جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۸ آبان ۱۳٩٤

جیرفت سی تی /عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه سلامت کاری مجموعه دوستان  (جمعیت اسلامی توسعه و آزادی استان کرمان) لطف خداوند است تصریح کرد: هشت سال گذشته آزمایش خوبی برای جمع ما بود؛ زیرا همه جای کشور را شخم زدند و بررسی کردند، ولی هیچ چیز قابل عرضه به مردم پیدا نکردند که بیایند بگویند اینها بردند و خوردند. ۱۷ آبان ۱۳۹۴ -
 
گزارش جیرفت سی تی به نقل از رسانه  های همگانی حاکی است:  "سید حسین مرعشی" در جمع اعضای هیات موسس و رابطان گفت: جمع دوستانی که در جمعیت اسلامی توسعه و آزادی گرد هم آمده‌اند حداکثر چهل و حداقل ده سال سابقه همکاری و همراهی را دارند.

نماینده اسبق مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمع ما بین مردم به عنوان صاحبان انقلاب و صاحبان نظام جمع آبرومندی است و از این جهت باید شکرگذار خداوند بود تصریح کرد: عموما دوستان ما در هر حوزه‌ای که کار کردند موفق بودند و جمع آبرومندی هستند.

مرعشی با بیان اینکه سلامت کاری مجموعه دوستان لطف خداوند است تصریح کرد: هشت سال گذشته آزمایش خوبی برای جمع ما بود؛ زیرا همه جای کشور را شخم زدند و بررسی کردند ولی هیچ چیز قابل عرضه به مردم پیدا نکردند که بیایند بگویند اینها بردند و خوردند.

وی افزود: شکر دیگر برای اینکه بعد از آن دوران سخت و شکننده مجدد خداوند این مملکت را نجات داد و این نعمت بزرگی است که نصیب ما شد و یک معجزه در سال 92 کشور ما را نجات داد.

مرعشی با بیان اینکه این تشکل از قبل وجود داشته ولی رسمی نبوده است افزود: امروز به لطف خداوند سازمان این تشکل را به صورت رسمی دنبال می‌کنید و بعد از یک مدت طولانی، همکاری متکی به عواطف و دوستی‌ها و ارتباطات فردی را شکل سازمانی و رسمی می‌دهید.

وی با بیان اینکه می‌توان این فعالیت جمعی را جلوه‌ای از یدالله مع‌الجامعه تلقی کرد افزود: من فکر می‌کنم همه دست‌اندکاران این تشکل خوب است که با قصد قربت نهادی را برای همکاری جمعی، اعتلای ایران و کرمان، دفاع از کیان اسلام و انقلاب و خدمت هرچه گسترده‌تر و هر چه خالصانه‌تر به مردم پایه‌گذاری کنند.

مرعشی با بیان اینکه اگر چنین حرکتی را با قصد قربت انجام دهید هیچ وقت از بین نخواهد رفت گفت: کارهای خوب و عمل صالح نیاز به پرونده ندارد و در وجود انسان تبلور پیدا می‌کند و عیار انسان را بالا می‌برد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ادامه داد: همین اینکه دور هم جمع می‌شوید و با هم پیمان می‌بندید که برای اعتلای ایران یک کار جمعی را انجام بدهید این آثارش بلافاصله در وجود شما پدیدار می‌شود و در عالم برزخ و آخرت نیز با شما می‌باشد.

مرعشی با بیان اینکه در کار تشکیلاتی اولین موضوعی که باید روی آن تاکید کرد به رسمیت شناختن استقلال انسان‌هاست افزود: کسانی که در تشکیلات جمع می‌شوند کسانی هستند که دارای شخصیت، منش، فکر و اندیشه و راهکارهای مختلف برای اداره کشور و استان هستند و هیچ کس بر هیچ کس برتر نیست.

نماینده اسبق مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استقلال انسان‌ها را باید به رسمیت شناخت افزود: این تشکیلات در اختیار و کنترل هیچ فردی نباید باشد و هیچ فردی نباید بر دیگری برتری داشته باشد.

مرعشی با بیان اینکه تاکید بر استقلال انسان‌ها متکی بر یک جهان بینی درست و یک شناخت از روابط و خلقت انسان‌ها و متکی به یک تجربه است افزود: اگر بخواهید یک تشکیلات دوام و قوام داشته باشد، باید انسان‌های تشکیل دهنده این تشکیلات حرمت واحترام داشته باشند و استقلال‌شان به رسمیت شناخته شود.

وی در عین حال اظهار کرد:‌ شما در اوج استقلال به همکاری نیازی داریم، اگر استقلال انسان‌ها به خودرایی منتج شود شکست آفرین خواهد بود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با تاکید براینکه استقلال در جای خودش و پیروی از جمع هم در جای خود باید محترم شمرده شود افزود: در مقاطعی ممکن است جمع به نتایجی برسد که با نظر برخی از ما مخالف باشد ولی همه باید از نظام جمع تبعیت کنند.
 جیرفت سی تی/ از سید حسین مرعشی در آینده ای نه چندان دور بیشتر خوهیم شنید. اگر شهر کرمان دارای کهکشان راه شیری بین این شهر و شهر ماهان است به زودی شاهد خواهیم بود که به لطف مدیریت خاص این سید و اولاد پیغمبر شهرکرمان از بن بست خارج و به یکی از مناطق مهم کشور تبدیل می شود.
شاهد خواهیم بود که به زودی عملیات  اجرایی بزرگ ترین پروژه عمرانی کشور تحت عنوان آزاد راه و یا احتمالا اتوبان کرمان به بندرعباس آغاز  خواهد شد.
این مسیر که طول تقریبی آن 360کیلومتر اعلام شده ضمن اتصال دو شهر بندرعباس  و کرمان  بعنوان بهترین منطقه گردشگری نیز عمل خواهد کرد. ایجاد دو شهر جدید در حدفاصل کرمان و بندرعباس و عمران و آبادانی روستاهای واقع دراین مسیر از دیگر دستاوردهای این پروژه عظیم خواهد بود که بدون استفاده از کمک های دولتی احداث می شود.
در آینده بیشتر خواهیم شنید و تاریخ در مورد آقای مرعشی بیشتر قضاوت خواهد کرد و خوشا به حال مردم کرمان که چنین در گرانبهایی را  دارند و بنده نیز بعنوان یک جیرفتی به وجود او و افکار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی اش افتخار می کنم و از خداوند می خواهم طول عمر با برکتی به او عطا نماید./ ثامن گیلانی. واژه کلیدی :جیرفت به بندرعباس و واژه کلیدی :کرمان و راور و واژه کلیدی :شورای مرکزی کارگزاران و واژه کلیدی :جیرفتـــــــــــی
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:٢٤ ‎ق.ظ روز ٥ آبان ۱۳٩٤

آیت الله خمینی دوم در کنار فرزندش

 
جیرفت سی تی - ثامن/ بهاره رهنما بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون عکسی از عزاداری سید حسن خمینی و فرزندش را در صفحه‌ی اینستاگرامش به اشتراک گذاشت.
  خبرنگار جیرفت سی تی توضیح می دهد: با توجه به خبر کاندیداتوری ایت الله سید حسن خمینی برای مجلس خبرگان  لازم دانستم که این عکس را  انتخاب کنم..

عکس: عزاداری نوه و نتیجه امام (ره)واژه کلیدی :بهاره رهنما و واژه کلیدی :ایستاگرام و واژه کلیدی :عزاداری سید حسن خمینی و واژه کلیدی :نوه و نتیجه امام
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:۱۳ ‎ق.ظ روز ٥ آبان ۱۳٩٤

پاسخ خمینی دوم  درباره خبر کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبرگان

جیرفت سی تی / ثامن گیلانی/  آیت الله سید حسن خمینی ،یادگار امام  و به گفته وبلاگ جیرفت سی تی  خمینی دوم  در گفت وگو با یکی از پایگاههای خبری  هر گونه اظهارنظر در مورد کاندیداتوری در انتخابات خبرگان را به «وقت مناسب» موکول کرد.

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از پایگاه خبری انتخاب حاکی است: آیت الله سید حسن خمینی( خمینی دوم) در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان بوشهر، در خصوص درخواست برخی حضار برای حضور وی در انتخابات آتی مجلس خبرگان گفت: ان شاء الله در وقت مناسب در این مورد تصمیم گیری می کنم.
یادگار امام در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت شجاعت در حرکت های اجتماعی گفت: شجاعت بدون عقلانیت و تدبیر ممکن است به یک رفتار احمقانه بینجامد و تبدیل به حرکتی داعش وار شود؛ گرچه عاملان اینگونه رفتار ها خیال کنند کار درستی انجام می دهند.
سید حسن خمینی در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان بوشهر با اشاره به اینکه زهد و دنیاگریزی لازمه عرفان در تمام ادیان و مکاتب است، اظهار داشت: همواره این سوال وجود دارد که چرا در دنیا و از جمله در ایران، حرکتهای اجتماعی زیادی به رهبری عرفا شکل گرفته است؟ دلیل این موضوع آن است که عارف اگر عارف درستی باشد شجاع است و فرد شجاع نمی تواند بر روی ظلم چشم ببند، در غیر این صورت عرفان او سست است.
وی افزود: عارفی که از جان، مال یا آبروی خود می ترسد عرفان ناقصی دارد و یا اساسا دروغ می گوید، زیرا فرض بر این است که او برای خدا کار می کند؛ اگر قرار باشد مدح و ثنا، درس و بحث، پول و امکانات و زندان نرفتن برای عارف ملاک باشد کار او با کاسبی تفاوتی ندارد و فقط رنگ و شکل آن تفاوت دارد، زیرا هرکس ابزارهای خاص خودش را در کاسبی دارد.
سید حسن خمینی سپس به یکی از نامه های عرفانی امام راحل به مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی در خصوص بی اهمیت بودن فراز و نشیب های دنیا نزد مؤمنان و عرفا گفت: ایشان در یکی از این نامه ها می گویند «در آن روزهایی که در زمان رضاخان پهلوی و فشار طاقت فرسا برای تغییر لباس بود و روحانیون و حوزه ها در تب و تاب به سر می بردند – که خداوند رحمان نیاورد چنین روزهایی برای حوزه های دینی – شیخ نسبتاً وارسته ای را نزدیک دکان نانوایی که قطعه نانی را خالی می خورد، دیدم که گفت: به من گفتند عمامه را بردار من نیز برداشتم و دادم به دیگری که دو تا پیراهن برای خودش بدوزد الان هم نانم را خوردم و سیر شدم، تا شب هم خدا بزرگ است. پسرم! من چنین حالی را اگر بگویم به همه مقامات دنیوی می دهم، باور کن. ولی هیهات، خصوصا از مثل من گرفتار به دام های ابلیس و نفس خبیث». (صحیفه امام، ج18، ص511)
یادگار امام تصریح کرد: نگاه دنیاگریز یک عارف اگر کامل باشد شجاعت به همراه می آورد و آنگاه نسبت به تضییع حقوق دیگران، ظلم و احجاف نمی تواند چشم پوشی و سکوت کند؛ در چنین حالتی است که عرفان تبدیل به حماسه می شود و علت اینکه برخی انقلاب ها رهبرانی بزرگ داشته اند همین ویژگی هاست.
سید حسن خمینی با اشاره به سیره عملی امام خمینی در دوران آغاز مرجعیت یادآور شد: ایشان وقتی آیت الله العظمی بروجردی از دنیا رفتند در مظان مرجعیت قرار داشتند و از همین رو فقط در مراسم تشییع آن مرجع بزرگ شرکت کردند و پس از آن روز، در خانه ماندند و نه در مجلس ترحیمی شرکت کردند و نه مجلسی برگزار کردند تا مبادا نام شخص خودشان پررنگ شود، اما وقتی نام ایشان به طور جدی برای مرجعیت مطرح شد با صلابت وارد میدان شدند.
وی در ادامه تأکید کرد: اگر توفیق یک عمل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و کار جمعی منوط به شجاعت است، شجاعت نیز منوط به این است که دلها را دور هم جمع کنیم و سپس در میان خود تقوا را دائما بالا ببریم؛ زیرا وقتی نیروی ایمان در سطح بالایی قرار گرفت خلوص و شجاعت هم بالا می رود و در این صورت توفیقات مضاعف پدید می آید.
یادگار امام با بیان اینکه بخشی از نیروی شجاعت و نترسیدن ذاتی و بخشی دیگر اکتسابی است، گفت: وقتی در کنار شجاعت، نیروی ایمان هم بالا رفت خداوند چشم واقع بین انسان را هم باز می کند، زیرا شجاعت به تدبیر نیاز دارد.
وی تصریح کرد: شجاعت بدون عقلانیت و تدبیر ممکن است به یک رفتار احمقانه بینجامد و تبدیل به حرکتی داعش وار شود؛ گرچه عاملان اینگونه رفتار ها خیال کنند کار درستی انجام می دهند، لذا انسان وقتی به خدا توجه می کند باید به خرد جمعی هم توجه نشان داده و احترام بگذارد.
سید حسن خمینی اظهار داشت: اینگونه نیست که ما همه چیز را می دانیم؛ بلکه واقعیت این است که در کار فردی باید با عقل و مشورت پیش رویم و در کار جمعی نیز به خرد جمعی و دیدگاه مجموعه افراد بها دهیم.
یادگار امام در جمع بندی سخنان خود گفت: باید ضمن تقویت شجاعت به منافع شخصی خودمان توجه نکنیم و موقعیت را به درستی تشخیص دهیم؛ برای رسیدن به چنین تشخیصی باید با هم بیندیشیم و فردگرایی، تک محوری و تک روی را کنار بگذاریم.
وی تصریح کرد: عارف، دنیاگریز هست اما دنیا ستیز نیست؛ او برای خودش کار نمی کند اما می خواهد دنیای دیگران را زیبا کند و جای بهتری برای زیستن بسازد.
در ابتدای این دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان بوشهر از جمله آقایان صابری(رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات)، نکیسا (دبیر مجمع نیروهای خط امام در بوشهر)، صلاحی فر و... سخنانی را ایراد کردند.

ضرورت شناخت اندیشه امام در عصر پیچیده کنونی، خطر انحراف اندیشه امام و درخواست برای ورود رسمی یادگار امام به انتخابات مجلس خبرگان رهبری از جمله محورهای سخنان سخنرانان در جلسه بود.
واژه کلیدی :خمینی دوم و واژه کلیدی :اصلاح طلب و واژه کلیدی :مرجعیت و واژه کلیدی :انحراف
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۳:٠٩ ‎ق.ظ روز ٥ آبان ۱۳٩٤

تصمیم نوه امام برای حضور در انتخابات خبرگان رهبری جدی است

جیرفت سی تی/ حجت‌الاسلام محسن غرویان از دیدار چند شب پیش خود با سیدحسن خمینی خبر داد و درباره کاندیداتوری یادگار امام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: در این دیدار ایشان گفتند شرایط به گونه‌ای است که باید بیایم و احساس تکلیف بیشتری در این زمینه دارم.

گزارش خبرنگار جیرفت سی تی به نقل از رسانه های همگانی حاکی است: حجت‌الاسلام محسن غرویان، استاد حوزه و دانشگاه با اعلام این خبر، از تصمیم قطعی حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن خمینی برای ورود به انتخابات مجلس خبرگان خبر داد.
وی ادامه داد: چند شب پیش با ایشان دیداری داشتم و همین موضوع را مطرح کردم و گفتند بعد از تاسوعا و عاشورا رسما برای ورودم به انتخابات خبرگان اعلام حضور می‌کنم.
غرویان در ادامه تصریح کرد: ایشان گفتند شرایط به گونه‌ای است که باید بیایم و احساس تکلیف بیشتری در این زمینه دارم. با توجه به صحبت‌هایی که با ایشان داشتم به نظر من،‌ 80 درصد به انتخابات می‌آید و 20 درصد امکان ورود ندارد.
این استاد حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سؤال که «دلیل آن 20 درصد برای عدم ورودشان چیست؟»، گفت: به هر حال صحنه‌های سیاسی و اجتماعی هر روز یک تحولاتی را به خود می‌بیند که در تصمیمات تأثیرگذار است. با توجه به آن چیزی که من در صحبت‌های ایشان احساس کردم به احتمال 80 درصد به مجلس خبرگان ورود می‌کنند. به خصوص با توجه به عنایت‌های ویژه بزرگان حوزه علمیه قم از جمله آیت‌الله جوادی‌آملی که شب گذشته دیداری با ایشان داشتم، که درباره استعداد، نبوغ، فهم، اجتهاد و علمی بودن سید حسن نظر بسیار مثبتی داشت. از نظر آیت‌الله جوادی‌آملی، سیدحسن خمینی مدرس درس خارج حوزه هستند و فضلای زیادی در این جلسات شرکت می‌کنند. اینها هم نشان‌دهنده نگرش بسیار مثبت اساتید قم از جمله آیت‌الله جوادی‌آملی است.
غرویان درباره نگرش سیدحسن خمینی، افزود: سیدحسن خمینی نگرش تعاملی و رابطه خوب و نزدیکی با دولت دارد. از نظر نوع نگاه و نگرش معتقد به سختگیری‌های زیاد در اداره کشور نیستند و بینش بازتری در این‌باره دارند، همچنین اسلام رحمانی را بیشتر معتقد هستند. همانطور هم که می‌دانید ارتباطشان با مردم و جوانان جامعه بسیار خوب است. یکی از مهمترین ویژگی‌های سیدحسن خمینی که می‌توان به آن اشاره کرد مطالعات به‌روزی است که در زمینه بین‌الملل و سیاست داخلی دارند. همچنین در علم و اندیشه و فلسفه از تبحر خاصی برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین دلایل محبوبیت‌ سیدحسن خمینی را می‌توان تاریخچه خانوادگی‌شان دانست.
غرویان با اشاره به واهمه تندروها و دلواپسان از ورود سیدحسن خمینی به انتخابات خبرگان رهبری گفت: قطعا این افراد واهمه دارند. حتی با آیت‌الله مقتداتی عضو مجلس خبرگان در این باره صحبت می‌کردم که ایشان گفتند اگر سیدحسن ورود کند، بین مردم رأی بالایی دارد. اینها همه نشانه‌ها و قرائنی هستند که نشان می دهد دلواپسان از ورود سید حسن نگرانی و خوف دارند.
غرویان در پاسخ به این سؤال که «سید حسن خمینی چه تدبیری را باید در این زمینه بیندیشد؟»، گفت: تأکید بر محورهای اعتدال، تدبیر و رویکرد عالمانه به مسائل سیاسی و همکاری با دولت تدبیر و امید، موضوعاتی هستند که باید سیدحسن خمینی به آنها بپردازد. به هرحال توجه به مسائل جهان امروز با افکار و اندیشه امام تنها محورهایی است که رویکرد آینده ورود ایشان را مشخص می‌کند.
وی در پاسخ به این سؤال که «چرا سیدحسن خمینی در سال‌های گذشته نسبت به خواسته‌ها مبنی بر ورودش به فضای رقابت انتخاباتی، پاسخ مثبتی نداشت؟»، گفت: در هشت سال گذشته فضای جامعه، فضای امنیتی، پلیسی و بداخلاقی بود و شرایط سنی سیدحسن نیز اجازه ورود به ایشان نمی‌داد؛ ولی با توجه به فضای جامعه، امروز مطالبات مردمی از سیدحسن بیشتر شده است و امیدواریم اتفاقی نیفتد و بتوانند تا آخرین روز، روی تصمیمشان بمانند.
غرویان یادآور شد: بخش وسیعی از روحانیت کشور با ایشان همراه هستند و به گفته آیت‌الله مقتدایی، سیدحسن خمینی تا به امروز در لیست جامعه مدرسین قرار نگرفته است؛ دلیلش را نمی‌دانم اما در سرلیست مجمع روحانیون مبارز یا لیست آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی قرار خواهد گرفت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع را هم اشاره کنم که در جامعه مدرسین برای ورود سیدحسن به انتخابات خبرگان موافقان و مخالفانی وجود دارند و نظر اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این باره یکسان نیست.

 

 
واژه کلیدی :سید حسن خمینی و واژه کلیدی :خبرگان رهبری و واژه کلیدی :محسن غرویان و واژه کلیدی :فضلای قم