جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱٥ شهریور ۱۳٩٢

11 کابوس اوباما در حمله به سوریه .

خبرنگار دفاعی جیرفت سی تی گزارش می دهد که : اولین آن بارش 200 هزار موشک با قدرت انفجاری غیر قابل تصور و توصیف در 3 روز اول است که همه را غافلگیری می کند. همین اولی سردرگمی باراک و همپالگیهایش می شود. اینشاالله همه برنامه ها روی میز است و با دستور رئیس جمهوری  سوریه  از

سوی ارتش  عملی می شود.
نقشه های ایرانی ، سوری با عملکرد حزب الله و حماس و دیگران عرصه را بر قاطرها و سعودهای سوتی ، صهیونیست هاو عموسام ها تنگ ترمیکند تا جایی که تعیین کننده آنان نخواهندبود.
بارش 200 هزار موشک از چهار جبهه برسر صهیونیست‌ها
 
 با وجود جدی بودن عزم آمریکا برای حمله به سوریه در راستای براندازی دولت مقاوم بشار اسد دراین کشور اما برخی مسایل وجود دارد که نگرانی عمیق کاخ سفید از نتایج احتمالی این حمله را ایجاد کرده و باعث تردید باراک اوباما رئیس جمهور این کشور و عقب‌نشینی از طرح حمله شده است، عقب‌نشینی که در سخنرانی دیشب وی به صورت ملموس مشخص بود.

آنچه می‌خوانید برخی از اطلاعات نظامی است که بنا به نوشت سایت الخبر پرس نگرانی آمریکا و سران صهیونیسم را در این راستا ایجاد کرده است.

-    آخرین ارزیابی‌های جاسوسی اسرائیل نشان از آن دارد که دست کم 200 هزار موشک در حال حاضر به سمت سرزمین‌های اشغالی نشانه رفته است، این موشک‌ها از 4 طرف ایران، سوریه، لبنان و غزه آماده پرتاب به سمت رژیم صهیونیستی است.

-    جبهه داخلی اسرائیل اعتقاد دارد حزب‌الله لبنان می‌تواند یگان موشکی خود را در هر جنگ احتمالی آینده فعال کند و در این راستا این یگان می‌تواند روزانه بیش از هزار موشک به سمت اسرائیل و بیش از صد موشک به سمت تل‌آویو پایتخت اسرائیل شلیک کند.

-    موسسات امنیتی اسرائیلی برآورد کرده‌اند که منطقه مافوق امنیتی "غوش دان" در مرکز اسرائیل ممکن است با بیش از 5 هزار موشک حزب الله لبنان هدف قرار گیرد که وزن هر کدام از آنها بالغ بر880 کیلوگرم است.

-    نگرانی سازمان‌های جاسوسی اسرائیلی این است که حزب الله لبنان به موشک‌های اصلاح شده از نوع فاتح 110 ایرانی دست یافته باشد،‌ این موشک‌ها قابلیت کنترل از راه دور را دارند و رهگیر هستند (امکان تغییر مسیر آنها بعد از پرتاب وجود دارد).

-    سامانه دفاع موشکی آمریکا در خلیج فارس و دریای مدیترانه قادر به واکنش نشان دادن به دو موشک ایرانی سجیل و عاشورا نیست، چرا که سرعت این موشک ها از سرعت عمل سامانه های دفاع موشکی بالاتر است.

-    ارزیابی‌های نظامی نشان می‌دهد، جنگ علیه سوریه حتی اگر به صورت محدود آغاز شود؛ گسترش خواهد یافت و تمام منطقه را در بر خواهد گرفت.

-    پهپادهای ایوب یکی دیگر از منابع نگرانی تل آویو است؛ اسرائیل با موشک های پاتریوت یا با جنگنده های اف 16 می تواند این پهپادها را سرنگون کند، اما عملکرد هیچ کدام از آنها قطعی و تضمینی نیست.

-    روسیه مدتی پیش اصلاحاتی را در راکت‌های کاتیوشای سنتی ایجاد کرد که برد آن‌ها را به بیش از 200 کیلومتر رساند.

-    معرکه القصیر که حزب‌الله لبنان وارد آن شده بود، ‌نشان داد که این حزب می‌تواند در بخشهای گسترده‌ای از جغرافیای خارج از تسلط خود مانند الجلیل وارد عمل شده و آن را آزاد کند.


-    در انبارهای سلاح سپاه پاسداران موشک‌های ضد هوایی وجود دارد که توان آنها از موشک‌های کورنیت روسی بالاتر است، این موشک‌ها طوفان نام دارند.

-    موشک‌های قابل پرتاب از سوی جنبش جهاد اسلامی در نوار غزه از سکوهایی پرتاب می‌شود که می تواند در یک لحظه شش موشک را با هم پرتاب کند، این سامانه می‌تواند سامانه گنبد آهنین اسرائیل را در هم بریزد.گنبد آهنین  از حالا سوراخ سوراخ شده است.واژه کلیدی :گنبد آهنین و واژه کلیدی :معرکه القصیر و واژه کلیدی :پهباد ایوب و واژه کلیدی :موشک های پاتریوت
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱٥ شهریور ۱۳٩٢

اسرائیلی ها می دانند که پهباد حزب الله جنک روانی نبوده است

با گذشت ماهها از انتشار گزارش تصویری پرواز پهباد حزب الله ( ساخت صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران مونتاژشده بدست حزب الله) بر فراز آسمان فلسطین اشغالی، دراین روزها که احتمال حمله آمریکا به سوریه جدی شده صهیونیست های متجاوز به خوبی می دانند که نفوذ و پرواز پهباد بر روی مهم ترین مرکز هسته ای  و نظامی آنان  یک جنگ روانی نبوده است.

 شاید به همین دلیل باشد که این روزها از ماه شهریور سال 92 قیمت سوراخ موش در تل آویو گران شده و صهیونیست ها برای چند دقیقه خواب به انواع قرص های آرامش بخش پناه برده اند.

  دولتمردان قطری و سعودی نیز بی آنکه به فکر پرکردن شکم های وامانده ...ماهه خود باشند بیشتر به فکر مسائلی که  بعد از پیروزی مسلمانان سوریه و همراهان آنان دامنگیرشان خواهد شد هستند.

  شرکت تعاونی صهیونیست ها در آّبهای خلیج فارس یعنی قطر که محل حضور علمای تکفیری همانها که حکم به خوردن جگر مسلمانان را می دهند شده این روزها چندان حال خوشی ندارد زیرا به خوبی می داند که پیروزی از آن مجاهدین فی سبیل الله است و آمریکاو متحدانش که خاطره جنک 33 روزه حزب الله و نبرد 22 روزه حماس را همواره با خود دارند به آنان گفته اند که به فکرخود باشید زیرا مرزهای ما هزاران کیلومتر از اینجا فاصله دارد و برای استراحت روانی که دکترها برای ما تجویز کرده اند به سواحل ساکت آنجا خواهیم رفت اما شما راهی و جایی جز سواحل خلیج فارس ندارید.

  آمریکایی ها نیز این خاطره را برای آنان تعریف کرده اند که فریاد الله اکبرهای مسلمانان سوریه و ایرانی هیچگاه از فضای این منطقه پاک نمی شود و دائم در گوشهای قطری ها، سعودی ها و حتی ممکن است ترکهای ترکیه ای و عربهای اردنی باقی بماند و به کابوسی تبدیل شود که تنها راه برون رفت از آن همان عملی باشد که پادشاه زمان ابراهیم هنگام مواجه با یک پشه از آن استفاده کرد.: یعنی اینکه پتکی را بر سر کوفتن و از این عذاب رها شدن.

 ماجرای نفوذ پهپاد حزب الله لبنان به عمق حریم هوایی سرزمین‌های اشغالی و پرواز بر فراز تاسیسات اتمی «دیمونا» در اسرائیل، که ضعف سپردفاعی گنبد آهنین در مقابل تچهیزات مقاومت را به نمایش گذاشت، موضوعی است که قدرت بازدارندگی استراتژیک اسرائیل را با چالش جدی مواجه کرده است تا امنیت رو به زوال اسرائیل پس از جنگ سی و سه روزه ، اینبار با چالشی جدید و جدی روبرو شود.

  اما نفوذ هواپیمای بدون سرنشین در روز شنبه آنجا به یک بحران برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد که این پهباد  به منطقه شمالی صحرای نگب و مرکز اتمی "دیمونا" ، مهمترین مرکز هسته ای این رژیم نفوذ کرد. این اتفاق نشان داد تهدیدهای رژیم صهیونیستی نسبت به جمهوری اسلامی، همگی واهی بوده و یک پهباد ساده پاسخ گوی همه تهدیدهای رژیم صهونیستی بوده است.

 روزنامه القدس العربیه نیز در واکنش به نفوذ این هواپیما به خاک اسرائیل نوشت: با اینکه مقامات ایرانی ارتباط با ارسال این پهپاد را نه تکذیب و نه تایید کرده اند اما روشن است که آنها با به تمسخر گرفتن سامانه دفاع هوایی اسرائیل و این که، این هواپیما با این کیفیت توانسته است به آسمان اسرائیل نفوذ کند، می خواهند این پیام بسیار مهم را برسانند که آنها آمادگی دارند به هرگونه حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای خود پاسخ بدهند.

 القدس العربی در بخش دیگری نوشت: ارسال این هواپیما شاید از مصادیق جنگ روانی باشد که این روزها به اوج رسیده است. این البته در جای خودش حرف درستی است ولی شکسته شدن انحصار اسرائیل در داشتن این نوع هواپیماهای بدون سرنشین آن هم در چنین شرایطی و نفوذ آن به آسمان فلسطین اشغالی به این شیوه توهین آمیز، بزرگترین پیروزی در این جنگ روانی است.

 منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با انتشار خبری مبنی بر نفوذ یک پهباد به حریم هوایی سرزمین های اشغالی اعلام کردند این پهباد (هواپیمای بدون سرنشین ) که از طرف غرب و سمت دریای مدیترانه، در حوالی نوار غزه وارد حریم هوایی رژیم صهیونیستی شده و پس از گذشت 30 دقیقه در حاشیه ی صحرای 'نگب ' (نقب ) و در منطقه ای غیرمسکونی توسط هواپیماهای جنگی این رژیم مورده هدف قرار گرفته است. 

 این در حالی بود که رسانه‌های صهیونیست بلافاصله انگشت اتهام را به سوی جمهوری اسلامی گرفتند و اعلام کردند: ارسال چنین پهبادی نیازمند تجهیزات الکترونیکی بسیار قوی است که حزب الله لبنان فاقد آن می باشد. اما مسؤولان رژیم صهیونیستی بازهم همانند شکست‌های گذشته مواضع متفاوتی اتخاذ کردند. میری رگب، عضو پارلمان رژیم صیونیستی و عضو سابق ارتش این کشور در گفتگو با رادیو فرانسه اعلام کرد:"این هوا پیمای بدون سرنشین ایرانی بوده و از سوی حزب الله پرتاب شده است." این در حالی است که وزارت دفاع این کشور هیچ گونه ارتباطی را بین ماجرای ورود هواپیمای سرنشین به حریم هوایی اسرائیل و شیعیان جنوب لبنان را تأیید نکرد. 

 اما پس از گذشت دو روز و در روز دوشنبه کارشناسان نظامی که بر روی قسمت هایی از لاشه هواپیمای بدون سرنشین تحقیق و تفحص میکردند اعلام کردند: این پهباد را حزب الله به نیابت از جمهوری اسلامی به حریم هوایی اسرائیل فرستاده است و مأموریت اصلی آن آزمودن آمادگی اسرائیل در مقابله با چنین غافلگیری هایی بوده است. ایهود باراک، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی نیز به مسأله ورود پهباد به حریم هوایی این کشور واکنش نشان داد گفت: اسرائیل در آینده نزدیک ورود این هواپیما به حریم هوایی اش را تلافی خواهد کرد.

 در همین حال روزنامه هاآرتص نیز اعلام کرد: رخنه کردن چنین اشیاء پرنده‌ای حتی اگر برای برنامه ریزان آن فایده‌ای نداشته باشد به پرستیژ اسرائیل ضربه می‌زند.

 در چند سال گذشته رژیم صهیونیستی همواره ادعا داشته که حریم هوایی این کشور به هیچ وجه شکسته نخواهد شد و هیچ شئ پرنده وارد مرزهای اسرائیل نمیشوند مگر اینکه در تیر رس سپر دفاعی پر هزینه و پرطمطراقی با عنوان «گنبد آهنین» قرار خواهد گرفت. اما به نظر می‌رسد شکسته شدن این سپر دفاعی توسط پهپاد حزب الله از این حقیقت پرده برداشته است که این چنین ادعاها در حد جنگ رسانه ای بوده است. چرا که پیش از این یکبار در سال 2006 و در جریان جنگ اسرائیل و حزب الله، حزب الله هواپیمای بدون سرنشین ایران به نام ابابیل را که قادر به حمل مواد منفجره بودند، مورد استفاده قرار داد. یکبار هم در سال 2010 جنگنده های بدون سرنشین را در صحرای نگب به حریم هوایی این کشور نفوذ کرده بود، پس از مدتی توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی منهدم شد.

 این درحالی است که شب گذشته نیز سید حسن نصر الله، دبیر کل حزب الله لبنان ضمن برعهده گرفتن مسؤولیت این عملیات، گفت:"مقاومت لبنان یک هواپیمای شناسایی لبنانی را ارسال کرد و ما با یک عملیات ویِژه و منحصر روبرو هستیم.این هواپیما که به حریم هوایی فلسطین اشغالی نفوذ کرد، ساخت ایران است و جوانان لبنانی آن را مونتاژ کردند."

 سید حسن نصرالله در رابطه با ادعای صهیونیست‌ها در رابطه با اینکه در خلال 30 دقیقه توانسته اند این هواپیما را سرنگون کنند، گفت: اسرائیل درباره موضوع کشف هواپیمای شناسایی به اسرائیلی‌ها دروغ می‌گویند.

 ر شرایطی که پهپاد ایرانی مونتاژ شده توسط حزب الله لبنان به راحتی امنیت هوایی اسرائیل و سپر دفاعی گنبد آهنین که هدیه‌ای امریکایی برای افزایش قدرت بازدارندگی بود را به چالش کشید، مشخص است که موشک‌های بالستیک و پیشرفته ایرانی، به مراتب آسان‌تر و راحت‌تر این سپر را نقض کرده و به هدف‌های احتمالی در سرزمین‌های اشغالی اصابت خواهند

 
واژه کلیدی :پهبادحزب الله و واژه کلیدی :شرکت تعاون صهیونیستها و واژه کلیدی :سوراخ موش و واژه کلیدی :نبرد 22روزه حماس
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱٤ شهریور ۱۳٩٢

 آمریکا قرابود ایران و پنج کشور دیگر را اشغال کند

فرمانده سابق آمریکایی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (‌ناتو )‌ در برنامه تلویزیونی گفت، آمریکا در سال 2001میلادی تصمیم به حمله به عراق ، سوریه ، لبنان ، لیبی ، سومالی ، سودان و ایران گرفت و قرار بود طی پنج سال این کشورها را اشغال کند. 

 وسلی کلارک که  در سال 2004 میلادی فرمانده ناتو بود؛  در برنامه ای  تلویزیونی گفته بود :« حدود ده روز پس از حوادث یازده سپتامبر  ( سال 2001میلادی) به  پنتاگون رفتم . پس از آنکه با دونالد رامسفلد ( وزیر دفاع وقت ) و پل ولفوویتس  معاون وی دیدار کردم به طبقه پایین آمدم تا با  برخی از کسانی که تحت امر من بودند ملاقات کنم .

 یکی از ژنرالها مرا صدا کرد و گفت سرورم تو باید بیایی و با من برای مدتی صحبت کنی . به او گفتم اما تو کار داری ؟ گفت نه. ما تصمیم جنگ با عراق را گرفته ایم . این حرف برای حدود بیستم سپتامبر آن سال ( سال 2001میلادی ) است

به او گفتم ما با عراق بجنگیم !؟ برای چه ؟ گفت نمی دانم ( خنده حاضران در استودیوی تلویزیون ) .سپس او ( ژنرال آمریکایی) به من گفت :گمان می کنم آنها  ( تصمیم گیران جنگ ) کاری به جز این ندارند .

 به او ( ژنرال ) گفتم هیچ دلیل  و مدرکی پیدا کرده اید که نشان دهد بین او (صدام )‌ و القاعده ارتباط وجود دارد ؟ گفت نه . هیچ مطلب جدیدی در این خصوص وجود ندارد».

کلارک افزود: این شخص( ژنرال ) گفت « اما آنها به سادگی تصمیم   حمله به عراق را گرفته‌اند . این شخص سپس به من گفت اما گمان می کنم ما نمی دانیم با تروریسم چه می کنیم ولی نیروی نظامی قدرتمندی داریم و می توانیم نظامها را سرنگون کنیم . این شخص سپس گفت گمان می کنم تنها ابزار ما قدرت نظامی است که به مثابه چکش است و هر مشکلی نیز باید همانند یک میخ به نظر برسد و با این چکش حل شود».

کلارک گفت :« پس از چند هفته به دیدگاه این شخص فکر کردم در آن زمان ما بمباران هوایی در افغانستان را آغاز کرده بودیم . به این شخص گفتم آیا همچنان تصمیم ما برای حمله به عراق به قوت خود باقی است ؟ او گفت حتی بدتر از این !

 سپس در دفترش خم شد و یادداشتی را برداشت و گفت: من همین الان این یادداشت را از دفتر وزیر دفاع در طبقه بالا دریافت کردم. سپس گفت این یاداشت چگونگی اشغال هفت کشور را طی پنج سال تشریح کرده است.ما با اشغال عراق آغاز می کنیم تا نوبت به سوریه ، لبنان ، لیبی ، سومالی ، سودان و ایران برسد».

مجری پرسید امکان دارد یک بار دیگر نام این کشورها را تکرار کنی ؟

کلارک بار دیگر نام کشورها را تکرار کرد.

خبرنگار جیرفت سی می گوید: مگر ایران یک لانه گنجشکی است که گربه ای به نام آمریکا بخواهد به آن حمله کند. جمهوری اسلامی ایران کشوری قوی، مقتدر و نظامی مردمی است که تنها با اتکال به خداوند متعال و دارابودن مذهب شیعه و متمسک به اهل بیت رسول الله ثابت کرده اند که همیشه در برابر  متجاوزین  ایستادگی کرده اند و هشت سال دفاع مقدس و حمایت علنی و پولی و جانی 41کشور از صدام بعثی را جهانیان هرگز فراموش نمی کنند که چگونه صدام نیست و نابود شد.

 اما با وجود ورود عمو سام به آبهای خلیج فارس و درگیری آمریکا با نیروهای ایرانی و استفاده عراق از هواپیمایای اجاره به شرط تملیک اروپایی ها و بمب های شیمیایی اهدایی غرب هرگز نتوانست مردم غیرتمند عاشورایی ایران را از پای در بیاورد و گذشت زمان نشان داده که ایران بعنوان کشور مقتدر هیچگاه زیر بار ظلم و زور زورگویان نخواهد رفت.

 
واژه کلیدی :کلارک و واژه کلیدی :فرمانده سابق ناتو و واژه کلیدی :ژنرال و واژه کلیدی :ژنرال آمریکایی
نویسنده : reza gilany ; ساعت ۱:٠٢ ‎ب.ظ روز ٧ شهریور ۱۳٩٢

در ادامه قصه مشکل گشا، آمده است که با هدف رفع بلا و فرستادن یکصد صلوات به سلامتی همه خوانندگان این قصه کم غصه مملو از نخود و کشمش و مستمعین هر چند کم آن همه آنان تصمیم گرفتند که برای کمک به عبدالله خارکن خود نیز به بیابان بروند و او را در خصوص گذاشتن پاره سنگهایش در توبره یاری کنند و اما بخوانیم که یک خبر جدید آمد:

یکی از بزرگان قوم  گفته است:  مردم براساس فرامین صادره  آماده همکاری با  عبدالله هستند تا مشکلات مردم رفع شود.

  گزارش وبلاگ جیرفت سی تی از دشت پر از خار و خاشاک و خس و خسها حاکی است، این کدخدا منش متولد سنه قوس  7شهری های 92گل خورده از سرخابی های خواب آولود در گفت و گو با خبرچینی که خانه اش را به تازگی  به  دیناری فروخته اند امر کرده است : که اگر عبدالله های خارکن  بخواهند توفیقی در پاره سنگها بیابند  باید با تاسی از قصه های کم غصه این قوم ساکن اطراف بیابان پر از خار و با روحیه کمتر سیم پیچی شده به میدان بیایند.

  این بزرگ شده قوم لاتها لطف کرده و لبی تکان داده و مردم اینگونه برداشت کرده اند که ممکن است گفته باشد: همه باید با بهره گیری از معلمین سابق ده برای برق و آب و گاز و نفت ود آزاد و نور رسانی به این کوره دهی که راههای آن را آب برده و قسمتی از آن را سیل بند مشتی باقر شکسته و بخشی از درختها  و چشمه های آن را آهنگر همه فن حریف به باد ندانم کاری داده بتوانیم چرخ از حرکت ایستاده آن را باردیگر به گردش از نوع میراث گذشتگان درآوریم و با جابجایی صنایع داشت مشتی های آن که از این ده به دهی دیگر رفته بود تلاش و کوشش در راه توسعه و آبادانی سازمان عمران و توسعه روستاها یی تشکیل دهیم تا از کیش به کیش مات  ما بیایند و سری هم به زیارت اهل قبور ما بزنند و الفاتحه را به والعصر بازیکنان راه آهن شوسه شده تبدیل نشده با قیر خالص مخلوط شده با شیرگاو ننه سرما و کبری خانم وصله پینه کنند.

 ابن رشد فرامرزی ده وسطی مهربانکی کلام کرده است ، فوج های فرج زادگان همانطوریکه کدخداهای قبلی را درراه  خدمت به همه بلادها همکاری کردند، الان نیز آماده همکاری با قوم کلید بدست عبدالله خارکن خارشترآبادی هستند تا بلکه با فرستادن عرق های شتری به بلاد فخیمه دیگر دینار دلار شده ای را در جیب تازه دامادان این روستا بگذارند تا بلکه مهر ما از مه روستاهای باغ بالا بیرون بیایید و خورشید بر بیابان آنان بتابد تا بلکه پاره سنگی طلاشده را یعنی طلا در مس  و نقره دریابند و به شهر بازگردند.

 اما بخوانیم و بدانیم:

تفاوت است بین ب  و ج ، چه از نظر لغوی و چه از نظر عملی، .

 وقتی که کلمه ج را می شنوم  به یکباره 20ساله می شوم و به  دور از جارو جنجال و هیاهوی مرسوم این زمانه روانه روستای جهادآباد در کنار روستای رضاآباد می شوم..

مثال: همین آقای معاون( اسحاق یعقوبی) در قریه شن آباد که بعدها یعنی در 21سالگی من به جهادآباد تغییر نام داد همراه با دیگر تلاشگران آن روزها کامیون های مملو از سیمان و دیگر مصالح مصلحت نیافته را تخلیه و ظهر نیز به دور از امام جماعت های فرمایشی  حقوق بستان امروزی در نماز جماعت به امامت یکی از جهادگران عضو شورای همکاری سازندگی شرکت و با خوردن لقمه ای نان، بدون ساعت کار مشخصی به جهاد خود که همان سازندگی قریه ها بود ادامه می داد.

   شاهد هستیم که خیلی چیزها به نام است و مثلا صندوق درخت ب ه ، سهام فلان که مناتهایش به اندازه برگهای درختان چنار کافه رضا تختی است و شماره وانت های تولید شده آن از شمار الفبای چینی ضربدر یورو هزار ضربدر دلار دینار وضع کویت است می گذرد.

 و دهها نوع کار از نوع خانگی اش که برگهای و شاخه های آن سر از شرکت ها تعاونی بیابانک  سر در می آورد.

راستی شنیده ام که در کارکاه دکتر سردابی کمین آبادی سلیقه ای نیز کلاسی به نام توبره شناسی دایر شده و تعاونی محله ای که هر وقت پول نان ندارند بخشنامه ای صادر و گواهی صادر می کنند که باید همه از نانوایی ما این نوع مشخص از نان را خریداری و در غیر این صورت ممکن است در امتحان های ورودی استخدام ولایت شیندند ثبت نام شوند و این سالها بدوند نا بلکه نام آنان از میان ورق پاره های نامه  هفتگی بی نوایی در بیایید که خود او نیز از یکسالگی که هم اکنون چهار ساله است  به دنبال دیناری است که به او قولش را بابت چاپ سنگی این .. داده بودند.

  بگذاریم و بگذریم، عبدالله پاره سنگها را از توبره بیرون آورد و روانه شهر شد شهری که تابلوی خزانه مهرجان آباد از دروازه هایش آویزان شده بود و در پایین آن با خطی ناخوش نامی به چشم می خورد که تنها سیج  نشان آن مانده بود. بی نوای ، نی شکسته از گنده گردد او زدم، پاره سنگهای عبدالله را که به کاغذی تبدیل شده بود و روی آن گزارشی ازتفت دیده قوزستی و غریب آباد خودنمایی می کرد نشانی خانه امام بیمار را گرفت و رفت: پس از کلی التماس و پاچه خوری شنید: تنها آنها را به سه هزار دینار سعودی ریال شده خریدارند و تازه او را به همان خزانه ای که نام مبارک آن از دروازه آویزان بود معرفی می کنند. هرچه گفت: سیجی هادی  بیابانکی و شمعی به دودی و تاولی و ... صدای گرفته  گوربه گونش  به جای  حتی به طایفه زبان سرایان نیز نرسید می گفتند که کسی زبان او را ندانست تنها به این دلیل که تاکنون ارمحله  نقره داغ عبورنکرده بود تا چه برسد به طلا داغ که کدخدای آن دختر فراش باشی شده بود.

  اینها را گفتم تا محرمان بدانند و نامحرمان بخانند. خلاصه خودش را به سه ریال دینار سی شاهی فروخت و برگه ای بر گردنش آویختند و بع بع کنان به آنجا رفت و امروز دو "سیمرغ" از آن روزگاران گذشته و عبدالله همچنان در انتظار نظری از سوی وزغ هایی مانده  که به نام هزاران هزار  بیچاره بیابان گرد روی تخم مرغ لغزیده ته دره افتاده  چه دینارها و روپیه هایی را که به دلارستان لارستان تبدیل و کنج مغان منزل کرده اند.

جهاد چیست و کجاست؟ جهاد یعنی عده ای از مردم تلاش گر که برای بهبود وضعیت زندگی عده ای از هم مسلکان ، هم دینان و هم رزمان خود تلاش می کنند تا لغمه نانی بدست آورند و به غفلت نام آن را بر دروازه شهر بی خود و بی جهت آویزان نکنند.

  هر چند خانه آنان در طرح تعریض قرار گرفت واعضای آن پس از با نشانی آویخته بر شاخه گندمی سن زده  سر از داخل  شیشه ای درآوردند که روزگاری دیدن آن آرزوی دست نیافتنی شده بود و بیچاره کوره پزان و جوی پشته ای ها خشت بر روی هم ساختن ها به  بلایایی گذشته سرگرم شدند که از زمین و هوا و بحر آبی نیزارستانی بر سرآنان فرود آمده بود.

  یادم است که زیدی می گفت بیایید چند نفری باهم بشوید و خانه ای تاسیس کنید به نام گونی خالی تا بلکه تخلیه و بارگیری  پادرختی های سفید و سیاه را با درصدی به شما بدهندیم و شما هم با درصدی آنرا به اصلیتش و آن نیز با خوردن 100 کامیون  به شرخری دیگر و آن نیز به درختان زبان بسته بسپارد تا باغدار بی نوا پرتقال چارکی 200 تومان تولید کند و مجبور شود تا چها سی سنگ آن را در بازارساخت اولی به 10 ، ده تومان بفروشد.

  خلاصه بگذریم اینکه پاره سنگهای ما همان قصه مشکل گشای دهه اول نو نهالی و نوجوانی ام است ، بله همینطور است و من نخود و کشمش ها را بی آنکه نام سیج و هاد را بدانم برمی داشم و فردای آن روز که همه مدرسه ها و حتی اداره ها تعطیل بودند و پدرم نیز مجبور نبود کار کند در زمین خالی محله مان بین همه هم کیشانم که اطراف کیش جمع شده بودند عادلانه با توجه به سن و سال و میزان دوندگی در بازی فوتبال تیم محله تقسیم می کردم و همه رازی بودند و چه مزه ای می داد ، این را همه بچه محل ها می گفتند.

یادم است که معلم ورزش همیشه محاسن یک بازی خوب را برای ما بیان می کرد و می گفت: نتیجه آن زدن گل بیشتر به حریف است. و بچه ها نیز زبان او را به خوبی می دانستند. راستی معنی اقتصاد را هنوز هم که هنوز است حتی از زبان دکارت نفهمیدم و این از نفهمی ام نیست بلکه از فهمیدنم است که محاسن آن را به خوبی نمی دانستم که دکارت چه می گوید و آن دیگری چه گفته است. کدام مکتبخانه درست و کدام درست تر است. اینها را باید از همان معلم ورزشی بپرسم که می گفت بی توپ هم می شود فوت حال کرد. بر قبرش نور ببارد که از بس خورد مرد.

اما ، امروز: باید از هزاران لغت نامه  و دکشلری استفاده کرد آن هم برای پی بردن به معنای یک کلمه واژه مانند.

مردم  خلقی را خلق می کنند چه برسد عبور گونی برنجی از حلقوم شان. این بر دکانداران است که  گونی برنج و عدس و لپه و ماش برنج ساب و بپز باشی را به بیابان بیاورند  تا اقوام عبدالله خارکن بیابانگرد بتوانند به دور ازدغدغه و ناراحتی روحکی و روانکی به گذر آب از کانال زندگیشان نگاه کنند.

اینکه بعضی ماهی قرمز بگیرند یا تن حلبی لاغر و یا عده ای مرگ ماهی بریزند تا کوسه ای در دام و نهنگی در تور ساخته شده کارگاه همسایه شاهرود آبادی ابرقو پشت کوهی بیندازند به خودشان مربوط می شود حتی اگر قرار باشد مقاومتی کنند بهتر است کمک کنند تا این آب صاف تر از بلور و زمزم در کانال تمیز شده از لجن های چند ساله چند ساله بازار آهنگری تمیز بماند طوریکه همه با کف دستی از آن نوش جان کنند و همه را وادار کنند که از آن بنوشند که نه به اجبار بلکه باعشق به همه تمیزی ها و بلورهای آب روستای صلح آباد، استخری بسازند و به بچه هایش باد بدهند که در آّ زلال آبتنی کنند و به دخترانشان بگویند آب را گل نکنند بلکه دامان خود را مملو از گلهای اقاقی کرده و به آب بزنند. به کودکانمان از این آب زلال کوثری بنوشانیم تا حوس های آنان به هوس های زودگذر از محله گذر آّاد آلوده نگردد.

 از این آب که از چهارده گذر گذشته و به اینجا رسیده به درختان مزارع و نخلستانهایمان بدهیم تا میوه  محصولشان را همه دنیا خواستگاری کند و ما نیز با ناز و کرشمه شب خواستگاری را برای آنان چراغانی کنیم تا همه ما را در کنار یکدیگر ببینند   و بدانند ما در جشن خاستگاری و عروسی دختران قریه مان همه یکصدا آواز می خوانیم و در انتظار شنیدن صدای کودک از مادر متولد شده عروس شده امروز خواهیم نشست .

خلاصه از اینکه می شنویم همه باهم شده اند تا بدون سهم باج خواهی عبدالله بیابانگرد را تا رسیدن به شهری آباد و تمیز خالی از هر گونه نامردمی همراهی کنند.

 خیلی شاد و شادمان می شویم و چشم هایمان را باز نگه می داریم تا شاهد لحظه لحظه های این لحظه رویایی باشیم. فرصد اندک و ووو/و

 
واژه کلیدی :قصه مشکل گشا و واژه کلیدی :عبدالله خارکن و واژه کلیدی :ننه سرما و واژه کلیدی :اسحاق یعقوبی
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ٤ شهریور ۱۳٩٢

 کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از لغو اردوهای این تیم به دلیل مشکلات مالی گفت: با این شرایط باید در جام جهانی فوتبال خوش بگذرانیم.

   «جواد نکونام» یکشنبه شب پس از پیروزی 3 بر یک استقلال تهران مقابل راه آهن سورینت در باره "خواب بودن"  «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال در نیمه نخست این مسابقه گفت: فکر می کنم سرمربی تیم ملی هم خسته شده است زیرا نمی تواند برنامه های خود را عملی کند.

 شاید کی روش هم به این فکر می کند که تماشای این مسابقات اهمیتی در کار او ندارد و می تواند از چند مسابقه پایان فصل لیگ برتر،‌ بازیکنان مورد نظر خود را انتخاب کند و در جام جهانی همگی دور هم خوش بگذرانیم!

وی ادامه داد: تا زمانی که برای تیم ملی فوتبال هزینه نمی کنند، نباید از این تیم توقعی هم داشته باشند. ما کار خودمان را انجام دادیم و به جام جهانی صعود کردیم اما این روزها تمام اردوهای ما لغو می شود.

 باید از روز اول به فکر تامین بودجه می بودند چون این اتفاق به کار تیم ملی فوتبال ضربه می زند.

نکونام تاکید کرد: صعود به جام جهانی فوتبال، آرزوی همه تیم های جهان است و برای موفقیت در این مسابقات نیز هزینه می کنند اما ما کار را رها کرده ایم. با این شرایط هیچکس نباید از تیم ملی فوتبال، انتظار موفقیت در جام جهانی را داشته باشد.

اما بخوانید به نقل از خبرنگار ورزشی جیرفت سی تی :

از آنجایی که ایران را دوست دارم و آرزوی من و همه هم وطنان سربلندی کشورمان است  از مطالعه اخبار این چنینی  به خصوص کمبود بودجه و اختصاص ندادن اعتبار لازم برای برگزاری بازی های دوستانه، اردوهای تدارکاتی و انتخاب بهترین مکان تمرینی در برزیل برای بازیکنان پرتلاش و خوش فکر فوتبال کشور ، رنج می بریم.

  از مسوولان عالی رتبه کشور به خصوص دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری که با شعار تدبیر و امید از سوی مردم انتخاب شد می خواهیم که هر چه زودتر با اختصاص بودجه لازم ارزی و ریالی به تیم ملی فوتبال ایران برای آمادگی هر چه بیشتر جهت حضور در بازیهای جام جهانی برزیل این رنج را به شادی تبدیل کنند .

  بدانند که حمایت از تیم ملی فوتبال در آوردگاه جهانی برزیل که از مهم ترین رویدادهای ورزش در جهان محسوب می شود موجب درخشش تیم و اعضای کادر سرپرستی و مربیگیری اش می شود.

همه ما سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران را که هزاران هزار جوان خون خود را دادند تا آن باقی بماند دوست داریم و حاضر به هر نوع فداکاری هستیم ، اما این مدیران ارشد کشور هستند که بایستی بودجه لازم را تامین و اختصاص دهند تا این همه مردم رنج نبرند  دق خور نشوند.

  اگر به تیم ملی فوتبال که کمک مالی نکنیم می خواهیم به چه کسی و چه تیمی کمک کنیم که اهمیتی بیشتر از راهیابی به جام جهانی دارد.

هم ایرانیان چشم انتظار خبرهای خوب از سوی اسحاق جهانگیری معاون اولی رئیس جمهوری در زمینه کمک به تیم ملی و تامین بودجه لازم برای برگزاری بازی های دوستانه با تیم های قدرتمند اروپایی و آمریکای لاتین و همچنین انجام اردوهای در شان ایرانی ها هستیم.

با شناختی که از معاون اول رئیس جمهوری داریم به زودی اولین خبر خوش ورزشی دولت یازدهم را در خصوص کمک به تیم ملی فوتبال برای درخشش در جام جهانی برزیل خواهیم شنید. به امید آن روز.
واژه کلیدی :جواد نکونام و واژه کلیدی :راه آهن سورینت و واژه کلیدی :کارلوس کی روش و واژه کلیدی :جام جهانی برزیل