جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۱ اردیبهشت ۱۳٩٥

خالد زمزم نژاد نماینده اصلاح طلب غرب هرمزگان به مجلس دهم راه یافت

 جیرفت سی تی/خبرهایدریافتی  به نقل از منابع غیر رسمی حاکی از پیروز شدن خالد زمزم نژاد نماینده اصلاح طلب لیست امید در حوزه انتخابیه غرب استان هرمزگان است.

  این منابع موثق که خواستند نامی از آنان برده نشود به خبرنگار جیرفت سی تی گفتند:خالد زمزم با اختلاف بیش از 20هزار رای با نفر دوم (نماینده دو دوره گذشته این حوزه) بعنوان منتخب مردم به مجلس دهم راه پیدا کرد.

آرای خالد زمزم نژاد59هزارو 600رای و احمد جباریحدود 39هزاررای اعلام شده است.

گفته شده از مجموع 180هزارنفرواجدین شرایط رای دادن در حوزه غرب استان هرمزگان نزدیک به 100هزار نفر آرای خود را به صندوق های رای گیری انداخته اند.

این درحالی است که شمارش آرا درتعداد اندکی از شعب باقی مانده اخذ رای درحوزه غرب استان هرمزگان همچنان ادامه دارد که تاثیرچندانی در نتیجه دومین مرحله از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه غرب  استان هرمزگان ندارد.

گفته شده که از مجموع 257شعبه اخذ رای تاکنون آرای حدود 239صندوق خوانده شده است.

  هرمزگان دارای دو نماینده اصلاح طلب در مجلس دهم است که یکی از آنان از غرب  دیگری از شرق این استان انتخاب شده اند.

دومین مرحله از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در غرب هرمزگان از حساسیت خاصی برخوردار بود طوریکه سید حسین مرعشی عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان  کشور با حضور در بستک و بندرلنگه در حمایت از خالد زمزم نراد سخنرانی کرده بود.

 در  حوزه انتخابیه غرب هرمزگان از احمد جباری  نماینده مردم این حوزه درمجالس نهم و دهم بعنوان یکی از اعضای جبهه پایداری نام برده می شد که مورد حمایت رئیس جمهوری وقت قرارد داشته  و دارد
واژه کلیدی :خالد زمزم نژاد و واژه کلیدی :غرب هرمزگان و واژه کلیدی :احمد جباری و واژه کلیدی :بندرلنگه و بستک
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳٩٥

بیانیه رسمی خانه مطبوعات هرمزگان:

قبل از بیانیه به اطلاع دوستان و همکاران عزیز می رساند که دولت یازدهم ، دولت اصلاحات نیست که از ا و انتظار چنین توقعات قانونی داشته باشید.

در دولت پاکدست عده ای جمع شده بودند و جلوی مدیران دلسوز را با این بهانه که به احمدی ن رای نداده ند و یا علیه او گپ زده اند می گرفتند و همانها الان در مسندهای بالادستی به مدیران بی تدبیر فرهنگ و ارشاد روحانی خط می دهند.

چه توقعی از جنتی دارید که اینگونه برای او می نویسید. نامبرده نیز در طول هفته حداقل چندیل نشست غیر رسمی با همتایان پدر مهربانش برای آینده این کشور گل و بلبل دارد.

اینکه کار قانونی را غیر قانونی جلوه دادن آن هم با امضای رسمی وزیر دولت تدبیر و امید چیز مهمی نیست که بخواهید خودتان را ناراحت کرده باشید این اول کار است منتظر باشید تا در آینده بیشتر از این ها برایتان خواهم گفت اگر زنده باشم و باشیم.

موفق و موید باشید برادرتان مرتضی ادهمی راد.

بیانیه رسمی خانه مطبوعات هرمزگان در خصوص ادعای اداره کل ارشاد استان مبنی بر ابطال انتخابات اخیر این تشکل صنفی

با کدام ادله قانونی انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان باطل شد؟!

**همسویی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با نورچشمی های دولت بحران درهرمزگان

 

جناب آقای دکترعلی جنتی

وزیر فاضل فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیروامید

با سلام و احترام

انتشار خبر تجدید انتخابات خانه مطبوعات استان هرمزگان ازسوی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان که درآن به دستور جناب عالی استناد شده، بهانه انتشار این نامه سرگشاده است تا شمه ای سربسته ازعملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که این روزها به پاتوق سینه چاکان دولت بحران و حیات خلوت سیاسیون ورشکسته تبدیل شده است،رونمایی شود .

اگرچه باید زودتر از این واقعیت های تلخسیرقهقرایی عملکرد این مجموعه برای افکارعمومی بازگو می شد،اما به لحاظ حفظ وحدت وآرامش درجامعه وعقیم گذاشتن استراتژی بدخواهان که ازجنجال آفرینی وحاشیه سازی برای دولت بیشترین سود را می برند، تاکنون به روش های مسالمت آمیز و توصیه های دوستانه و مشفقانه بسنده شده است بلکه افاقه کند و این مجموعه درمسیر قانون و خواسته های به حق اهالی فرهنگ و هنراستان قراربگیرد.

لذا برخلاف میل باطنی ازانتشاراین نامه سرگشاده ، درمقام دفاع از حقوق اهالی رسانه استان، ناگزیر به بیان حقایقی هستیم که باید علنی گردد تا بیش از این بی تدبیری ها، سوء مدیریت ها وعملکردهای سیاسی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به پای دولت برآمده ازاعتماد مردم نوشته نشود و حساب عملکرد وی از دولت جناب دکتر روحانی جدا گردد.

جناب آقای وزیر!

اگرچه تعلل مدیرکل تحت امرتان درصدور احکام اعضای منتخب و مورد وثوق اهالی مطبوعات هرمزگان شائبه مرعوب بودن وی در برابر باج خواهی سینه چاکان جبهه پایداری و نورچشمی های دولت بحران را به یقین تبدیل کرده بود اما همسویی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و دستور جنابعالی برابطال انتخابات که قطعا برمبنای آدرس غلط  زیرمجموعه وزارت خانه در معاونت محترم مطبوعاتی صورت گرفته است، اهالی رسانه ی استان هرمزگان را دربهت وحیرت فرو برده ومظلومیت دولت روحانی وهواداران وهمفکران وی را بیش ازپیش نمایان ساخت که دریابند تا چه میزان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درتیول بازماندگان دولت بحران قرار داشته و درتصمیم گیری های کلان آن نقش موثردارند.

آقای دکترجنتی!

برخلاف جماعتی اندک که با حضور روزانه ! دردفاترمدیران حوزه مطبوعات وزارتخانه به دروغ پردازی و سند سازی و تخریب چهره فعالان رسانه ای استان مشغول و زمینه ساز سفر و همراهی با مدیران ذیربط در بازارگردی های قشم بودند، اکثریت اهالی رسانه ای این استان با تحمل همه مشکلات و چالش ها در پی ایفای رسالت واقعی خود هستند. مدیران مسوولی که با حقوق معلمی مشعل نشریه خود را نگه داشته اند تا مدیرکل در بیلان کاری  پز تعدد و کثرت مطبوعات در هرمزگان را بدهد. فعالانی که بسیاری از آنان حتی امکان برخورداری از بیمه رسانه ها را ندارند وحرفه اصلی آنان خبرنگاری است و همین امر نیز بهانه ای برای حذف آنان از خانه مطبوعات شده است.

فارغ از ضعف ساختاری و مدیریتی و نارضایتی گسترده هنرمندان واهالی رسانه ازمدیریت فرهنگ وارشاد اسلامی استان و همچنین تخلفات گسترده و بی کفایتی شخص مدیرکل دراداره این مجموعه که مجال دیگری را می طلبد، آنچه روی سخن است موضوع خانه مطبوعات و دستورغیرقانونی و ناعادلانه جنابعالی برابطال و برگزاری مجدد انتخابات خانه مطبوعات استان است.

پرسش اینجاست انتخاباتی که گام به گام برگزاری آن ازمراحل بررسی صلاحیت وعضویت افراد گرفته تا آخرین مرحله آن را نمایندگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درسطح مدیرکل، معاونت، حراست و کارشناس مطبوعات امضاء و صورتجلسه نموده و با مشارکت 105عضو فعال از مجموع 160عضو تایید شده برگزارشد چگونه به یکباره می تواند غیرقانونی تلقی شود و حق اکثریت اهالی رسانه استان را ضایع کرد.

اگرمدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی و جناب وزیر برابطال انتخابات و برگزاری مجدد وفق اساسنامه تاکید دارند، پاسخ دهند کدام اساسنامه مدنظراست؟

 

مزید اطلاع جناب وزیر، برابراستعلام از اداره کل ثبت اسناد واملاک استان، همین اساسنامه مورد استناد که با ایماء واشاره تنها دو نفر در مجمع عمومی و آن هم حضور تنها ۴٠ نفر تغییرپیدا کرد نیزبا اهمال مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت نرسیده است و بهتر می دانید که استناد به آن فاقد وجاهت قانونی است و بالطبع برابرقانون حقوق تجارت اساسنامه قبلی باید ملاک عمل قرار بگیرد.

برفرض اینکه همین اساسنامه نیزملاک عمل باشد، چرا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تعیین یک کمیته که اتفاقا درانحصار مخالفان و فرصت طلبانی که امروزه از خبر ابطال انتخابات در پوست خود نمی گنجند و تیتر اول رسانه های آنان شده است ، صلاحیت 160نفر را تایید کردند و وقتی برخلاف خواست رانت خواران بازمانده از دولت بحران نتیجه آن به گونه دیگری رقم خورد و اکثریت قاطع آن را هواداران جبهه اعتدال تشکیل دادند به یکباره غیرقانونی و سراسرتخلف اعلام گردید؟!

جناب وزیر

اگربرنقش حمایتی خود از اهالی رسانه تاکید دارید بدنیست بدانید طیف تمامیت خواه با تفسیربه رای اساسنامه، جمعیت فعالان رسانه ی استان را از400نفر به 160نفرتقلیل داد که البته برای تصاحب این خانه درصدد قلع و قمع همین تعداد نیزبرآمده است تا کاهش اعضا به حدود 40نفربتواند به لطف رد صلاحیت غیرقانونی اعضا به آرزوی دیرینه خود برسد.

پرواضح است که خانه مطبوعات استان هرمزگان به عنوان یک تشکل مستقل و ریشه دار، برابرقانون تشکیل شده است وهیچ توجیهی برای ابطال انتخابات آن وجود ندارد، مگربه رای مجمع عمومی و یا حکم قضایی،آنهم با استناد به قانون. لذا ضمن محفوظ دانستن حق خود برای پیگیری، هشدار می دهیم عواقب پافشاری مجموعه فرهنگ وارشاد اسلامی، چه درسطح وزارتخانه و چه درسطح استان بر امرابطال ، متوجه شخص وزیراست چرا که اکثریت فعالان رسانه های استان هرمزگان با تاکید بر این که قانون نباید بازیچه اهداف خاص باشد و مصادره گردد زیربار این روند خلاف قانون نخواهند رفت واعتراض خود را تا حصول نتیجه واحقاق حق اکثریت، ازطریق مراجع قانونی دنبال خواهند کرد.

شاید یادآوری این نکته خالی از لطف نباشد که این رفتار یادآور دوران دولت پاکدست نهم و دهم !!! در استان هرمزگان است. دورانی که معاون اسفندیاررحیم مشایی برمسند ارشاد هرمزگان بود و بعدها با همکاری معاونت سابق فرهنگی خود بسیارکوشیدند تا با انحلال خانه مطبوعات این تشکل صنفی را درانحصارخود داشته باشند. همانانی که امروزه رابط حلقه انحرافی هستند وهمچنان در وزارتخانه ارشاد برای ابطال انتخابات به خط دهی جناب مدیرکل ارشاد هرمزگان مشغولند و زمینه حضورهمفکران خود را در وزارتخانه و تاثیر گذاری بر مجموعه تصمیم گیر، فراهم می کنند.

جناب آقای دکترجنتی!

 ما جنابعالی را وزیری باکیاست می دانیم. بنابراین یقین داریم که این دستور ناشی ازاطلاعات غلط زیرمجموعه تحت امرتان درحوزه معاونت محترم مطبوعاتی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان است. قطعاعدم شناخت جنابعالی از شرایط حاکم بر رسانه های استان و وضعیت خاص جغرافیایی و فرهنگی منطقه دراین تصیمیم تاثیر داشته است. شاهد آن نیزاظهارات جنابعالی در مقام دفاع از مدیرکل ارشاد استان در دیدار با نخبگان فرهنگی هرمزگان است که وی را پرورش یافته درخانواده 17شهید!! عنوان کردید. اگر صلاح بدانید بدنیست نام دوتن ازاین شهداء گرانقدر را بیان کنید تا بلکه همشهریان وی نیز از این سرمایه ی ارزشمند مطلع شوند. قطعا ازاین دست اطلاعات غلط بسیارند تا دستمایه تصمیمات غیرقانونی وغیرمنصفانه وزارت ارشاد گردند و نشان دهد دولت تدبیر و امید هنوز دراین مجموعه به درستی مستقر نشده و همچنان بازیچه دست بدخواهان است.

بد نیست جناب وزیر محترم بدانند نماینده اعزامی معاونت محترم مطبوعاتی که جهت بررسی چالش های موجود پیرامون انتخابات خانه مطبوعات به استان سفرکرد، در موعد حضور با یک طرف ماجرا، به زیارت قشم که مشهور به خرید اجناس خارجی و عروسک و شکلات است می رود که نتیجه وتفسیراین همراهی را به خودتان واگذار می کنیم. هرچند در پی اعتراض خانه مطبوعات هرمزگان این سفر را به بهانه بررسی خانه مطبوعات قشم توجیه کردند که آن هم وظیفه دولتی ها بود وی را همراهی کنند، نه اینکه در سفربا یک طرف دعوی به این مسئله رسیدگی کنند .

جناب آقای وزیر!

اگرمی خواهید بی تدبیری ها و تخلفات گسترده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به پای جنابعالی و دولت تدبیر و امید نوشته نشود برای قضاوت بهتر سری به استان هرمزگان بزنید و فعالیت های روزانه جناب مدیر خود را رصد کنید تا دریابید که بیشترین وقت مدیرتان صرف حشر و نشر و چای و قهوه با سیاسیون می شود.مدیری که سیاهه عملکرد وی و آثار زیانبار مدت مسوولیتش به خوبی نشان می دهد با مولفه های مدیریتی در دولت تدبیروامید هیچ سنخیت و تناسبی ندارد واگر نبود ملاحظه ها و خویشتنداری ها ، فریاد درگلو مانده هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنرتا دفتر جنابعالی نیزمی رسید. حقیقتی که بدون شک به همین زودی نیزشاهد آن خواهید بود.

طنزماجرا اینجاست مدیری که هنوز به واسطه مساعدت پنج میلیون ریالی ازخانه مطبوعات از پنج سال پیش تا کنون به این تشکل صنفی  و برخی همکاران رسانه ای دیگربدهکاراست و ازپرداخت بدهی خود طفره می رود ، چگونه از قانون دم می زند؟ درکارنامه مدیریتی وی جزعقب ماندگی قابل تامل ازبرنامه های دولت و یاس وناامیدی دلسوزان فرهنگ و هنراستان ازاوضاع حاکم برمجموعه چه نکته روشنی وجود دارد که ادامه حضور وی در این مسوولت را توجیه کند؟ مدیرکلی که چشم خود را بر تحریف آشکار نام خلیج فارس و دفاع ازعنوان نامشروع خلیج عربی در رسانه مدعی قانون که در آن طی یادداشتی جمله شرم آور" کشوری که فعلا نامش ایران است" درج شد را می بندد اما دم از اجرای قانون می زند وهمایش خلیج فارس برگزارمی کند آیا لیاقتی برای این مسوولیت مهم دارد؟

جناب آقای جنتی

جنابعالی درنامه تجدید انتخابات خانه مطبوعات که البته هنوزبه این تشکل ابلاغ نشده و خبرآن فقط در رسانه ها منتشرشده است به نکات قابل تاملی اشاره کرده اید.ظاهرا مدیرکل ارشاد به اساسنامه اشراف ندارند ونمی دانند که حتی اگرانتخابات نیز باطل شود هیات مدیره سابق و خانه مطبوعات به قوت خود باقی است. نامه جنابعالی موید این است که عدم کفایت و مدیریت مدیرکل ارشاد هرمزگان  دربرگزاری انتخابات کار را به اینجا رسانده است. لذا اگرخواهان رعایت انصاف و حرکت در مسیر قانون بودید با یک طرف شکست خورده به قاضی نمی رفتید تا بیش ازاین شاهد تمسخرقانون وانزوای اهالی فرهنگ وهنراستان نباشیم. در پایان با تاکید مجدد بر قانونی بودن انتخابات و عدم پذیرش انتخابات جدید،درانتظار بیان حقایق جدید برای اذهان عمومی در خصوص عملکرد مدیران زیرمجموعه و سیاست زدگی حوزه فرهنگ در استان باشید.

  ایام عزت مستدام

خانه مطبوعات استان هرمزگان

 
واژه کلیدی :علی جنتی و واژه کلیدی :خنه مطبوعات هرمزگان و واژه کلیدی :بیانیه و واژه کلیدی :ابطال انتخابات
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:٠٠ ‎ق.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳٩٥

تهدید ایران به جنگ سخت؛ غلط زیادی است

گزارش جیرفت سی تی به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری،  حاکی است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز (چهارشنبه) (یکم ا ردیبهشت ماه 95خورشیدی) در دیدار شماری ازاعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور طی سخنانی ، یکی از عرصه‌های مهم رویارویی نظام جمهوری اسلامی با جبهه استکبار را موضوع جوانان دانست و تأکید کرد: جبهه مقابل نظام اسلامی به‌دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی، و گرفتن امید، نشاط و انگیزه از آنان است و تنها راه مقابله با این رویارویی پنهان و پیچیده، تربیت جوانانی «متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه‌ورز، شجاع و فداکار» به‌عنوان «افسران جنگ نرم» است. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جنگ نرم خطرناک‌تر از جنگ سخت است، به برخی یاوه‌گویی‌های دشمنان اشاره کردند و افزودند: برخی اوقات ما را تهدید به جنگ سخت و بمباران می‌کنند که این سخنان، غلط زیادی است، زیرا زمینه و جرأت آن را ندارند و اگر هم احیاناً چنین کاری انجام دهند، تودهنی خواهند خورد. 

ایشان با اعلام “هم‌اکنون جنگ نرم بر ضد نظام اسلامی در جریان است و ما باید به‌جای دفاع صِرف، حمله نیز انجام دهیم” گفتند: اگر در قرارگاه و سنگرها، افسرانی متدین، انقلابی، مصمّم، هوشیار، پرکار، صاحب اندیشه، شجاع و فداکار داشته باشیم می‌توان نتیجه گرفتن در این نبرد را حدس زد. 

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اما اگر در این جنگ نرم، افسرانی تسلیم‌پذیر، فریب‌خور، اعتماد کننده به لبخند دشمن، بی‌انگیزه، بی‌فکر، بی‌اعتنا به سرنوشت خود و دیگران و سرگرم غرائز، در قرارگاه و سنگرها باشند، نتیجه نبرد کاملاً مشخص است.

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: بنابراین در جنگ نرم، دو افسر با دو هویت متفاوت می‌تواند وجود داشته باشد؛ یک افسر که مورد پسند جمهوری اسلامی است و یک افسر که مورد پسند جبهه استکبار است و حضور هریک از این دو نوع افسر می‌تواند سرنوشت نبرد را تغییر دهد.

 ایشان با تأکید بر اینکه اصرار بر «تدین، پاکدامنی و پارسایی جوانان» و «پرهیز آنان از سرگرم شدن به غرائز» را نباید تعصب و تحجر خواند، گفتند: غربیها به‌ویژه آمریکاییها به‌دنبال آن هستند تا جوان ایرانی، عنصری بی‌ایمان، غیرشجاع، بی‌انگیزه، بی‌تحرک، ناامید، خوشبین به دشمن و بدبین به فرمانده و عقبه خود باشد، اما نظام اسلامی به‌دنبال تربیت جوانانی در نقطه مقابل خواست جبهه استکبار است. 

رهبر انقلاب اسلامی جوانان را به بهره‌گیری از فرصت بسیار مغتنم ماه رجب و سپس ماههای شعبان و رمضان توصیه کردند و گفتند: این سه ماه، «بهار معنویت» هستند و جوانان که در بهار عمر قرار دارند، می‌توانند از این فرصت گرانبها برای تقویت بُعد معنویت‌گرا در خود، استفاده کنند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با برشمردن برخی عرصه‌های درگیری نظام جمهوری اسلامی با جبهه استکبار به‌سرکردگی آمریکا و صهیونیزم، افزودند: استقلال کشور اعم از استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یکی از این عرصه‌ها است زیرا قدرتها با هر کشوری که بخواهد در مقابل سلطه و نفوذ بیگانگان بایستد و از استقلال خود دفاع کند، مقابله خواهند کرد. 

ایشان موضوع پیشرفت را یکی دیگر از موارد درگیری نظام اسلامی با جبهه استکبار دانستند و گفتند: قدرتهای جهانی در مقابل هر کشوری که بخواهد بدون اتکا به آنها به پیشرفت دست یابد، می‌ایستند زیرا چنین پیشرفتی برای دیگر کشورها و ملتها، «الگوساز» خواهد بود. 

رهبر انقلاب اسلامی یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های قدرتهای استکباری برای صف‌آرایی در مقابل توانایی ایران در دستیابی به دانش هسته‌ای را همین موضوع خواندند و تأکید کردند: اگر در مقابل این قدرتها کوتاه بیاییم، قطعاً مخالفت خود را به پیشرفت‌ها در حوزه‌های زیست‌فناوری، نانو و دیگر رشته‌های علمی حساس گسترش خواهند داد، زیرا آنها با هرگونه پیشرفت علمی، اقتصادی و تمدنی جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند. 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «حضور قدرتمند ایران در منطقه غرب آسیا و جهان»، «موضوع فلسطین»، «موضوع مقاومت» و «موضوع سبک زندگی ایرانی اسلامی» را از دیگر عرصه‌های اختلاف جبهه استکبار با نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: اگر در کشوری، سبک زندگی غربی رواج پیدا کند، نخبگان آن جامعه به افراد تسلیم‌پذیر در مقابل سیاستهای استکبار تبدیل خواهند شد. 

ایشان به موضوع «جوانان» به‌عنوان یکی از مهمترین عرصه‌های اختلاف، اشاره کردند و گفتند: اکنون در موضوع جوانان، یک جنگ نرمِ زیرپوستی و فراگیر میان جمهوری اسلامی ایران از یک طرف و آمریکا و صهیونیستها و دنباله‌روهای آنها از طرف دیگر، در جریان است. 

رهبر انقلاب اسلامی، جوانان دانش‌آموز و دانشجو را افسران این جنگ خواندند و افزودند: در این جنگ نرم، می‌توان دو افسر با دو هویت متفاوت متصور شد که نتیجه این جنگ بر اساس هویت افسران متفاوت خواهد بود. 

رهبر انقلاب اسلامی، انجمنهای اسلامی دانش‌آموزی و دانشجویی را به اهتمام برای تربیت جوانانی با شاکله و هویت دینی و انقلابی و گسترش این روحیه به همه همسالان خود، توصیه مؤکد کردند و افزودند: همان‌گونه که ما برای حرکت علمی و دینی و انقلابی جوانان کشور برنامه‌ریزی بلندمدت داریم، دشمن نیز برنامه‌ریزی بلندمدت دارد، و راه مقابله با آن، گسترش کمی و کیفی جوانان انقلابی و متدین، و ایستادگی و ثبات قدم آنان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس به وظایف مسئولان در قبال جوانان اشاره کردند و با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش از مدیریتی متدین برخوردار است و باید از این فرصت استفاده کرد، گفتند: باید در مدارس علاوه بر اهتمام بر امور درسیِ دانش‌آموزان، با برنامه‌ریزی صحیح، فرصت پرداختن آنان به کارهای انقلابی نیز فراهم شود، تا نسل جوان، نسلی انقلابی به بار آید.

 

ایشان مسئولان آموزش و پرورش را به میدان دادن به تشکلهای انقلابی و متدین همچون اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان و بسیج دانش‌آموزی توصیه کردند و افزودند: شنیده شده است در برخی مدارس با کارهای انقلابی مخالفت می‌شود که آموزش و پرورش باید با این رویکرد برخورد کند. 

رهبر انقلاب اسلامی، محیط جوانی کشور را محیطی «امیدبخش» خواندند و تأکید کردند: با وجود عوامل مختلف انحراف و جبهه وسیع دشمنی‌ها، اکنون در کشور، جوانانی مؤمن، انقلابی، اهل توسل، اهل پیاده‌روی اربعین، اهل قرآن، اهل اعتکاف و اهل ایستادگی در میدانهای انقلاب داریم که باید سپاسگزار خداوند متعال بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، وجود چنین جوانانی در کشور را بسیار باعظمت دانستند و با تأکید بر اینکه بعد از گذشت ۳۷ سال، جبهه استکبار نتوانسته است جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرد یا مانع رشد و قدرت آن در منطقه شود، گفتند: با وجود تهدیدهای عملی و تبلیغاتی فراوان، امروز حزب‌الله لبنان پیکره رشید خود را در دنیای اسلام نشان می‌دهد و محکومیت آن در یک ورق‌پاره به‌وسیله دولتی فاسد، وابسته، توخالی و پوک هیچ اهمیتی ندارد. 

ایشان با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی از حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳روزه و مقایسه این پیروزی با شکست ارتشهای قوی ۳ کشور عربی از رژیم صهیونیستی، تأکید کردند: حزب‌الله و جوانان مؤمن آن همچون خورشید می‌درخشند و مایه افتخار دنیای اسلام هستند. 

رهبر انقلاب اسلامی، ذات حرکت‌های حقیقت‌محور را رو به رشد و بالنده خواندند و افزودند: حقیقت ممکن است با سختی‌هایی روبه‌رو شود اما در نهایت پیروز خواهد شد. 

حضرت آیت الله خامنه‌ای شرط اصلی پیروزی حقیت را ایستادگی افسران جنگ نرم در برابر مشکلات دانستند و تأکید کردند: حقیقت متعلق به جوانان است و به‌لطف خداوند روزی فرا خواهد رسید که مشکلات به‌تدریج از بین خواهند رفت و جوانان در قله قرار خواهند گرفت.
واژه کلیدی :جنگ سخت و واژه کلیدی :جنگ نرم و واژه کلیدی :افسران متدین و واژه کلیدی :نخبگان
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ٥ اردیبهشت ۱۳٩٥

جناب آقای جنتی حریف ما سیاسیون می شود ولی حریف ملت نمی شود.

جیرفت سی تی/ عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور با حضور در جمع طرفداران کاندیدای اصلاح طلب حوزه انتخابیه غرب هرمزگان در شهر بستک از آنان خواست تا  10 اردیبهشت همچون مردم تهران به اصلاح طلبان رای دهند.

 گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از سایت جهانگیریه حاکی است: دکتر حسین مرعشی عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور اظهار کرد: سیاست یکی از مهم ترین و زیربنایی ترین امور زندگی ما است و خدمتی مهم تر از سیاست و موثرتر از آن نمی شناسم ما باید دست سیاست مدارانی رو ببوسیم که کشورها و ملت ها رو در معرض رشد و کمال و تعالی قرار می دهند

وی در ادامه برای آشنایی با عمق و اهمیت سیاست، صدام حسین در عراق را با محمد ماهاتیر در مالزی مقایسه کرد و افزود: این دو شخصیت تاثیر متفاوتی را در کشورهای خود داشته اند صدام حسین با سیاست های غلط خود عراق ثروتمند رو به خاک سیاه کشاند ولی ماهاتیر محمد با سیاست های درست این کشور فقیر و تازه استقلال یافته رو از لحاظ اقتصادی به کشوری نیرومند تبدیل کرد که این تفاوت در سیاست و سیاستمداران است

مرعشی ادامه داد: مبادا شما تحت تاثیر سخن های غلطی چون «سیاست خوب نیست، سیاست پدر مادر ندارد و… صحنه سیاسی رو ترک کنید سیاست و سیاستدار مهم است. سیاست مدار هم می تواند خادم  و هم خائن باشد

وی در ادامه با بیان قضیه ملی شدن صنعت نفت در ایران، به نقش و اهمیت حضور مردم پرداخت و گفت: در 30 تیر سال 1331، شاه تصمیم گرفت مصدق را برکنار کند ولی این تصمیم ظرف چند ساعت با عکس العمل مردم مواجه شد و مردم قیام کردند و دربار عقب نشینی کرد و مصدق مجددا نخست وزیر شد

وی اضافه کرد: در 28 مرداد سال 1332 با کودتای آمریکایی و دربار، مردم که 13 ماه قبل با قیام خود مصدق را برگردانده بودند به حمایت از نخست وزیر نیامدند و مصدق برکنار شد که این نشان از اهمیت حضور مردم است و آرای مردم معجزه می کند و حضور مردم در انتخابات بارها کشور را از لبه پرتگاه ها نجات داده است

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در بخشی دیگر از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 اشاره کرد و افزود: برگ ماقبل آخر شما مربوط به خرداد 92 است که خرداد 92 واضح و روشن بود و  شخصیتی چون سید محمد خاتمی در بین جامعه رای دارد و عده ای تلاش کردند خودخواهانه بدون رعایت مصالح کشور، نظام و رهبری، با تلاش و همت سخت گیری کردند، پیام دادند، رفتارهایی کردند که آقای خاتمی نیاید و نیامد. آقای هاشمی رفسنجانی وارد صحنه شدند

وی ادامه داد: قبل از ورود آقای رفسنجانی روزنامه کیهان آقای حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان نوشت: آقای خاتمی رای دارد ولی تایید صلاحیت نمی شود و نمی آید و  آقای هاشمی رفسنجانی تایید صلاحیت می شود ولی رای ندارد، پس نمی آید. آقای هاشمی آمد و مردم به صورت انفجاری به ایشان تمایل نشان دادند . 

مرعشی  اضافه کرد: وزیر وقت اطلاعات در شورای نگهبان رفت و گفت شما یا باید آقای هاشمی را با رای سی و چند میلیونی تحمل کنید و همه رشته هایی که تا حالا رشته ایم پنبه می شود و این ها به پشتوانه مردم نخواهند گذاشت، شما این مسیرهای غلطی را که تعیین کرده اید جلو رود یا باید منتظر حوادثی مثل سال 88 باشید و یا همین جا آقای هاشمی را رد صلاحیت کنید و رد صلاحیت کردند چون رای داشت

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور بیان کرد:  شما مردم ظرف کمتر از یک هفته به تشخیص سیاستمداران امین و کارساز خودتون اعتماد کردید و ظرف یک هفته رای ساخته شد و حتی بعضی ها می گویند ظرف سه روز آخر رای جمع شد ، آقای دکتر عارف به حرف آقای خاتمی اعتنا کرد و کناره گیری کرد  همه متحد شدیم پشت سر دکتر روحانی و وی رئیس جمهور، جمهوری اسلامی ایران شد

مرعشی در ادامه به برجام اشاره کرد و افزود: دو سال و نیم گذشته پیچیده ترین و مهمترین مسئله سیاسی بعد از انقلاب ایران، به تدبیر این رئیس جمهور حل شد و من تعجب می کنم که عده ای خود را انقلابی و مدافعان نظام جمهوری اسلامی می دانند، خودشان را مدافعان رهبری می دانند اینقدر نسبت به این مسئله مهم، کم توجهی می کنند و صبح تا شب برای تضعیف دکتر روحانی تلاش می کنند و می گویند چی شد برجام؟ 

وی ادغان کرد: آقای دکتر روحانی موفق شده با یک قطعنامه، 10 قطعنامه شورای امنیت را ملغی کند و با یک بازدید نیم ساعته آقای آمانو از پارچین و قطعنامه شورای حکام، همه سابقه ی هسته ای ما پاک شد و سه ماه از برجام گذشته مگه قرار بود ظرف سه ماه تمام مشکلات کشور حل شود ما خطر و محدودیت ها را رفع کردیم و شما باید در ادامه مسیری که انتخاب کرده اید محکم و پابرجا باشیدعضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: در 7 اسفند، عموم مردم ایران و به طور خاص مردم تهران گل کاشته اند و پیش از این آقایان لاریجانی و ناطق نوری با هم جمع شدند تا جبهه اصولگرایی را از دست پایداری ها و تندروها نجات دهند ولی به یکباره آقای حداد عادل با کنار زدن این دو، و سازماندهی اصولگرایان در مدار پایداری، لیستی را برای تهران نوشت و ما نیز هر کسی را که فکر می کردیم ممکن است نهاد محترمی چون شورای نگهبان نسبت به آن حساسیت داشته باشد به آنها گفتیم شما نروید

مرعشی با بیان اینکه میانه روترین، معتدل ترین، امین ترین، با سابقه ترین و بی مسئله ترین های ما را هم رد صلاحیت کردند، بیان کرد: یکی میانه روترین، معتدل ترین، امین ترین، با سابقه ترین و بی مسئله ترین های ما سید عبدالله حسینی می باشد که بیست سال نماینده شما مردم غرب هرمزگان در مجلس می باشد

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: آقای حداد عادل لیست خود را بست و از این طرف همه نیروهای ما را رد صلاحیت کردند و ما در تهران تنها افرادی را که می شناختیم و داشتیم 5 نفر بود و من همیشه این را گفته بودم شورای محترم نگهبان، جناب آقای جنتی حریف ما سیاسیون می شود ولی حریف ملت نمی شود

وی ادامه داد: این انتخابات نشان داد مردم ایران، اعتدال و میانه روی را می خواهند و افراط را نمی خواهند و مردم ایران می خواهند هم با دنیا و هم با خودشان زندگی کنند و این پیام انتخابات بود و ما امید داریم در مرحله دوم انتخابات مردم مناطق مختلف کشور مثل تهران سیاسی انتخاب کنند

مرعشی گفت: مردم از بین افرادی که شما تایید صلاحیت کرده اید انتخاب کرده اند باز هم شما عصبانی می شوید؟ 

مرعشی خاطر نشان کرد: بعد از دور اول انتخابات و شکست جبهه مخالف در تهران، رفتند و آقای احمدی نژاد را آوردند تا برایشان سخنرانی کند و ما از آقای احمدی نژاد استقبال می نماییم

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کشور در ادامه افزود: ما کدام رئیس جمهور داشته ایم که معاون اولش به جرم فساد اقتصادی در زندان باشد

و با بیان فساد بیمه ایران گفت: پرونده بیمه ایران، پرونده حداقلی است

دکتر سید حسین مرعشی در پایان خاطر نشان کرد: من حامل پیام گروه های اصلاح طلب، گروه های حامی دولت و همچنین حامل پیام آقایان هاشمی، خاتمی، روحانی و همه بزرگان کشور هستم و انقلابتون و نظامتون و رهبریتون نیازمند به یک رای سازنده و مفید شما هستند تا مجلسی شکل بگیرد در خدمت واقعی انقلاب مردم ما منتظر حماسه آفرینی های شما برای از بین بردن باقیمانده ضعف ها و پلیدی هاهستیم.

 
واژه کلیدی :سیاسیون و واژه کلیدی :جهانگیریه و واژه کلیدی :مالزی و واژه کلیدی :قطعنامه شورای امنیت