جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٧:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

گزارش جیرفت سیتی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی حاکی است:-

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار اعضای شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، با تبریک مجدد میلاد حضرت ثامن الحجج(ع)، گفت: خداوند با عنایت خاص خویش سهمی از بهره‌گیری از انفاس قدیسه ائمه(ع) را برای ایرانیان در نظر گرفته بود که سفر امام رضا(ع) به مشهد و بارگاه نورانی آن حضرت، یکی از توفیقات ایرانیان است.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح تاریخ زندگانی آن امام همام، به خصوص مقطع مسافرت از مدینه و استقرار در خراسان، گفت: در سفرم به مشهد حالاتی از مردم دیدم که تفسیری جز عشق راستین به اهل بیت پیامبر و به خصوص امام رضا(ع) نداشت.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خویش، با تسلیت شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر و تبریک ایام هفته دولت به دولتمردان، به اهداف منافقین در حذف نیروهای اصلی نظام و استوانه‌های انقلاب اشاره کرد و گفت: اگر چه جامعه از این بزرگواران محروم شد، اما جوشش خون آنان باعث هوشیاری مردم، رسوائی منافقین و بیمه شدن انقلاب اسلامی در گذر از انواع توطئه‌های خطرناک بود.

ایشان با یادآوری مقاطعی از تاریخ ایران از زمان اشغال کشور در جنگ جهانی دوم، استبداد رضاخانی، اتفاقات شهریور 1320، فضای باز سیاسی، آغاز پهلوی دوم، ظهور و بروز جبهه ملی، نخست وزیری دکتر مصدق و برکناری آن، مبارزات آیت‌الله کاشانی،  شعارها و برنامه‌های فدائیان اسلام، مرجعیت آیت‌الله العظمی بروجردی، احیای مجدد حوزه علمیه قم، بازگشایی مساجد و حسینیه‌ها پس از یک دوره تعطیلی، برگشت فرهنگ عزاداری برای سیدالشهدا در جامعه، حضور امام خمینی به عنوان مدرس در حوزه علمیه قم و آغاز نهضت روحانیت اشاره کرد و گفت: در تمام این مقاطع آنچه برای اتفاقات تاریخی مؤثر بود، حضور و عدم حضور مردم بود که هر جا آمدند، صحنه‌ها را به نفع افکار عمومی تغییر دادند و هر جا نیامدند، اگر چه شخصیت‌ها و اقشاری خاصی از جامعه و همچنین احزاب و تشکیلاتی مشغول مبارزه بودند، اما استبداد و استعمار با همراهی هم، حرکت‌ها را سرکوب و تسمه از گرده مردم می‌کشیدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تشریح چرایی و چگونگی شروع نهضت روحانیت، به دوران سخت مبارزه و شکنجه، تبعید و زندانی شدن مبارزین اشاره کرد و گفت: در همین دوره مردم به تدریج آگاه شدند و وقتی از سال 56 به خیابان‌ها آمدند، دیگر به خانه‌ها برنگشتند تا انقلاب به پیروزی رسید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خویش برای تشریح نقش روحانیت در مبارزات انقلاب اسلامی، گفت: طلبه‌های جوانی که سالی چند بار از قم به سراسر کشور می‌رفتند، بدون برنامه ریزی سیاسی خاص، یک شبکه فراگیر در سراسر کشور درست کرده بودند که ضمن تبلیغ اسلام ناب، کمک‌های مردم و همچنین اطلاعاتی از افکار اقشار جامعه را برای بزرگان مبارزه می‌آوردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با یادآوری شعارهای حکومت 2500 ساله شاهنشاهی که رژیم پهلوی علیرغم رضایت مردم به آن می‌نازید، گفت: بخشی از مسؤولین، حتی نمایندگان مجلس، انتصابی و گماشتگان استبداد و استعمار بودند و نیروهای خارجی در ارتش، سازمان برنامه و بودجه، ساواک و دیگر سازمان‌های مهم، به ایرانیان امر و نهی می‌کردند که البته معلوم است به دنبال تأمین منافع خویش بودند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این بخش از سخنان خویش به همراهی تروریست‌های تندرو با عوامل استعمار و استکبار در جوامع اسلامی اشاره کرد و با ابراز تأسف از سرنوشت انقلاب‌های مردمی در کشورهای لیبی، تونس، مصر و ... ، گفت: تروریست‌های تندرو به عنوان ضلع سوم مثلث شوم استبداد و استعمار با از بین بردن امنیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مردم این کشورها و همچنین خامی بعضی از گروه‌های به اصطلاح اسلامی چنان بلایی به سر مردم آوردند که از کرده خویش پشیمان شدند و دوباره به نظامیان و بقایای حکومت‌های سابق رأی دادند.

ایشان فقدان رهبری آگاه و تأثیرگذار در این کشورها را یکی از مهم‌ترین دلایل انحراف انقلاب‌ها و میدان گرفتن تندروها دانست و گفت: عدم وجود رهبری هوشیار که مقبولیت جامع داشته باشد، عدم حضور فراگیر مردم و دامن زدن به اختلافات داخلی که زمینه میدان‌داری را فراهم می‌کرد،  سه عامل انحراف انقلاب‌ها از اهداف و آرمان‌ها بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اوضاع امروز مصر را با تمام سوابق درخشانی که به خاطر دانشگاه‌ الازهر در دنیای اسلام دارد و جایگاهی که به عنوان دژ مستحکم مبارزان علیه صهیونیست‌ها داشت، مصداق سخنان خویش برشمرد و گفت: بعضی از انقلابی‌های افراطی، گروه‌های اسلامی مؤثر در مبارزه را گوشه‌نشین و بزرگان آنان را زندانی کردند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ارتباطات جهانی را ویژگی امروزه تروریست‌ها دانست و با ابراز نگرانی به خاطر امکاناتی که بعد از اشغال مناطقی از کشورهای اسلامی به خصوص در عراق و سوریه به دست آوردند، گفت: اگر فکری به حال این گروه‌های افراطی برای مهار تندروی آنان نشود، بعید نیست ویروس تندروی با سوء استفاده از نارضایتی ملت‌ها و به خصوص جوانان در دیگر کشورها نیز گسترده شود.

ایشان با تأکید بر نقش رهبری‌های بی‌نظیر امام در دوران مبارزه، پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب، به فراز و فرودهای سال‌های پس از پیروزی انقلاب و انواع توطئه‌های دشمنان برای شکست انقلاب اشاره کرد و گفت: پس از اشغال کلانتری‌ها و مسلح شدن منافقین، آنان با القاء تبلیغات سوء تجزیه طلبی قومی، قبیله‌ای و مذهبی، دست به شورش‌های کورکورانه زدند که اگر چه بسیاری از مردم و مسؤولین را در سطوح مختلف دولت، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان متدین ارتش ترور کردند، اما حضور مردم و عنایت خداوند باعث دوام و بقای انقلاب شده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری خشم استبداد و استعمار از مردم و روحانیت، برخی از منافع و همکاری‌های مشترک آنان را در مقاطع مختلف برشمرد و گفت: جالب است که در کتاب آسمانی قرآن هم بر کار مشترک استبداد و استعمار تأکید شده و نسبت به چپاول منافع ملت‌ها هشدار داده و تأکید  کرده که رستگاری مسلمانان در مبارزه با این دو پدیده شوم است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خویش به اختلافات داخلی بعضی از گروه‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: اگر چه اصلاح طلب و اصولگرا یک نام است و اختلافات آنان باید در سلیقه و شیوه‌های اداره جامعه باشد، اما متأسفانه شاهدیم که بعضی‌ها اختلافات را به اصول رساندند و حرف‌های برخاسته از کینه می‌زنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این نکته که هیچ اصولگرای راستینی نمی‌تواند اصلاح‌طلب نباشد و هیچ اصلاح طلب حقیقت‌جویی نمی‌تواند اصولگرا نباشد، گفت: اسلام که دین خاتم است و اجتهاد را به عنوان نگین بر انگشتری خویش دارد، جامعه را با توجه به شرایط زمان و مکان و البته با رعایت اصول مسلم، هر روز به سوی بهتر شدن اصلاح می‌کند و این یعنی اصلاح طلبی اصولگرایی.

ایشان با ابراز تأسف مجدد به خاطر گسترش بی‌اخلاقی‌ها در فضای سیاسی جامعه، گفت: یکی از بهترین مصادیق برای ارتقا فرهنگ هر جامعه، پرهیز مردم و مسؤولین از رذیلت‌های اخلاقی مانند توهین، تهمت و غیبت است که اگر رعایت کنیم، انقلاب اسلامی با مجموعه ویژگی‌هایش می‌تواند الگوی ملت‌های مظلوم باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این جمله که انقلاب ایران در تاریخ اسلام بی‌نظیر و در جهان معاصر مظلوم است، بر تحقق وعده‌های خداوندی برای دفاع از مظلوم تأکید کرد و گفت: مردمی که با اخلاص وارد مبارزه شدند و با تحمل همه سختی‌ها از امام و روحانیت حمایت کردند و جوانان خود را تقدیم انقلاب نمودند، نمی‌گذارند دشمنان خارجی و کسانی که مخالفان قسم خورده راه امام هستند، با استفاده از شرایط زمان، آرمان‌های امام و شهدا را به انحراف بکشند.

ایشان تأکید کرد: کسانی که بویی از انقلاب نبرده بودند و مبارزه را به دلیل سختی‌های آن حرام می‌دانستند، امروز مدعی‌اند و وقتی از آنان می‌پرسند که چرا از مبارزه بریدید و آن را حرام می‌دانستید؟ و یا چرا به دعوت بازگشت به مبارزه، پاسخ منفی دادید؟ به دروغ توجیه می‌کنند برای همکاری با منافقین دعوت شده بودیم، در حالی که در آن سال‌ها، سازمان منافقین اصلاً شکل نگرفته بود و آنها فقط درصدد توجیه عافیت طلبی خود هستند غافل از اینکه مردم، هوشیارتر از تصورات آنها هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بر شمردن زحمات مبارزان که در راه مبارزه خون‌دل می‌خوردند که می‌بایست علاوه بر بازجویی‌های ساواک به نیش زبان‌های روحانی نماها پاسخ دهند، به سوابق درخشان آیت‌الله خامنه‌ای اشاره کرد و گفت: ایشان یکی از نزدیک‌ترین افراد به امام بود و یک انقلابی واقعی، وارسته و زاهد است و هنوز نیز بر عهد خویش با امام و شهدا استوار است.

ایشان با ابراز نگرانی از تفکراتی که با ادعای حمایت از ولایت، رأی مردم را زینت می‌دانند و می‌خواهند بین مردم و عمود خیمه انقلاب فاصله اندازند، گفت: امام، رهبری و همه دلسوزان واقعی انقلاب در همه مقاطع بر نقش رأی مردم و حضور حماسی آنان در انتخابات تأکید می‌کردند که البته برخاسته از اصول اسلام است و ریشه در سنت پیغمبر (ص) و ائمه معصوم دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان این جمله که حفظ این انقلاب وظیفه همه ماست به شیوه‌های مختلف اداره جامعه در جوامع گوناگون اشاره کرد و گفت: یکی از شیوه‌های حکومت، سپردن حق انتخاب به مردم است که این شیوه با تقویت تحزّب در جامعه نهادینه می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر تشکیل احزاب مختلف و جبهه‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ تحزب تأکید کرد و با توجه به فضای تخریب رسانه‌ای که این روزها گسترش یافته، گفت: مهم حرکت در مسیر انقلاب و حفظ دستاوردهای آن است، نام‌گذاری‌ها اولویت دوم در این مسیر است.

ایشان با تأکید بر سوابق دکتر صادق خرازی در انقلاب و به ویژه در وزارت امور خارجه اشاره کرد و با تأکید مجدد بر پرهیز از تفرقه‌افکنی، گفت: در همه شرایط مخصوصاً در این زمان که دوست و دشمن به ایران چشم دوخته‌اند تا ببینند آینده حضور جمهوری اسلامی در فضای بین‌المللی و همچنین تأثیرگذاریش بر کشورهای منطقه چگونه است، دلسرد کردن نیروهای انقلاب، کاری نابخشودنی و دامن زدن به اختلافات گناهی بس بزرگ است.

در آغاز این دیدار آقایان دکتر صادق خرازی و دکتر فراهانی، رئیس شورای مرکزی و دبیر کل حزب ندای ایرانیان، با ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این حزب، به بیان دیدگاه‌های خویش، در خصوص نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای نهادینه کردن تحزب در انقلاب، حضور همیشگی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای عبور انقلاب از گردنه‌های سخت اقتصادی و سیاسی و اهمیت انتخابات اسفند ماه امسال در آینده کشور پرداختند.
واژه کلیدی :هشدار و واژه کلیدی :امام رضا(ع) و واژه کلیدی :رسوایی و واژه کلیدی :1320
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

باید بابت احمدی نژاد پاسخ بدهند

گزارش جیرفت سی تی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی حاکی است :

آیت­ الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی که در تالار آیینه آستان مقدس امام هشتم(ع) انجام شد، مشهد را مهبط دلهای همه شیعیان دانست و گفت: از برکت اهل بیت (ع) ایران عزیز در دل مردم جای دارد و باید از این موقعیت استفاده کنیم تا با تکیه بر توانایی­های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی الگوی بشریت شویم.

 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود در این دیدار با تأکید بر صبوری های تاریخی مردم ایران در مقاطع مختلف به اتفاقات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی دینی و ارزشی 10سال گذشته اشاره کرد و گفت: خیلی ها متوجه شدند که باید هزینه های آن سنگی را که در راه انداختند، جبران کنند و الحمدلله مردم ما با رأی معنادار خویش روند اتفاقات جامعه را در مسیر فرهنگ اصیل انقلاب و آرمان های امام و شهدا برگرداندند.

ایشان در پاسخ به سخنان یکی از حاضران که از آثار مثبت و منفی تحریم پرسید، گفت: در جهانی که دهکده کوچک است، هیچ کشوری نمی تواند جزیره ای زندگی کند و ایران هم باید در تعامل با جهان باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فضای سیاسی این روزهای کشور، گفت: این سخنان جای شگفتی است و باید کسانی که او را تا حدّ تقدس بالا می بردند، پاسخ بدهند که چگونه به خود اجازه دادند تا چنین انحرافی در انقلاب اسلامی ایجاد شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این سؤالی که «آینده نظام چه می شود؟»، گفت: آینده نظامی که ریشه الهی دارد، امن و رو به رشد است، اما وظیفه دوستداران امام و انقلاب است که در این راه تلاش کنند.

ایشان با اشاره به تجربیات ایران برای ساختن کشور مخصوصاً بعد از جنگی که 5 استان ویران بود، غرب و شرق و ارتجاع از حامیان صدام بودند، گفت: با کسری 51 درصدی بودجه و تعطیلی اکثر منابع تولیدی و دشمنی های آشکار قدرت های جهانی و کشورهای منطقه، با شعار تنش زدایی  و سازندگی کشور، شروع کردیم که هم مردم آستین همت خود را بالا زدند، هم کشورهای منطقه نسبت به گذشته خود اظهار پشیمانی و برای جبران آن اقدام کردند و هم غربی ها طرح های بزرگ کشور را فاینانس کردند.

ایشان رقابت را شرط اقتصاد سالم و قوی توصیف کرد  و گفت: اقتصاد بدون رقابت و صرفاً دولتی سرنوشت کمونیست ها را تکرار می کند که با همه منابع و وسعت کشورها، در همه زمینه ها اعتراف به بن بست و شکست کرده اند که فروپاشی شوروی سابق روشن ترین مصداق آن است.

رئیس  مجمع تشخیص مصلحت نظام تقویت بخش خصوصی را براساس  اصلاح صدر و ذیل اصل 44، ضروری، مهم و در شرایط جدید یک شرط اساسی دانست و گفت: شاید اوایل پیروزی انقلاب به خاطر ادبیات مارکسیستی، قسمت اعظم منابع تولیدی کشور در اختیار دولت بود، اما به تدریج و سرانجام با خواست رهبری به عنوان سیاست های کلی اصلاح شد و به تصویب رسید.

ایشان با تشریح اهدافی که در سیاست های کلی اصلاح اصل 44 برای رونق اشتغال، تولید و تقویت بخش های خصوصی و تعاونی، ترسیم شده بود، گفت: جامعه ناگهان با سهام عدالت مواجه شد که با تخریب بخش خصوصی و بدون بحث های کارشناسی، مطرح و متأسفانه بلافاصله اجرا شد که سیاستی کاملاً متضاد با مصوبات رهبری در مجمع تشخیص بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از حرف های نسنجیده ای که در آن ایام به خاطر حمایت های سیاسی از یک جریان از تریبون های رسمی کشور پخش می شد، گفت: درباره یارانه ای که کارشناسان اقتصادی و اجتماعی برای چگونگی پرداخت آن بحث می کردند، ناگهان اعلام شد پول امام زمان است و مردم برای برکت دیگر پول های خود آن را هزینه نکنند!

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش به بحث افزایش نقدینگی و رکود اقتصادی اشاره کرد و افزود: اگر نقدینگی در خدمت تولید نباشد و افزایش لجام گسیخته ای یابد، به رکود اقتصادی می انجامد که نهایت آن فلاکت و استیصال گروه های کم درآمد خواهد بود.

ایشان با بیان روایاتی از بزرگان اسلامی درباره نقش فقر در گسترش فساد در جوامع انسانی، گفت: از حضرت ابوذر نقل شده است که  می گویند فقر به طرف بلادی می روند، کفر می گوید مرا با خود ببر که ما باید با هم برویم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه تحلیلی از راه های برون رفت کشور از شرایط سخت اقتصادی، به فضای پس از توافق اشاره کرد و گفت: فرهنگ و تمدن ایران برخواسته از همکاری و احترام به ملت هاست و مردم ایران در دوره معاصر خاطرات تلخی از تروریسم و تندروی های سیاسی در ابعاد داخلی و خارجی دارند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، توافق هسته ای را پیروزی سیاسی ایران را پس از سالها مشاجره، تهدید، تحریم و مذاکره خواند و گفت: می بینیم که موافقان و مخالفان توافق هسته ای با ایران در دولت و پارلمان آمریکا از توانایی های ایران می گویند.

ایشان حق مردم ایران را برخورداری از رفاه فردی و اجتماعی دانست و گفت: امیدواریم یک اقلیت محدود و مخالف توافق هسته ای، دست از لجاجت با مردم بردارند و بگذارند دولت به وظایف خویش عمل کند.

ایشان افزود: یکی از راه های تقویت اقتصاد ورود به تجارت جهانی است که در آن صورت بخش خصوصی در اولویت هستند که باید برای آن شرایط برنامه ریزی نمایید.
واژه کلیدی :مشهد و واژه کلیدی :تقدس و واژه کلیدی :آینده نظام و واژه کلیدی :تنش زدایی
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

گزارش جیرفت سی تی به نقل از اخبار متشره این روزها به نقل از مصاحبه فرمانده سابق نداجا در خصوص آن رفته از دل و دیدگان را بخوانید و قضاوت نکنید .

کم کم برای بعضی بیشتر معلوم می شود درپس آن خنده های مصنوعی وی چه باطنی نهفته بوده و هست.

تعابیر موجود درمصاحبه احمدی مقدم با رمز عبور از قول آن رفته پس از حوادث تلخ انتخابات 88  مو را بر بدن آدم راست می کند.

لطفا بخوانید و با خودتان بگویید و قضاوت کنید:

 به عنوان فرمانده نیروی انتظامی برآوردتان از تحرکات آشکار و پنهان سال 88 چه بود؟ آیا فکر می‌کردید کار به اینجا برسد؟

آقای احمدی‌نژاد .... بارها به من گفته بود اینها 2 هزار نفرند که اگر بیرون‌شان کنیم، مشکلات نظام حل می‌شود. این کار را هم کرده بود و وزیر، معاون وزیر، استاندار و درشت‌ها را عوض کرده بود و می‌گفت اینها فرسوده و پوسیده‌اند و باید عوض شوند..

.روز اول فتنه 88 با آقای مشایی رفت مسکو و برگشت.... دوشنبه 25 خرداد بود؟

. همین‌طور است. روزی که برگشته بودند ساعت 6 در دفترش جلسه بود. رفتم دیدم هیچ کس نیامده است و فقط من بودم. بعد از من، آقای حسین طائب رسید. قبل از آمدن آقای طائب، ایشان- احمدی نژاد- بمن گفت: «چه خبر؟» گفتم: «خیابان‌ این جوری بود.» گفت: «خیلی خوب شد. دایره را تکان دادیم و اضافات و آشغال‌ها رو آمد. با آنها برخورد کنید و همه را جمع کنید ببرید. بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و شر همه را کم کنید.»

گفتم: «مرد حسابی! چه می‌گویی؟ می‌روی مصاحبه و سخنرانی می‌کنی و می‌گویی خس و خاشاک و آت و آشغال. الان همه به خیابان‌ها ریخته‌اند و بحران است و نمی‌شود قضیه را به این سادگی جمع کرد . حالا می‌گویی بگیرید ببرید و تمام؟!»

خیلی ناراحت و تند شدم و گفتم: «حالا اینها به کنار، برای چه می‌روی آنجا مشایی را با خودت می‌بری؟»

پرسید: «چرا؟» گفتم: «علما نسبت به او موضع دارند و با این کارت انگشت در چشم علما می‌کنی. چرا حالا که او را می‌بری وسط این فتنه، جلوی دوربین می‌بریش که همه او را ببینند؟ باید الان اوضاع را آرام کنیم.

 اینها دوهزارنفرند .اگربیرونشان کنیم مشکلات نظام حل می شود. تو داری برعکس عمل می‌کنی.

دایره را تکان دادیم اشغالها روآمد!

بروید خاتمی و بقیه را دستگیر کنید و  شر همه را کم کنید!

این روزها درآستانه شهادت شهید مظلوم شهید محمدعلی رجایی هستیم .مردی که آن رفته به او هم رحم نکرد و سعی کرد با تقلید از رفتار غیرقابل تقلیدش دربین مردم کسب وجهه کند که شکرخدا نشد!

درودبرهمسر این شهید که اصل ماجرا را می دانست اجازه سوء استفاده از نام شهید رجایی را نداد و آن رفته را در این روزها به خانه اش راه نمی داد!

توصیه می کنم برای شناخت بیشتر ماهیت آن رفته بیانیه دفتر وی را پس از به زندان رفتن معاون اولش –رحیمی- که  وی و امثال او را خط قرمز کابینه نحسش می دانست دوباره ببینید و پاسخ رحیمی را هم به او که انگار دیگراینقدر توقع بیوفایی از رییس خود- که وی را درحد معصوم پانزدهم می دانست !!- ندارد بدقت مطالعه کنید.

دفتر "آن رفته" درعکس العملی از سر استیصال این اظهارات را رد کرده وگفته احمدی مقدم درحدی نبوده که رییس دولت با وی اینگونه صحبت کند!!خوب بود لااقل می گفت چرا این بنده خدا که به هردلیل از کار کنار رفته شده !است باید در مورد او دروغ بگوید؟!

بسیار امیدوارم دیگران هم به حرف بیایند و از ماهیت آن رفته بیشتر اطلاع رسانی کنند.

من معتقدم احمدی مقدم بسیاری از حرفهایش را-  مثل خیلی ها که باطن حقیقی آن رفته رامی شناسند- از سرمصلحت و بنا به توصیه و..نتوانسته است با مردم ورسانه ها درمیان بگذارد.منتظرباشید احمدی نژادبه دست عدالت سپرده شودحرفهای زیادی از این دست والبته تندتر درباره او خواهیم شنید.

بالاخره روزی اظهارات رحیمی وبقایی و...در دادگاه  و.. منتشر خواهدشد اگر کسی جای احمدی نژاد باشد باید دعا کند آن روز نباشد!.

 
واژه کلیدی :احمد مقدم و واژه کلیدی :خس وخاشاک و واژه کلیدی :آشعال ها و واژه کلیدی :رحیمی و مشایی
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

گول حرف رسانه های تازه انقلابی شده را نخورید

در گزارش جیرفت سی تی به نقل از دست نوشته های ساعت یازده روزدوشنبه 26امرداد سال 94هجری خورشیدی حاشیه نگار پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی اینطور می خوانیم:

دوشنبه 26 مرداد 94 است. حوالی ساعت 11به در مجمع می رسم.

 در مسیر جلسه با چند نفر از آزادگان همراه می شوم. حرفها همه ناظر بر تاثیرگذاری منحصر بفرد این روزهای آقای هاشمی است.

 جالب است که یکی از آنها می گوید: آقای هاشمی این روزها بیشتر در قلب حزب اللهی هاست. در قلب رزمندگان دفاع مقدس. در قلب بچه های سپاه. بعد هم می گوید: گول حرف رسانه های تازه انقلابی شده را نخورید. اینها در صف انقلابی های اصیل، جایی ندارند.

 تعبیر جالبی هم بکار می برد. می‌گوید: اینها انقلابی های بعد از احمدی نژادند!. با او آمدند و با او هم خواهند رفت. میزان برای انقلابی های اصیل، همان حرف امام است که فرمود:هاشمی زنده است، چون نهضت زنده است...

وارد جلسه که می شوم، صندلی ها پر شده. جایی برای نشستن نیست. یکی از آقایان جایش را به من می دهد. اینهم یکی ازمزایای خانم بودن است!. آرام جاگیر می شوم. قلم و کاغذی در می آورم تا اصل حاشیه نگاری را آغاز کنم.

می نویسم.بسم الله الرحمن الرحیم.

آقای هاشمی که وارد می شود، بچه های جنگ، از ته دل صلواتی می فرستند و شعار صل علی محمد می دهند. دیدار فرمانده و یاران دفاع مقدس همیشه پرشور از آب در می آید. پر از شور و شعور و معرفت.مردان بی ادعای دیروز، امروز هم ادعایی ندارند. درست مثل رفقای شهیدشان. نه منّتی بر مردم دارند بابت دفاع مقدس، نه فخری می فروشند بر عالم و آدم که ما بچه جنگیم!. بچه های جنگ، بچه های ادب و معرفت بودند. بچه های عشق و عرفان. هرچه سرشان در جبهه ها بالا بود، در شهرها سر به زیرترین آدمها بودند. دشمن شناس بودند نه دشمن تراش. از همین رو عزیز ملّت شدند. عزیز "فقیر و غنی". عزیز "بالای شهر و پائین شهر".

بچه های جنگ،"ولایت" به دل داشتند. نه به کام. از همین رو تا امامشان گفت بجنگید، جنگیدند و تا فرمود بایستید، ایستادند. نه دلواپس شدند و نه مدعی خیانت. فقط بیتی زیر لب داشتند و عشقی در دل. "رشته ای بر گردنم افکنده دوست؛ می برد هر جا که خاطرخواه اوست". امروز این آزادگان بوی همان بچه ها را می دهند. بوی معرفت به فرمانده عزیز امام. چقدر غریب شده اند این روزها. هم بچه های دفاع مقدس و هم فرمانده جنگ.

حرفها که آغاز می شود، جملگی بوی خوش آشنایی می دهد. یکی از اردوگاه می گوید و یکی از جبهه. یکی از اسارت خود می گوید یکی از شهادت رفیق. یکی "درد دل" آورده، یکی دلواپسی. یکی از غربت بچه های جبهه می گوید و یکی از قربت کاسبان جنگ.

خاطره زیاد آورده اند. باب شوخی هم باز باز است. یکی شان حلالیت می خواهد که تقلید صدای هاشمی کرده. دیگری هم به مطایبه از نخ تسبیه پاره شده نماز جمعه ها می گوید. آخرش هم یک تعبیر جالب می گوید و تمام. که «آزادی آزادگان با کلید هاشمی بود». اتفاق جالبی هم که اتفاق می افتد،  اهدای کتاب "23" نفر به آقای هاشمی است، توسط یکی از همان 23 نفر که امروز عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی شده. صحنه های جالبی است. هم لبخند دارد و هم اشک. اشک شوقش از قدرشناسی پرهزینه این کارهاست. آخر امروز با هاشمی نشستن و از هاشمی گفتن هزینه های زیادی دارد. بخصوص اگر رزمنده باشی. ولی مگر می شود کسی از صدام نترسیده و از هاشمی گفته باشد، ولی حالا از هیاهو و هزینه دادن بترسد. به قول نویسنده کتاب "پایی که جا ماند". کشیدن کاریکاتور صدام، آنهم در حال تعظیم به هاشمی، در پیش چشم عراقی ها،  ارزش شلاق خوردنش را داشت!. "آدم خیس که هراس بارون ندارد".

صحبت رزمنده ها زیاد بود، امّا خلاصه اش را نوشتم. انشاء الله همه اش پخش شود.در صدا و سیما که ممنوع الانتشار است!. در همین رسانه های معدود خودمان پخش شود. تا به گوش مردم برسد. به گوش جوانان امروز. گوشهای بسیار کثیری هست که هنوز برای شنیدن سخن حق باز است و هوشیار. عقل مردم که فقط در جعبه صدا و سیما نیست. پس در سانسور این حرفها در تلویزیون، حتماً حکمتی هست که نتیجه ای جز انزوای خود آنها ندارد. ولی صد حیف بر رسانه ای که قرار بود دانشگاه باشد. دانشگاهی سرشار از اخلاق و اطلاع رسانی اسلامی. نه مقلدی کورکورانه از شانتاژهای خبری غربی و شرقی!.

نوبت سخن که به آقای هاشمی می رسد، چشمهایشان برق می زند. شوق حظّ دیدار بچه های جنگ در چهره شان موج می زند. اولین جمله ایشان هم حکایت از همین موضوع دارد. "امروز شیرین ترین جلسه دوسال اخیرم هست". حرف اول آقای هاشمی بعد از بیان شیرینی این دیدار، حرف رسانه است. حرف اینکه چرا صدا و سیما از خاطرات اسرا و آزادگان و اردوگاه‌های رمادیه و ... نمی گوید؟ از خاطراتی که غرورآمیز است و پر از ایثار. گویی تعصبات سیاسی آنقدر رسانه ملی را غرق کرده، که فراموش کرده باید از شکست صدام بگوید!. توصیه آقای هاشمی به بچه های جنگ داشتن رسانه است. این توصیه همیشگی ایشان است به همه اقشار جامعه. تا چشم امید از صدا و سیما بردارندو بروند به سراغ رسانه های دیگر. از کتاب و مجله و ماهنامه گرفته تا وبلاگ و سایت و اینستاگرام.

خاطرات بچه های جنگ و آزادگان مکمل خاطرات فرمانده است. پس باید به میدان بیایند. برای جلوگیری از تحریف تاریخ دفاع مقدس. برای مقابله با سانسور فرمانده جنگ. برای تبیین پیروزی بزرگی که برخی ها چون هنوز باورش نکرده اند، تبلیغش هم نمی کنند تا مردم نفهمند عاقبت پذیرش قطعنامه 598 چه شد؟ بالاخره صدام بُرد یا امام؟.

حرف بعدی آقای هاشمی حرف امام است. حرف دوبار دیدن حزن و اندوه شدید امام. آنهم نه برای آبروی خود و نوشیدن جام زهر که برای تعطیلی حج و عاقبت خانوده اسراء. با شنیدن این جمله های کوتاه چهره ها پر از بهت و شُکوه می شود. شکوهش از شنیدن بزرگی امام است.

بهتش هم از انحراف پیش آمده در شناخت امام. امامی که به قول رهبری، حرف دلش را باید از هاشمی شنید. ولی کاری کرده اند که گویی اندوه امام فقط برای خودش بود و جام زهرش. زهی تاسف از این همه جفا که مردی که جز مصالح اسلام و مردم چیزی نمی خواست، اندوهش را تا حد ناراحتی از خدشه بر آبروی خود پایین می آورند. هاشمی از دو بار حزن و اندوه شدید امام می گوید. تا مردم بدانند اندوه امام از چه بود و دلواپسی اش از چه است؟.

اندوه امام ازدوری مسلمین از یکدیگربود. غم بزرگشان هم از تعطیلی حج. از دور افتادن مسلمانان از هم . امامی که می‌گفتند اول از همه باید با مسلمانان کار کنیم. یا " ما انقلاب نکرده ایم که حج را تعطیل کنیم". چگونه می تواند از وضع امروز مسلمانان اندوهگین نباشد. از دوری و رقابت روزافزون ایران و عربستان. که نانش شده برای اسرائیل و دودش برای مردم عراق و یمن و سوریه و ...؟!.

اشاره بعدی آقای هاشمی هم به دلواپسی امام است. دلواپسی نه برای منافع خود که برای مردم و مصالحش. هاشمی از حزن زیاد امام در اینباره می گوید. غم عاقبت خانواده های آزادگان. آن روزها که جنگ به آتش بس رسیده بود و رزمندگان داوطلب به خانه برگشته بودند ولی خانواد‌ه‌های اسرار در انتظار عزیزان مهجور خود بودند. تا همه بدانند امام نه مرد مبارزه های کور بود و نه انقلابی ترمز بریده. برای امام "مبارزه بخشی از انقلاب بود. نه تمام آن.

پس جایی که لازم بود، مبارزه می کرد و دفاع. در جایی هم که مصلحت می دید، مذاکره کرد و صلح. دلواپسی های امام از جنس دلواپسی های امروز نبود. آنهم با شعارهای بی محتوا. دلواپسی های امام برای مصلحت مردمش بود.

برای مصلحت انقلاب و نظام. نوشیدن جام زهر امام هم از همین مشرب بود تا آدرسی سر راست باشد برای آیندگان. که انقلابی گری را کلّه شقی ندانند. شاید بزرگترین تحریف امام همین تحریف جام زهرشان باشد. با تحریف گرانی که حتی نمی دانند اگرجام زهر امام نبود، عاقبت جنگ چه می شد؟.

حرف بعدی آقای هاشمی، حرف مقاومت است. مقاومتی که دو مصداق پیدا کرده. یکی دفاع مقدس و یکی دوران تحریم ها در دولت گذشته. هاشمی می گوید مقاومت واقعی دوران جنگ بود. دوران تحریم های دولت گذشته، آنهم با دشمن تراشی های احمدی نژاد، دوران مقاومت نبود. دوران فقیرتر کردن کشور بود!.

دوران فقیرتر کردن مردم و اختلاسها که نمی شود دوران مقاومت. مقاومت مال روزگار نفت10 دلاری بود نه 100 دلاری. لفظ مقاومت برازنده دولت دفاع مقدس بود و نه دولت احمدی نژاد. تعبیر مقاومت هم دچار تحریف می شود. اگر جریان انحرافی مصداقش بشود!.

حرف آخر آقای هاشمی هم تقدیر است و هم هشدار. تقدیر از ولایت مداری های دوران دفاع مقدس. هشدار از ولایت معاشی های برخی در این روزگار. آقای هاشمی در همین چند جمله آدرس عاقبت دلواپسی ها را می دهد.

فرجام دلواپسی ها از قطعنامه 598 تا قطعنامه 2231 و برجام .تقدیر هاشمی برای رزمندگانی است که آن روزها دلواپس بودند. ولی با ولایتمداری و پذیرش حرف امام، شهد شیرین پیروزی را نوشیدند.

هشدار هاشمی به ولایت معاشانی است که دلواپس توافق هسته‌ای‌اند، ولی هنوز نفهمیده اند که بی اذن رهبری انجام چنین کاری هرگز میسر نبود. همانطور که پذیرش قطعنامه 598 بی اذن امام نمی شد. هاشمی این هشدار را می دهد تا بگوید شهد شیرین توافق هسته ای هم در راه است. درست مثل فرجام پذیرش قطعنامه 598. فقط می ماند که چه کسانی دلواپس می مانند و چه کسانی دلشادمی شوند؟. آینده پاسخ این سوال را خواهد داد.

روایت مصلحت همچنان باقی است.......
واژه کلیدی :بالای شهر و واژه کلیدی :اردوگاه و واژه کلیدی :کتاب 23نفر و واژه کلیدی :598
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

فواید مصرف زنجبیل برای حفظ سلامتی

نتایج پژوهش محققان چینی نشان داده است که زنجبیل، حرکات روده‌ باریک و به خصوص کولون را کاهش می‌دهد و در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) نوع اسهالی می‌تواند مؤثر باشد.

به گزارش جیرفت سی تی به نقل از جماران، در بیمارانی‌ که به آرتروز غیرالتهابی مبتلا بودند، از زنجبیل استفاده شده و درد بیماران و ناتوانی آنها کاهش یافته است.

به گفته آنها، در تعدادی از مبتلایان به دیابت نوع دو، از زنجبیل استفاده شد و قند‌خون به‌ طور محسوسی کاهش داشت.

آنها در باره خواص درمانی این گیاه می‌گویند: مصرف زنجبیل می‌تواند کلسترول خون را کاهش دهد و به صورت قوی به عنوان یک داروی ضد‌اعتیاد به مرفین عمل کند.

به گفته محققان زنجبیل در درمان آلزایمر نیز به‌ کار رفته و اثرات خوبی گزارش‌ شده است. این گیاه در اسهال و استفراغ‌های ناشی‌ از رتروویروس نیز مصرف‌ شده و نتایج خوبی به‌ دست آمده است.

آنها می‌گویند: تحقیقات نشان داده که زنجبیل می‌تواند رشد تومور پروستات را کاهش دهد. همچنین نتایج بررسی‌ها نشان داده است که زنجبیل حرکات روده‌ی باریک و به خصوص کولون را کاهش می‌دهد و در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) نوع اسهالی می‌تواند مؤثر باشد ولی افراط در مصرف آن می‌تواند یبوست‌های بسیار شدیدی ایجاد کند.
واژه کلیدی :زنجبیل و واژه کلیدی :محققان و واژه کلیدی :پروستات و واژه کلیدی :کولون
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٦:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱٢ شهریور ۱۳٩٤

مرعشی : افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت

گزارش جیرفت سی تی به نقل از ایرنا حاکی است: عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی  در گرگان طی سخنانی اظهار کرد: اگر خواسته باشیم گروهی همسو با دولت در مجلس آینده حضور داشته باشد، افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت و پیش بینی ها حکایت از این موضوع دارد.

 تاریخ خبر: 06/06/1394

 عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی گفت: اگر خواسته باشیم گروهی همسو با دولت در مجلس آینده حضور داشته باشد، افراطی گری در خانه ملت جایگاهی نخواهد داشت و پیش بینی ها حکایت از این موضوع دارد.

به گزارش جماران، سیدحسین مرعشی  در همایش حزب کارگزاران سازندگی ایران اسلامی شاخه استان گلستان در گرگان با شعار 'ایران فردا، نهضت مذاکره ملی' افزود: دولتی که امروز برسر کار آمده است به راحتی نتوانسته آن را به دست بیاورد و اگر حواسمان نباشد شاید به گذشته برگردیم.

وی با اشاره به دستاوردها و فضای جدید ایجاد شده در کشور گفت: این موقعیت مرهون هوشیاری، بیداری و آگاهی مردم است که با انتخاب صحیح راه امام و شهیدان عزیز را به خوبی ادامه دادند و نفس های گرمی دارند.

وی اظهار کرد: البته در این مسیر خداوند نیز اسباب آن را فراهم کرد و ما را از آن شرایط نجات داد و وضع امروز نیاز به مراقبت و حفاظت بیشتری دارد.

مرعشی گفت: اگر مردم در صحنه نباشند و 24 خرداد 92 در 7 اسفند 94 تکرار نشود هیچ تضمینی در مجلس آینده برای همراهی با دولت وجود نخواهد داشت و ما سعی داریم با حداقل امکانات بهترین بهره و استفاده را ببریم و سیاست خردمندانه ای را تدبیر کنیم که نتیجه اش پیروزی باشد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران افزود: باید حواسمان جمع باشد که هر شخصی با هر لباسی که آمد تفرقه بین اصلاح طلبان بیاندازد، اصلاح طلب و دوستدار نظام و انقلاب نیست و ما امسال بیشتر از سال 92 به وحدت نیاز داریم.

مرعشی تصریح کرد: برای رسیدن به مجلس کارآمد باید همدیگر را حمایت کنیم و برای استمرار موفقیت ها نیازمند افراد با کفایت، قدرتمند و خردمند هستیم.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی با یادآوری اشتباهات دو جناح عمده سیاسی کشور گفت: اگرچه اشتباهاتی داشتیم اما رقیب ما اشتباهات بیشتری انجام داد، اشتباه ما این بود که از یک جایی باورمان شد خود به تنهایی قدرت داریم و نیاز به پشتوانه مردم نداریم و اشتباه بدتر در میدان رقیب آنجا نمایان شد که روحانیت را به عنوان هسته اصلی و پایه های نظام و انقلاب کنار گذاشت.

مرعشی افزود: رقیبان ما کسانی بودند که مدعی جبهه و جنگ بودند اما حضوری در این میدان نداشتند و اگر هم بودند تنها در میدان پشتیبانی حضور داشتند اما نیروهای ما نیروهای رزمنده و بسیجی بودند و البته ما مدعیان اصلی این نظام و انقلاب و شهدا هستیم.

وی اظهار داشت: در سال 92 با رد صلاحیت هاشمی و نبود خاتمی و دیگر مسائلی که به وجود آمد، اگر میدان را خالی می کردیم امروز در این جایگاه نبودیم پس باید با حداقل امکانات و در بدترین شرایط نیز وارد میدان شد و به صحیح ترین روش کشور را نجات داد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در گذشته نیروهای افراطی، ارزش ها وخیلی مسائل را له کردند و با خود فکر کردند در نبود نیروهای اصیل می توانند کشور را اداره کنند اما در میان آنها بی کفایتی ظاهر شد و دولت ناکارآمدی که بر سر کار بود با هزینه های میلیاردی که انجام داد رشد اقتصادی کشور را منفی و تورم را به بیش از 40 درصد رساند.

مرعشی از محمدجواد ظریف به عنوان فرد کارآمدی یاد کرد که به سبب ارایه گزارش به مقام معظم رهبری از تیم احمدی نژاد کنار گذاشته شد و افزود: باید در انتخابات مجلس نیروهایی مانند ظریف را به سطح بیاوریم. 

وی ابراز داشت: ما در میان خود سیاستمداران بزرگ و پاکی داریم که با وجود بازرسی های زیاد در هشت سال دولت قبل، نتوانستند فسادی از عملکرد آنها پیدا کنند.

وی ابراز داشت: شورای نگهبان باید بداند که رویکرد اعتدالی و گفت و گوی دولت باعث پیروزی و موفقیت در عرصه بین الملل شد و همین گفت و گو و همدلی باعث موفقیت و سربلندی کشور در سیاست داخلی نیز خواهد شد.

مرعشی در خصوص جمع بندی مذاکرات هستهای گفت: این توافق پایان درگیریهای سیاسی و یک دوره طولانی کشمکش بین ایران و غرب به رهبری آمریکا بود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی بعد از این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: حزب کارگزاران در جبهه اصلاحات در استانها یک لیست مشترک خواهد داد، نباید از هم اکنون درباره رد صلاحیت های شورای نگهبان پیش قضاوت کرد.

مرعشی ابراز کرد: آنچه ما در حزب کارگزاران به دنبال آن هستیم وجود سلیقههای مختلف در انتخابات و قدرت انتخاب مردم است، حزب کارگزاران علاقمند است که نیروهای معتدل اعم از اصولگرا و اصلاحطلب با سیاستهای میانه توأم با مسئولیتپذیری وارد مجلس شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که حزب کارگزاران چند درصد کرسیهای مجلس را تصاحب خواهد کرد؟ گفت: تلاش خواهیم کرد در جبهه اصلاحات حداکثر کاندیداها را معرفی کنیم و از فضای عمومی کشور پیش بینی می کنم اصلاحطلبان میتوانند اکثریت مجلس آینده را داشته باشند.

وی ادامه داد: منتظر گفتوگوهای سازنده دولت و شورای نگهبان هستیم، دولت اصرار بر اجرای قانون دارد، شورای نگهبان نیز نظارت خودش را دارد و انتظار می رود در نهایت از گفتوگوی بین دولت و شورای نگهبان تکلیف روشن شود.

مرعشی درباره ارزیابی خود از سخنان اخیر رییسجمهور درباره شورای نگهبان و توصیه به قانون گرایی گفت: از موضع خوب و دقیق رییس جمهور حمایت میکنیم ضمن این که اظهارات آقای روحانی را به مثابه ورود ایشان به عرصه مسائل داخلی کشور (پس از مسایل خارجی و جمع بندی توافق هسته ای) میدانیم.

وی با تصریح بر اینکه نظارت شورای نگهبان باید با رعایت موازین قانونی باشد، در خصوص اینکه گفتمان اعتدال چقدر با گفتمان اصلاحطلبی نزدیکی دارد، اظهار کرد: اصلاحطلبی مشی اعتدال گرا است و اصولگرایان هم میتوانند از مشی اعتدال دولت بهره بیشتری ببرند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با بیان اینکه دولت در صحنه سیاسی کشور تنهاست، اظهار کرد: دولت بر مدار صحیح مدیریت کار کارشناسی را در کشور حاکم کرده که این مهم در مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه ها مشهود است و اگر مجلس آینده به کمک بیاید دولت میتواند سیاستهایش را بهتر پیاده کند.

مرعشی در خصوص انتخابات خبرگان رهبری گفت: بنده چون روحانی نیستم صلاحیت ندارم در این باره پاسخ بدهم بنابراین بگذارید ابتدا دوستان روحانی ما تصمیم بگیرند بعد ما تبعیت میکنیم، روحانیون مبارز و مجمع مدرسین حوزه علمیه قم هر وقت تصمیم گرفتند بقیه گروههای اصلاحطلب از آن حمایت میکنند.

وی در خصوص سهم زنان در تصاحب کرسیهای مجلس آینده گفت: آرزو می کنیم حداقل 30 درصد کرسیهای مجلس از آن زنان شود و این زمانی محقق میشود که زنان خودشان را بیشتر باور کنند.

مرعشی در پاسخ به اینکه آیا حمایت گفتمان اعتدال از سوی اصلاحطلب میتواند تا جایی پیش برود که از اصولگرایان معتدل نیز حمایت کند؟ با ارایه توضیحاتی گفت: البته برخی مسایل و انتخاب ها نسبی است مثلا اگر قرار باشد از بین آقایان رسایی و علی لاریجانی یکی را انتخاب کنیم حتما لاریجانی را برای کشور مفیدتر میدانیم.

منبع: ایرنا
واژه کلیدی :گلستان و واژه کلیدی :حزب کارگزاران و واژه کلیدی :جماران و واژه کلیدی :اسفند94