جیرفت سی تی/ هلیل خاموش

اینکه دیروز کجا بوده ایم و امروز کجا هستیم مهم نیست , اما اینکه فردا کجامی رویم مهم تراست, با امید به لایتناهی برای تماشای گلهایی که فردا می رویند برخیزیم.نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ روز ٢٦ خرداد ۱۳٩٢

 هر لحظه بر تپش قلبم افزوده می شود. گوشی را که برداشتم صدای حمید را شنیدم که خواستار پیش بینی بازی ایران با کره جنوبی بود، گفتم به دلم آمده که ما با برد کره جنوبی به برزیل می رویم .
  با صدایی که دو دلی آنرا نشان می داد گفت: بنویس، گفتم کجا، گفت در وبلاگت، گفتم مدتها است که مطلب جدیدی ننوشته ام.
گفت نگران هستم و بخاطر من حتما هر آنچه را که پیش بینی کرده ای بنویس و این شما و این مطلب من حقیر و کمترین:
دو بازی کره جنوبی- ایران و ازبکستان- قطر همزمان برگزار می شود /
جرومه والکه در نامه ای به دبیر کلهای فدراسیون های ایران، کره جنوبی، ازبکستان و قطر اعلام کرد که دیدار تیم های کره جنوبی- ایران و ازبکستان- قطر در روز پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل در گروه اول همزمان برگزار می شود.

به گزارش گیل نیوز به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در نامه جرومه والکه آمده است: در نامه ای که فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ8 آپریل 2013 برابر با 19 فروردین 92 به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کرده، تقاضای همزمانی دو بازی آخر گروه اول آسیا را داشته است. فیفا با بررسی این تقاضا و اینکه با توجه به کشورهایی که بازیها در آنها برگزار می شود( کره جنوبی و ازبکستان) و همچنین تاریخی که برای این دو بازی قبلا انتخاب شده و قابل تغییر نیست(18 جون 2013 برابر با سه شنبه 28 خرداد92) و اینکه پس از تحقیقاتی که انجام دادیم متوجه شدیم خود فدراسیون های کره جنوبی، ازبکستان و قطر هم می خواهند دو بازی همزمان باشد، اعلام می داریم که دو بازی آخر گروه اول منطقه آسیا، به ترتیبی که اعلام می کنیم همزمان برگزار می شود. ضمنا بر اساس بند 10 ماده 18 مقررات رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل، این تغییر کاملا قانونی است. لازم به ذکر است زمان بازی که انتخاب شده بر اساس اختلاف زمانی 4 ساعته بین اولسان و تاشکند در نظر گرفته شده است که این اختلاف ساعت بین دو بازی هم بر اساس قوانین مشکلی نخواهد داشت.

به این ترتیب دیدار تیم های کره جنوبی و ایران ساعت 21 به وقت اولسان برابر با 16:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد  و همچنین دیدار تیم های ازبکستان و قطر ساعت 17 به وقت تاشکند و 16:30 به وقت تهران انجام می شود.
دبیرکل فیفا در پایان نامه اش نوشته است: من به عنوان دبیرکل فیفا از همه 4 فدراسیون عضو به خاطر درک شرایط  این تصمیم مهم و اینکه همه باید از شعار فیفا که « برای برگزاری بازی خوب و سالم » است،  حمایت کنیم تشکر می کنم.
و اما پیش بینی خبرنگار جیرفت سی تی این است که جمهوری اسلامی ایران با اقتدار کامل بعنوان سرگروه و با برد کره جنوبی به جام جهانی 204برزیل اینشاالله صعود خواهد کرد.
  ملتی که با خلق حماسه سیاسی روح شهیدان و امام شهیدان را شاد کردند و لبخند را بر گونه ها و لبهای یادگاران شهیدان نشاندند حق دارند که خدا به آنان کمک کند تا شادیهای خود را با برد شیرین کره جنوبی که سرمربی آنان به ایران توهین کرده کامل کنند.
  جیرفت سی تی نیز به سهم خود از لایتناهی می خواهد که تیمهای ملی جمهوری اسلامی ایران را به خصوص ملی پوشان فوتبال را پیروز میدان گرداند. آمین یا رب العالمین . به امید خدا به جام جهانی می رویم. به امید آن روز که به آن نزدیک هستیم.واژه کلیدی :حمید عزیزم و واژه کلیدی :سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران و واژه کلیدی :دبیرکل فیفا و واژه کلیدی :پیش بینی ابرد شیرین ایران
نویسنده : reza gilany ; ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز ٢٦ خرداد ۱۳٩٢

ایران و کره جنوبی و قطر و ازبکستان . کدامیک از این تیم ها از آسیا به جام جهانی صعود می کند.؟ ازبکی که در مقابل قطری قرار می گیرد که 6بازیکن کلیدی اش را به همراه ندارد یا ایرانی که تنها به یک نتیجه مساوی نیازمند است و بهتر است از همین الان بگویم تنها نیاز به برد داریم .

آیا ازبکها با قطری ها کنار می آیند و دراین صورت فیفا با آنان چه خواهد کرد؟ اگر ما در لبنان کار را یکسره می کردیم امروز این همه دلشوره نداشتیم و هزاران هزار مسئله دیگر.

 اما امروز یعنی با پشت سرگذاشتن دو پیروزی شیرین و دلچسب بردن قطری ها در دوحه و برد4برصفر  لبنان در تهران و خودرا برای قرارگرفتن مقابل کره ای آماده کرده ایم که سرمربی آن بعد از برد ازبکستان گستاخانه و از روی بی ادبی گفته که من از ایران ب د م می آید و بهتر است که از این گروه ما و ازبکستان یا قطر صعود کنیم.

  این برای اولین بار نیست که شاهد این همه زخم زبون از سوی تیم های مقابل و حریفان هستیم.

در استرالیا یادمان نرفته که یک استرالیایی بی ادب آمد و تور دروازه ایران را ...! اما فوتبالیست های ملی پوش ما که دعای افزون بر 75میلیون ایرانی مسلمان بدرقه راه آنان است در میدان پاسخ کوبنده ای به آنان دادند که با وجود گذشت بیش از 10 سال هنوز که هنوز است وقتی بازی را تماشا می کنیم فکر می کنیم که الان درحال انجام است و شادی پس از آن که تنها لطف خدا بود برای مردم ایران.

امروز نیز به دلم برات شده که ایران به جام جهانی 2014برزیل راه می یابد و تنها روسیاهی آن برای بدخواهان این ملت و مردمش باقی خواهد ماند.

مردم ایران ملتی صلح طلب هستند و با خلق حماسه 24خرداد سال 92 خورشیدی راه صحیح را در پیش گرفته اند و بسیاری از کشورها پیام مردم ایران را دریافت کردند و پاسخ آن را نیز دادند .

  در آینده نزدیک هم زمان با جشن اولین پیروزی های تیم ملی ایران در برزیل شاهد برد دیپلماسی تیم های مذاکره کننده ایرانی نیز با کشورهای دیگر نیز خواهیم بود.

  البته باید بگویم که ما در مقابل تیم های قدری مثل رئال مادرید، چلسی، و دیگر تیم های اروپایی قرار گرفته ام که مساوی با آنها نیز نتیجه خوبی است. یا به قول حسن روحانی باید به " برد برد " بیندیشیم و این برای ما جالب است. در مقابل تیمی که متشکل از منتخب بهترین تیم های جهان است این می تواند بهترین نتیجه و امتیاز برای ایران باشد.

البته ممکن است بعضی ها دنبال چیز دیگری باشند اما ما دنبال "برد برد" هستیم .

دراین صورت است که می توانیم بر تحریم ها چیره شویم و راهی را دنبال کنیم که نتیجه آن بنیه اقتصادی ایران اسلامی و داشتن صنایعی به روز و کارآمد و رونق تولید است.

رونقی که به زندگی همه ایرانیان رونق و روشنایی دیگری می دهد و دیگر نگران این نیست که قیمت ها بطور لحظه ای افزایش یابد.