملکرد او بر همه روشن است.

آقای دکتر جهانگیری را بنده بعنوان خبرنگار جهادی با سابقه 28ساله در کار خبرو گزارش بهتر و بیشتر از همه افراد می شناسم .

درجایی در پاسخ به برخی حرکت های نابخردانه افراد وابسته به جناح راست به دوستان جهادی خود درجهادسازندگی جیرفت گفت: اگر نبود سفارش حضرت امام خمینی(ره) مطالبی را درخصوص آنان می گفتم تا مردم بهتر آنها را بشناسند.

همین افرادی که در طی شش سال نمایندگی دکتر ا سحاق جهانگیری نگذاشتند نامبرده در شهر جیرفت در بین مردم سخنرانی کند در دولت های نهم ودهم در راس امور قرار گرفتند و برگرده مردم سوار شدند و دیدیم هرآنچه که از آنان سرزد.

به حرف ها و سخنان جهادگر خستگی ناپذیر آقای دکتر اسحاق جهانگیری اعتقاد راسخ دارم و می دانم هرآنچه برزبان جاری می کند تنها رضای خداوند منان و ستار ا لعیوب را در نظر می گیرد و به خوبی از خون شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به خصوص دو برادر شهیدش دفاع می کند.

با شناختی که از او بعنوان یک مسلمان و پیرو ولایت دارم به جرات می گویم که هیچگاه تحت تاثیر برخی گفته ها و حتی تهدیدها قرار نمی گیرد و ترسی از هیچکس به دل راه نمی دهد.

یادم می آید عده ای از بزرگان یکی از طایفه ها در ستاد مرکزی با ایشان ملاقات کردند و گفتند: اگر به مشکلات ما رسیدگی کنید حداقل چند هزار رای به آرای شما ا ضافه می شود و درغیر این صورت ممکن است به رقیب شما رای بدهیم.

نامبرده با نگاهی به تمثال مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی گفتند: بنده پیرو و سرباز این آقا هستم و همانطور که فرموده اند اسلام برای مستضعفان آمده و اول هم نظرش به آنان است من نیز اینگونه عمل می کنم.

سپس ادامه داد: البته همانطور که اسلام انسانها را سفارش به حق و عدالت کرده اگر ببینم به ناحق حق کسی را نادیده بگیرند اگر به مجلس بروم نخواهم گذاشت اینگونه بشود.

کشاورزان جیرفت و کهنوج و مردمان سخت کوش این مناطق به خوبی دکتر جهانگیری را می شناسند و همیشه در همه محافل و آیین هایی که دارند ذکر خوبی های آن را به میان می آورند. گیلانی /جهادگرجانباز/
واژه کلیدی :گم شدن 30 میلیون دلار و واژه کلیدی :دومیلیاردو 700میلیون دلار و واژه کلیدی :قانون گریزی و واژه کلیدی :هویدا
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ روز ٥ شهریور ۱۳٩٥

حق هاشمی نیست که اینگونه شرورانه و عیب‌جویانه وی را تخریب نمود

جیرفت سی تی - گیلانی/ به نقل ازسهراب زند؛ سرویس سیاسی «انتخاب»؛

متاسفانه ظاهرا روزنامه جوان در عملی غیر اخلاقی کاریکاتوری ازحضرت  آیت‌الله هاشمی بدون لباس روحانیت و با تیپ یک کدخدا کار کرده است و وی را با عنوان "خان بالا" مورد استهزاء قرار داده است.

 و از آنجا که بعد از ظهور پدیده‌ای به نام احمدی‌نژادیسم اخلاق نقد با شتاب بیشتری به تهمت  و توهین بدل شد .

 البته در رأس مجوز این اهانت‌ها و تهمت‌ها مجوز حمله به آقای هاشمی در کشور ما وجود دارد، این کاریکاتور هیچ واکنشی به همراه نداشته و اگر در موردی مشابه، از دیگر هم لباسان اقای هاشمی (ولو با سطح علمی و حلکمیتی بسیار پایینتر) این کاریکاتور چاپ می‌شد، با درجه‌ای کمی پایین‌تر از ارتداد، با عاملان آن برخورد می‌گشت. اما خوب، هاشمی اینک به زعم برخی نه بزرگ نظام است و نه انقلابی!

اما جدای از بی‌انصافی و ثقل گناه اصل این کار، بررسی چند نکته ضروری است:

اول اینکه، هاشمی با چه موقعیتی انقلابی شد؟

می‌گویند انقلاب برای فقرا هم فال است و هم تماشا، اما هاشمی طلبه‌ای ثروتمند است به نحوی که قبل از انقلاب به امریکا سفر نموده و با شهید باهنر به ژاپن رفته است. چهل هزار متر ساختمان و آپارتمان در تهران با شهیدباهنر ساخته‌ است، زندانیان سیاسی می‌دانند که پول هاشمی پشتیبان زندانیان سیاسی و خانواده آنان است و به قول آیت‌الله انواری، در زندان پول پول هاشمی بود!

نه پدر وی روحانی است و نه برادرانش، پس از سوی خانواده تحت فشار برای قرار گرفتن در کسوت طلبگی و آخوندی نیست. می‌تواند به راحتی به عیش و عشرت در کافه‌های داخلی و خارجی مشغول باشد. در اوج دوران غربت امام که تب مبارزه سرد شده است، با جدیت در حلقه مرکزی یاران و مبارزان قرار دارد.

آیت الله مصباح بزدی در کتاب گفتمان مصباح می‌گوید:

"درهمان وقت‌ها که ما در انار مخفی شده بودیم آقای هاشمی به رفسنجان آمده بودند. منبر هم می رفتند. وقتی شنیدم ایشان منبر می‌روند تعجب کردم. ... تا این‌که دهه‌ی آخر صفر ساواک آمد و آقای هاشمی را گرفت و ما هم دوباره به اصطلاح متواری شدیم. ... یک راست آمدیم تهران و به منزلی که در اطراف شهر برای‌مان گرفته بودند رفتیم. یکی دو ماه هم آن‌جا ماندیم بعد مخفیانه به قم آمدیم، نه با دوستان رفت و آمد می‌کردیم، نه بیرون می آمدیم، بیرون آمدن‌مان هم خیلی استثنایی بود و نادر".

حسین شریعتمداری بارها این خاطره را نقل کرده است که زمانی که در نوجوانی توسط ساواک دستگیر می‌شود و در اتاق بازجویی خود را به بیهوشی می‌زند، از کتک خوردن زندانی‌ای سخن می‌گوید که بازجو چنان گلوی او را فشار می‌داد که در حال خفه شدن بود، بازجو با عصبانیت به آن زندانی می‌گوید که باز هم اسم خمینی را در مقابل من می‌بری؟ و وقتی گلوی زندانی را رها نمود، وی با قاطعیت گفت که من مقلد خمینی هستم! و سپس ... .

احمد احمد، زندانی و مبارز دوران رژیم ستمشاهی می‌گوید هاشمی در ماه رمضان در سلول انفرادی سرش را سمت دریچه آورده بود و برای بند منبر می‌رفت! ساواکی‌ها آمدند و او را در سلولش روی زمین خواباندند و می‌خواستند برای تحقیر به زور روزه‌اش را باطل کنند، اما وی مقاومت می‌کرد و آنها نمی‌توانستند تا اینکه بینی وی را گرفتند تا نفسش بند بیاید و دهان خود را باز کند، بعدا به وی در زندان گفتم حرکت زوری و اجباری آنها که روزه شما را باطل نمی‌کرد و چرا مقاومت کردید؟ و وی پاسخ داد که حکم را می‌دانم اما باید در مقابل اینها مقاومت نمود!

همه این ها در مکانی اتفاق می‌افتد که بسیاری به صرف حضور در این فضا خود را خیس می‌کردند(مانند خاطره‌ای که عزت شاهی از یک توده‌ای مدعی تعریف می‌کند که تا حسینی شکنجه‌گر ساواک را دید خود را خیس نمود!) و وصف شکنجه‌های هولناک آنان را همه می‌دانند و می‌دانند که سرسخت‌ترین انسان‌ها در آنجا تاب نیاورده و تسلیم ساواک شدند. فضای کمیته مشترک به گونه‌ای است که عزت شاهی، مبارز معروف با تمام جدیت و تحمل اسطوره‌ای، تاب نیاورده و چند بار دست به خودکشی می‌زند!

هاشمی شخصی است که در زمانیکه می‌تواند در بهترین هتل‌های دنیا مشغول عیش و عشرت باشد، تن به شکنجه و مرگ و مبارزه می‌دهد.

این دوران قبل از انقلاب هاشمی است و اما بعد از انقلاب که همه انقلابی شده‌اند و حالا دور امام پر شده است از ریز و درشت انقلابیون مجاهد شنبه یا کهنه و قدیمی، هاشمی به قدری نزد امام اجر و قرب دارد که آیت‌الله وحیدخراسانی تصویری که از هاشمی بعد از انقلاب در ذهن دارد، تصویر شیخ جوانی است که در جلسه‌ای که ایشان حضور داشته، هر چه به امام می‌گوید امام می‌پذیرد! و وی می‌پرسد این شیخ کیست که هر چه می‌گوید آقا قبول می کنند؟!

هاشمی تا زمان مرگ امام حساس‌ترین مناصب و جایگاه‌ها را دارد و نفر اول حلقه مورد مشورت امام است، آن هم امامی که فوق‌العاده زیرک و تیزبین، سخت‌گیر و توانمند است. مقام معظم رهبری در این باره بعد از رحلت امام می‌فرمایند:

"امروز بحمداللَّه در رأس دستگاه‌های اجرایی کشور، کسی است که امام در تمام طول دوران انقلاب و قبل از آن و بیشتر از همه بعد از انقلاب تا لحظه‌ وفاتشان، "نهایت اعتماد و اطمینان" را به او داشتند ... ایشان کسی است که اینقدر مورد اعتماد امام بود، اینقدر به امام نزدیک بود، حرف‌های امام را بیشتر از آنها شنیده، درد دل‌های امام را بیشتر از دیگران شنیده و خبر دارد. حالا عده‌ای همین‌طور حرف می‌زنند و اصلا نمی‌دانند که حرف دل امام چه بود!". (15خرداد69 در جمع مردم خراسان.) 

این از دوران امام! اما بعد از دوران امام هم هاشمی رسالت سنگینی داشت، ساختن کشور پساجنگ! کشوری در اوج خسارت و تحریم، پنج استان کاملا ویران، هزار میلیارد دلار خسارت جنگ، رسیدگی به صدها هزار خانواده قربانیان جنگ اعم از کشته زخمی و آواره، کسری بودجه عظیم، ویرانی تولید داخلی به همراه تحریم خارجی، افزایش انتظارات به خاطر تمام شدن جنگ و گذشتن یک دهه از انقلاب.

هاشمی چنان کمر همت می‌بندد که در نهایت از سوی رهبری کارنامه وی اینگونه معرفی می‌شود:

"این دوره‌ى هشت ساله، براى کشور، یک دوره‌ى بسیار پرکار و پر تلاش و پر عاید و حقیقتاً دوره‌ى بازسازى بود. بازسازى براى ما یک آرزو بود. من فراموش نمى‌کنم، روزهاى بعد از جنگ در آن جلسه‌اى که به دستور امام تشکیل شد، چند نفرى براى طرح خطوط اصلى بازسازى کشور نشستیم؛ به نظر خودمان آرزوهاى بزرگى را در آن نوشته‌ها آوردیم، بحث کردیم و تصور نمودیم، که ان‌شاءاللَّه در طول چندین سال انجام گیرد. آنچه در این هشت سال ریاست جمهورى شما اتفاق افتاده، از آنچه که آن روز ما آرزو داشتیم، بیشتر است و حقیقتاً کشور بازسازى شد.

کشورى که قبل از ویرانی‌هاى جنگ هم، حقیقتاً هیچ میراث زیربنایىِ قابل توجّه و قابل قبولى از رژیم گذشته - که استقلال این ملت را نشان دهد - نداشت. بسیارى از آن‌چه را هم که بود و در طول سالهاى متمادى به دست آمده بود، جنگ از دست ما گرفت. بعد از جنگ، ساختن و راه انداختن کشور، راه انداختن مردم و مشتعل کردن احساسِ کار و تلاش و ابتکار و نوسازى و بازسازى، همّتِ بلند و کار پرمرارتى را مى‌طلبید، که این دولت، این وظیفه را بر عهده گرفت و با موفّقیت انجام داد ... در همه‌ى زمینه‌ها خیلى زحمت کشیدید، خیلى کار کردید و حقیقتاً کشور را پیش آوردید. ... آنچه که بر عهده‌ى این دولت بود و در طول هشت سال در زمینه‌ى بازسازى مى‌توانست انجام بگیرد، بحمداللَّه به بهترین وجهى انجام گرفته است. ... جناب آقاى هاشمى، به عنوان یک روحانى انقلابى، کارآمد، متدیّن و متعبّد، براى مردم ما مطرح هستند و این خصوصیّاتى است که در ایشان هست".(9 مرداد 76)

رئیس دولت بعدی هم با اینکه در جریان مقابل هاشمی قرار داشت، در بیانیه پیروزی خود اعلام نمود که راه توسعه را آقای هاشمی هموار کرده است.

هاشمی پس از آن نیز در کنار رهبری و با اوصاف ویژه‌ای مورد تقدیر رهبری است و رهبری و خود آقای هاشمی به صراحت بیان می‌کنند که بحث بر سر اختلاف سلیقه راجع به آقای احمدی‌نژاد و سیاست‌های وی مطرح است و نه چیز دیگر. هاشمی اما در این ایام و پس از ان، همواره در عمل تابع نظام و رهبری است و علی رغم انتقاد خود به محاکمه فرزندانش استعفا نداد و اعلام می‌کند که مطیع قانون است.

و البته همه می‌دانند علی‌رغم شیطنت برخی که هاشمی را فتنه‌گر می‌دانند او چه توانی در این کار می‌توانست داشته باشد اما حتی پس از رد صلاحیت خود در انتخابات ریاست جمهوری92، چه نجبیانه به قانون گردن نهاد و حتی برای پرشورتر شدن انتخابات به میدان آمد.

وی نه در زمان قدرت مجاهدین و لیبرال‌ها از آنها ترسید و نه در زمان قدرت اصلاح‌طلبان تحت تأثیر قرار گرفت، تا جایی که در مجلس ششم تهدید کردند که اعتبارنامه او را تصویب ننموده و او را عالیجناب خاکستری خواندند و نه در زمان قدرت اصول‌گرایان همراهی بی‌چون و چرا نمود و سخت اعلام نمود که احمدی‌نژاد را خطری برای کشور می‌داند و به قیمت تخریب‌های سنگین هم وا نداده و همراهی‌ای را که ناصواب می‌دانست ننمود.

هاشمی قطعا معصوم نیست و خطاهایی دارد، وی قطعا قابل نقد است و نباید مقدس شود، اما آنهایی که مثل آب خوردن به بهانه ملاک حال فعلی افراد است، (که به همان هم قائل نیستند و اصل تخریب آنها متوجه سابقه هاشمی است.)، به خود حق می‌دهند که هر اهانتی را به چنین شخصیتی روا دارند، خیلی بی‌خبر از حقایقی هستند که با ذهن نزدیک‌بین آنان فاصله دارد. آنان معلوم نیست که با کوچک‌ترین احساس خطری چگونه رنگ عوض می‌کنند اما هاشمی خوب یا بد اسطوره‌ای است که باید قدرش را دانست.

خبرنگار جیرفت سی تی ضمن محکوم کردن چنین کارهای احمقانه ای ضمن توصیه از آنان می خواهد گام جای گام رهبری بگذارند و دست از چنین دسیسه های دشمن شاد کن و منافق پسند بردارند زیرا آقای هاشمی استوانه نظام است.

سهراب زند؛ سرویس سیاسی «انتخاب»؛
واژه کلیدی :کاریکاتور هاشمی و واژه کلیدی :مردم خراسان و واژه کلیدی :منبر هاشمی و واژه کلیدی :گفتمان مصباح
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ روز ٥ شهریور ۱۳٩٥

کشف 210کانتینر حدس و گمان نیست بلکه مشخص و محرض است

بندرعباس- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به برخی اظهارات در خصوص ابهام در کشف بزرگترین محموله قاچاق در استان، گفت: اسناد کشف 210 کانتینر قاچاق در هرمزگان موجود است و این حدس و گمان نیست بلکه مشخص و محرض است. سوم شهریور95

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی حاکی است، سرهنگ علی اصغر خرم روی  چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهارداشت: نیروی انتظامی ماموریت های خود را با مطالعه و انجام برنامه ریزی انجام می دهد و در صورت وجود کوچکترین ابهام، مبادرت به رسانه ای کردن یک موضوع نمی کند.
وی افزود: در خصوص این محموله نیز اسناد 210 کانتیر قاچاق که توسط چند شرکت کاغذی صورت گرفته، موجود است و در این رابطه 26 نفر از عوامل قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شدند که چهار نفر از آنان در زندان هستند.
سرهنگ خرم روی تصریح کرد: مابقی متهمان نیز با قرارهای سنگین حداقل دو میلیارد و 500 میلیون ریالی تا انجام تحقیقات تکمیلی در حال حاضر آزاد هستند.
جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان تاکید کرد: کشف و شناسایی 210 کانتینر کالای قاچاق حدس و گمان نیست بلکه با بررسی ابعاد مختلف و زوایای اقدامات این باند، اعترافات و بررسی سامانه های مرتبط این موضوع مشخص و محرز است که این میزان کالای قاچاق در قالب اقدامات این باند از استان خارج شده است.
سرهنگ خرم روی گفت: در این پرونده 210 کانتینر کالای قاچاق کشف و شناسایی و شش کانتینر ضبط شده و مشخص و محرز شده که کالاهای این تعداد کانتینر در طول حدود یک سال اخیر از استان وارد کشور شده است.
وی اضافه کرد: مستندات مربوطه را به مرجع قضایی ارایه داده ایم اما برای انتقال آنها به دیگر مراجع با محدودیت های قانونی روبرو هستیم و مسئولانی که اقدام به اظهارنظرها و تکذیب های شتاب زده کرده اند باید با تدبیر بیشتری با این پرونده برخورد می کردند.
سرهنگ خرم روی تاکید کرد: ممکن است برخی دستگاه ها و شخصیت ها در اظهارنظر دچار ملاحظه کاری شده باشند اما نیروی انتظامی بر اساس وظیفه ذاتی خود، دچار ملاحظات نخواهد شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان در عین حال تصریح کرد: آنچه ناجا اعلام کرده تنها شناسایی و کشف 210 کانتینر کالای قاچاق بوده اما تعداد کانتینرهای ضبط شده، شش دستگاه بوده است.
وی با اشاره به کشف افزون بر سه هزار و 400 میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون، خاطرنشان کرد: در این راستا دو هزار و 387 فقره پرونده تشکیل و یک هزار و 667 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شده اند.
روزهای پایانی تیرماه امسال فرمانده انتظامی استان هرمزگان در نشستی خبری، کشف بزرگترین محموله قاچاق کالا در استان را اعلام کرد.
سردار عزیزالله ملکی بیان داشت: محموله کشف شده شامل 210 کانتینر قاچاق به ارزش 190 میلیارد تومان است.
وی افزود: این بزرگترین باند قاچاق کالاست که پس از انقلاب در کشورشناسایی و متلاشی شد.
فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: این باند قاچاق در قالب شرکت های کاغذی که وجود خارجی نداشتند با جعل اسناد و پلمپ های تقلبی جعلی اقدام به واردات کالا از مبادی رسمی کشور می کردند .
سردار ملکی افزود: پس از کشف محموله های این باند، افراد اصلی از شهرهای مشهد، اصفهان، شیراز و تهران برای همفکری برای حل این مشکل به بندرعباس آمدند که پلیس از فرودگاه بندرعباس تا محل اختفا آنها را تحت نظر داشت و پس از حضور همگی در یک اقدام اطلاعاتی و عملیاتی دستگیر شدند.
واژه کلیدی :کشف 210کانتینر و واژه کلیدی :سرهنگ علی اصغرخرم زی و واژه کلیدی :شرکت های کاغذی و واژه کلیدی :قاچاق 210کانتینر درهرمزگان